Stáhni mě do pekla (2009)

Mám z tohoto hororu rozporuplné pocity. Filmový zážitek byl prakticky nulový. Ovšem horor je to dobrý. Raimi tu pracuje s metodami klasické hororové tvorby, což se mi zamlouvalo, ovšem ten děj poněkud pokulhával. Občas jsem si říkal, zda to ten Raimi myslí vážně. Některé scény byly zbytečně přeplácané a přehlcené rádoby "děsivostí", což spíš mělo bavící účinek. Víc jak tři nemůžu dát. A vzkaz pro LentilleLily: Raději se na ten film koukni znovu, pak nemusíš mít tak hloupé dotazy!

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Takže...co k tomu říct. Je to komedie, ve které nemůžete hledat nic hlubšího, i když by se tam jeden trochu filosofický přesah našel. Každopádně je to film sloužící spíš k odreagování, možná bych to označil za kvalitní rodinnou komedii, ale rozhodně nic závratného. Samozřejmě koukání na tento film je příjemně strávená hodina a tři čtvrtě, vtipné to je, i když je tu ten humor tak trochu na hraně dětinskosti; děj je předvídatelný, ale film samotný výborně pobaví.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

Asi je dost těžké hodnotit pouze pilotní díl bez seriálu samého. Podle mě v tomto Pilotu bylo řečeno vše podstatné, co být řečeno mělo, jde zde vidět propojení s BSG, a to dost silné, a seriál je tímto pilotem pěkně nastartovaný. Samotný seriál se pak během své první poloviny nikam moc neposouvá. BSG atmosférou na mě Pilot tak úplně nedýchal. Je to prostě odlišný seriál, což není ani tak moc způsobeno způsobem vyprávění děje seriálu, ale spíš umístěním seriálu do prostředí zkorumpované společnosti Capricy - do světa BSG to nepřináší nic moc nového, intriky a podvody zkorumpované společnosti můžeme vidět i v tolika jiných seriálech, které se BSG vůbec netýkají.

Caprica (2009) (seriál)

Hodnocení po první polovině seriálu: Viděl jsem první půlku seriálu a zatím hodnotím pouze třemi hvězdičkami, což pravděpodobně není definitivní výsledek mého hodnocení. Ale teď k seriálu: Zatímco BSG se soustřeďovala na kolektivní osud vyhlazeného lidstva, Caprica, ačkoli se také snaží věnovat se kolektivnímu osudu lidí, kteří ztratili své blízké při výbuchu vlaku, se spíše věnuje individuálním těchto osudům lidí. Vpravdě Caprica není nijak zvláštní seriál kromě toho, že zapadá do vesmíru BSG. Ani hudba zde není stejně úchvatná jako v BSG a zdá se mi, že se během té první poloviny seriálu samotný děj nikam moc neposunul. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, třeba se to zlepší. Zatím si to u mě vysloužilo tři hvězdičky. Hodnocení po druhé polovině seriálu: Musím říct, že oproti první půlce je ta druhá svižnější, dynamičtější, napínavější, akčnější, nadupanější digitálními efekty. To ale ještě neznamená, že je kvalitativně na vyšší úrovni. Jen už není tak nudná. Pořád se mi tam ale pár věcí nepozdává. Nějak mi v celé příběhové linii nesedí virtuální hra ve v-worldu, ani Zoe, coby "bůh" virtuálního světa. Zůstávám stále na třech hvězdičkách a možná bych k nim přidal ještě zhruba tak další půlku hvězdičky. Víc ne.

Na doraz (2010)

Roberta Downeyho Jr. mám rád a tohle je opravdu sympatická komedie. Jediné mínus je, že je v ní poměrně slušné množství nelogičností, což ubírá filmu na kvalitě. Nicméně film obsahuje také všechno to, co by měla slušná komedie mít. Rozhodně ale stojí za podívání. Hodnotím *** a půl.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Tento seriál nelze srovnávat s jeho předchůdci SG-1 a SGA. Zdá se, že tenhle seriál si jde svou vlastní cestou, alespoň, co se odlišného syžetového vzorce týče. Mám rád seriály, jejichž epizody jsou provázány nějakým ústředním dějem a to SGU je. Obdivuhodná je také nová práce s kamerou ve stylu BSG. Vlastně se celý seriál hodně podobá BSG, nicméně nedosahuje takových kvalit ani myšlenkové hloubky. Oproti svým SG předchůdcům nemá tento seriál žádný spád, v podstatě ani žádnou akci. Řekl bych, že se o něm právem říká, že jde o "Melrose place ve vesmíru". Zdá se, že celý seriál stojí někde na pomezí mezi SG seriály a BSG, ale nechce se přiklonit ani na jednu z těchto stran, což celému seriálu dodává poněkud rozpačitý charakter - a to rozhodně ubírá seriálu na kvalitě. Zatím dávám tři hvězdičky z pěti.

The Orville - Cesta, jíž jsem našel (2019) (epizoda)

Byť The Orville mám rád, tahle epizoda nedává žádný smysl, celá myšlenka této epizody je postavena na nesmyslné premise a na respektování jakýchkoli fyzikálních zákonitostí tady tvůrci úplně rezignovali.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Po první epizodě rozpaky. Role se Cavillovi hodí, protože neumí hrát, nicméně mám dojem, že tam nikdo neumí hrát. Pro laika byla první epizoda naprosto otřesně nezvládnutý guláš, z kterého mi bylo spíš blivno. A tak jsem jen tak koukal na to, co se to děje, snaha pochopit to mě přešla po čtvrt hodině a dvě hvězdy jsem tu vykouzlil jen za to, že s tím asi měli filmaři práci.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak i já se přidávám k hvězdičkování. Ten film byl prostě blbej. A to mám SW ságu rád. Hlavou mi při sledování posledního dílu této popkulturní ikony šlo jen to, že jsem si nemyslel, že by mohl někdo natočit horší epizodu, než byla ta druhá. A hle, tady ji máme! Byť to nerad přiznávám, zažíval jsem u této epizody velice podobné pocity jako u Rogue One - prostě mi jaksi bylo jedno, co s postavami bude. Všechno osudové se v tom filmu stalo, aby se to za pár minut mohlo odestát, takže jsem věděl, že všecko bude v pohodě a my se dočkáme závěrečného happyendu, jak má být. Při zpětném pohledu na celou trilogii si tak říkám, že to je ta nejzbytečnější sequelová trilogie, protože nám nic nového podstatného o světě Star Wars neprozradila.

Očista: Volební rok (2016)

Kdybych měl čerstvě po lobotomii, dal bych tomu samozřejmě čtyři nebo pět hvězd. Žel bohu lobotomie mě minula a tudíž i možná pečlivě skryté, možná jen nepovšimnuté kvality filmu. Příběh byl vskutku dost jednoduchý a přímočarý, avšak od prvních minut předvídatelný, postavy se chovaly tupě a nelogicky (ale kdo dokáže pochopit chování lidí ve světě tak bizarním, že populace schvaluje jednou ročně vraždění bez zábran), až občas bolelo jejich chování sledovat. Vlastně jedinou pozitivní věcí na celém filmu zůstává vskutku zajímavá premisa, s kterou se tu nakládá příliš fádně a tuctově pro zaujetí širokého spektra publika (i toho po lobotomii).