Obchodník se smrtí (2005)

Nuda. Vždyť to nemělo žádný děj. Jen vyprávění o tom, jak probíhá obchod se zbraněmi. Mělo mě to šokovat tím, jaké je realita obchodu se zbraněmi? Nebo pobavit sarkastickým humorem? Pořád jsem čekala, kdy se stane NĚCO neuvěřitelného, něco co mě šokuje nebo dojme. Ale nic takového nepřišlo. Stačilo by jen prvních a posledních pět minut filmu, ostatní bylo zbytečné. Možná je to tím, že mě takové důležité světové problémy, jako je obchod se zbraněmi, vůbec nezajímají.

Na dno vášně (1997)

Tak to jsem vůbec nepochopila...děj a souvislosti mi nějak unikali. Navíc ta divná až nepříjemná atmosféra. Možná že mi ale jen uniklo něco důležitého. Můj první a na dlouhou dobu (možná navždy) poslední film od Almodóvara.

Ukradené Vánoce (1993)

Vizuálně hezký. Ale dějově? Mělo to vůbec nějaký děj, nebo se tam pořád jenom zpívalo? Muzikálům říkám důrazné NE!

Dům u dálnice (2008)

Originální téma, zajímavě zpracované. Přestože to nemělo rychlý dějový spád a bylo to relativně poklidné, tak mě to bavilo. Nelogické chování? Samozřejmě, ale to byl snad záměr.

25. hodina (2002)

Tak bohužel, u tohoto jsem usnula, a to se mi u filmů stává jen výjimečně. Každý tady vychvaluje scénu u zrcadla, ale já se nepřidám. Mně přišla bohužel trapná. Navíc český dabing byl naprosto otřesný, ale ten do hodnocení samozřejmě nezahrnu. Dvě hvězdičky dávám kvůli své slabosti pro Edwarda.

Vyvolený (2000)

Pro mě bohužel velké zklamání. Bavilo mě to mnohem méně, než mnohými zatracovaná Vesnice. Ačkoliv tohle bylo kratší a dějově tedy rychlejší, nudilo mě to a nedokázalo vtáhnout do děje. Celý film byl příliš temný, to nemám ráda. Kus střední části bez dialogů pouze s dramatickou (pro mě dost nepříjemnou a rušivou) hudbou nedokázal udržet moji pozornost. A navíc jsem zjistila, že zřejmě nemám ráda Bruce Willise.

Paranormal Activity (2007)

Klidně se přiznám, že jsem se u toho opravdu bála. Tohle je totiž přesně to, co na mě působí (a myslela jsem, že na většinu lidí, ale podle hodnocení a komentářů tady, tomu tak není). Abych se bála, tak nepotřebuju krev a létající hlavy. Ačkoliv na nadpřirozeno moc nevěřím, tak u tohoto si dokážu představit, že by se mi to přihodilo. Zdá se mi to přece jen o dost pravděpodobnější, než že na mě zaútočí obrovská chobotnice a vyrve mi vnitřnosti z těla. Proto byl pro mě Paranormal Activity strašidelný - protože byl relativně reálný. Měla jsem celkem strach už u záběru z prvních nocí, kdy se nic nedělo. Ono zírat na jedno místo (do otevřených dveří) a čekat jestli tam něco uvidím, je horší, než vědět že se tam něco objeví (v reálu noční zírání na jedno místo taky zrovna nepatří mezi mé oblíbené činnosti). A když se něco stalo, tak nebylo jednoznačně ukázané co to vlastně bylo...a v tom je ta síla. Znova bych tento film vidět nechtěla, měla jsem u něj opravdu nepříjemné pocity. Závěrem musím říct, že jsem se na to dívala sama, takže jsem neměla potřebu před ostatními lidmi, nebo před sebou samou předstírat, že se nebojím.

Zmatená duše (2007)

Atmosféra tohoto filmu byla zvláštní, až depresivní. Kdyby byl trochu delší, asi bych sama taky začala trpět odosobněním :) V tomhle byl tento film úžasný. Na druhou stranu však trochu nudný. A vidět Matthewa v jiné než komediální roli bylo trochu nezvyklé.

Prvotní strach (1996)

Musím se připojit k ostatním, a vyzdvihnout famózní herecký výkon Edwarda Nortona. Filmy s Edwardem jsou obvykle skvělé, ale tady byli Edwardové dokonce dva :)) Konec tohoto filmu mě dostal. Já tyhle nečekaný dějový zvraty na konci prostě miluju. Co tomu chybělo do pěti hvězdiček? Těžko říct... Možná by neškodilo trochu míň Richarda a víc Edwarda. :)

Půlnoční míle (2002)

Není to ani týden, co jsem tento film viděla, a jen matně si vzpomínám, o čem vlastně byl (proto nemůžu hodnotit ani jako tříhvězdičkový průměr). Prostě mě to nějak nevtáhlo do děje. Jake Gyllenhaal byl sice sladký :), ale o nějakém velkém hereckém výkonu se tentokrát bohužel hovořit nedá. Ale ono ani nebylo moc co hrát.