Transformers: Zánik (2014)

2 hodiny a 13 minút trvá, kým sa prvý krát ukážu dinoboti. DVE HODINY A TRINÁSŤ MINÚT! Grandiózna preplácaná nuda s neestetickým dizajnom robotov, nevábnym vizuálom a prázdnym scenárom, ktorý príbeh o desiatich stranách rozťahuje na monštróznu skoro trojhodinovú minutáž. Ten fetiš súčasných blockbustrov v prepálenej dĺžke mi absolútne uniká.

Nebezpečný útěk (1952)

Obligátny noir so skvelým úvodom a záverom a pomerne odfláknutou strednou časťou.

Rvačka mezi muži (1955)

Samotná scéna heistu je fantastická, ale inak všeobecné nadšenie nezdieľam. Dassin si mohol vo Francúzsku dovoliť odvážnejšie scény, ale (i keď je povojnový Paríž pôsobivý) atmosféra nemá na súdobé americké klasiky. Napriek dvojhodinovej minutáži a prostému priamočiaremu príbehu som sa síce nenudil, ale s výnimkou samotnej lúpeže a tých dvoch hudobných čísel ani veľmi nebavil.

Brutální sobota (1955)

7/10 Tá širokouhlá farebná kamera je nádherná a zvádzala ma pridať jednu hviezdu, ale hoci je vykreslenie postáv a ich motivácií pomerne nadčasové (teda venuje sa veľa priestoru náčrtu charakterov, ktoré sú následne na konci hodené do akcie), hlavný motív (vzťah otca a syna) a jeho vyústenie je strašne naivné, akoby z nejakého rodinného filmu. Holt, 50te roky...

Obnažené město (1948)

Ten voice over je strašne ale strašne otravný a detinský a celé to je naivné i na svoju dobu. Nejde mi vôbec do hlavy, že niekedy bolo "cool" točiť takéto pseudodokumenty. Škoda je, že záver je pomerne uchádzajúci a skvelo kombinuje napätie a zábery na New York konca 40tych rokov.

Rychle a zběsile 7 (2015)

9/10 Najlepší diel. Konečne áčková, nadupaná pecka, s nadpozemskou akciou, drsnými hláškami a vzhľadom na okolnosti aj so slzičkami na konci.

Zrozen k zabíjení (1947)

Tradičná noirovka o morálne skazených jedincoch, ktorí so sebou navzájom vydrbávajú. Poteší, ale chýba tomu lepší casting a väčší štýl. Ale plagát je parádny!

Rychlí a zběsilí (2009)

Gal Gadot je na zožranie, ale čím áčkovejšie sa séria snaží tváriť (a tu sa jej to celkom aj začína dariť), tým väčšia nuda to je. Z prvých štyroch dielov ma prekvapivo najviac bavila úprimne hlúpa dvojka.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Naháňačka s tankom na diaľnici, no najmä jej komiksový záver, je asi jediným skutočne skvelým momentom šestky. Vyzerá to pompézne, tvári sa to epicky, ale scenár (najmä tie všetky patetické dialógy o rodine) je jeden veľký kŕč a strašne mu chýba nadhľad. Ak by to nemalo ten skvelý casting (Gal Gadot je tu bohužiaľ asi 10 minút), bolo by to nepozerateľné. 5/10

Zmizení staré dámy (1938)

Ja tieto Hitchcockove komédie nemusím. Hitchcock bol vtipnejší v Psychu než v hociktorej jeho otvorenej komédii.