Donnie Darko (2001)

Geniální dílo nebo šílenost? Asi obojí. Dílo mě zcela pohltilo, na druhou stranu chápu i nižší ohodnocení. Pokud takový film neosloví diváka tak vidí kalkulovanou snahu o kult absencí jasné pointy.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Ondřej Lipský parodie uměl, většina z nich patří k tomu nejlepšímu co Československo vyprodukovalo (a co, bohužel, kvůli své kulturní specifičnosti, nikdy nemohlo prorazit v zahraničí). Limonádový Joe je však ještě o stupínek výš. Málokterý film přinesl takové množství hlášek, které zlidověly. Kdo nečetl indiánky (nejlépe mayovky), nemiloval westerny (nejlépe ty s vždy kladným hrdinou), nepovažuje za vrchol kultury 60.léta, ten možná tomuhle filmu 5 hvězdiček nedá. Já se k této kategorii hrdě hlásím a o to víc mě zasáhla.

Shrek (2001)

Shrek mi k srdci úplně nepřirostl, i když měl bezesporu zábavných scén dost tak vážnější stránka věci mi přišla klišoidní a nezajímavá.

Zelená míle (1999)

Melodramatické, slzopudné, přeslazené a ze všeho nejvíce patetické. Trojku dávám že to podle hodnocení evidentně funguje.

Temný rytíř (2008) odpad!

Tohle je jeden z mála filmů kde jsem šokován zdejším hodnocením, musel jsem mít dva pokusy abych ho opravdu dokoukal. Film byl pro mě neosobní a nechal mě emocionálně chladným. Nějakýho vyššího duchovna jsem si nevšiml, ani žádnou akční scénu či perfektní dialog jsem nezaregistroval. Mnohem radši se znovu podívám na vizuálně zajímavě řešený Sin City, pobavím se u rychlého Spidermana a X-menů nebo si pustím starší dva Batmany geniálně designované Burtonem. Vlastně až po Temném Rytíři jsem je všechny pořádně docenil, stejně jako předcházející lehce nadprůměrné počiny Nolana. Ani se nedá říci že bych odpad dával kvůli vyrovnání zdejšího hodnocení, pro mě to odpadový film byl. Šedá nuda ještě s množstvím logických chyb a otravnou triviálností která si hraje na něco víc.

Sedm (1995)

Průměrná krimoška s puncem originálnosti díky brutalitě vražd podle sedmi smrtelných hříchů a nelogického konce, který jsem napoprvé prospal. Nic vám to nedá, příští den si už ani nevzpomenete že jste něco takového viděli. Když jsem potom viděl hodnocení na ČSFD tak mě omývali...

Forrest Gump (1994)

Ano je to roztomilé a milé. Ale to je hodně filmů a nejsou takhle vysoko v žebříčku.. Nechci moralizovat ale příčí se mi i myšlenka - jak člověk bez absolutní snahy ale s velkým talentem projde úspěšně životem. Vzdělání, léta cvičení, aktivní snaha získat přátele a dívku, to všechno je vlastně zbytečné, přijde samo...