The Mummy's Shroud (1967)

Zle, zle, zle ... nuž tak séria o múmii od Hammeru je ešte horšia ako tá od Universalu! V tomto tu filme je múmia dokopy asi tak 10 minút. Vyzerá zvláštne - za veľa povie už to, že v tvári sa podobá na Miša Myersa. Jedinú pochvalu by som smeroval k tomu, že sa tvorcovia konečne snažili trochu inovovať príbeh a odkloniť ho od už 7 krát prevareného čaju z predošlých filmov oboch štúdií. To je ale jedno, lebo aj tak je to nudný a triviálny bullshit.

The Curse of the Mummy's Tomb (1964)

Veľmi rozporuplný film. Prvé 3/4 hodiny sú na hranici s odpadom. Obyčajná vata plná nudných dialógov a kompletne BEZ múmie! No záverečná polhodinka to naplno zachraňuje, lebo presne takto si predstavujem horor s múmiou - a teda, že múmia pomaly nezlezie z plátna, kradmo sa plíži a ukazuje sa zásadne s umelou hmlou a atmosferickými kulisami v pozadí. Len prečo preboha takýto nemohol byť celý film?

Norman a duchové (2012)

Nuž v prvom rade je mi strašne ľúto tej úžasnej práce animátorov na tomto mizernom scenári. Veď ani ten námet nie je zlý (zvrat s tým, že KTO je tá čarodejnica je vynikajúci), no potenciál nie je vyčerpaný ani na 10%. Napriek občas prekvapivo nekorektným veciam (najmä nekrofilné vtipy) je totiž film strašne "bezpečný", teda ide na istotu a kĺže po povrchu. Aj keď už to niekedy vyzerá, že sa príbeh začne vyvíjať inak, tvorcovia opäť ujdu do bezpečia a do klasickej šablóny. Škoda, vizuálna stránka je podmanivá!

Katastrofy (1999) (TV film)

Zábavné televízne time-travel béčko s bohovským tajomným ksichtom Juliana Richingsa a celkom zaujímavým námetom.

Mumie (1959)

Priemerný Hammer, ktorý drží nad vodou iba božský Christopher Lee a klasické finále v bažinách. Príbeh je tisíci výluh o prekliatej princeznej a vracajúcom sa milencovi-múmii a väčšinu scenára tvoria nudné dialógy. I Peter Cushing odvádza len svoj štandard.

Society (1989)

Čiernohumorný nápad ako pranierovať novodobú šľachtu v podobe smotánky z Beverly Hills je viac než len dobrý, no bohužiaľ výsledný produkt je len sledom samoúčelnosti - najmä nevysvetlených snových pasáží (ktoré tvoria väčšinu prvých dvoch tretín filmu) doplnených o záverečnú podobne bezzmyselnú desaťminútovú prehliadku gore. Obyčajne by mi to aj bolo jedno, škoda len, že tento film mal naviac ako len byť tupým béčkom.

Sám a sám (1991)

Viac menej priemerná skôr romantická dráma ako komédia s ako vždy skvelým Johnom Candym tentokrát vo viac dramatickej ako komediálnej role osamelého chlapíka závislého na svojej matke. Príjemná melancholická romantika.

Vánoční koleda u Černé zmije (1988) (TV film)

Jediný zo spin-offov, ktorý nezaostáva za seriálom. Z tisíckrát prevareného námetu s Vianočnou koledou Curtis a spol. vyťažili maximum a to preklopením celého konceptu, kde miesto moralizovania prichádza presný opak. To všetko je doplnené o vtipné epizódky so známymi postavami z druhej a tretej série ako aj s bohovskou sci-fi pasážou. PS: Miranda Richards je sexy!

Blackadder: The Cavalier Years (1988) (TV film)

Minimálne o level horšie ako originálny seriál, no jedná sa o celkom dobrú zábavu na účet Lorda Protectora a s dôrazom na Edmundovu tragickú neschopnosť pripojiť sa k správnej strane.

The Death and Return of Superman (2011)

Egocentrický Landisov pohľad na jeden z najslávnejších komiksov všetkých čias: The Death of Superman. Ide v podstate o amatérsku cynickú megarýchlu adaptáciu komiksu s jediným skvelým momentom a tým je záverečná pointa o dĺžke asi piatich viet. Ak by sa Landis menej venoval sám sebe a jeho monológu na hranici (či skôr za hranicou) znesiteľnej pózy a viac by rozobral aspekty toho, čo The Death of Superman znamenalo pre komiksový svet, výsledok by bol o poznanie zaujímavejší.