Paříž jedné noci (2012)

Příběh jedné noci policisty, který ctí spíše než právo trestní nepsané zákony posvětí a přátelství. i když ze startu film nepůsobí příliš "filmově", ale spíše jako krátká dokumentární novela, tak nakonec dokáže ve formátu 1:40 a jedné noci odvyprávět slušný příběh. Syrové policejně-mafiánské drama postavené na atmosféře a hlavní postavě.

Konečná (2013)

Arnie ve formě, ale bohužel ne ve filmu, který by ho nechal vyniknout... ano, je nutné si přiznat že tento film je hloupý. Jednoduchá akční oddechovka (byť plná až nečekané brutality) kterou drží nad vodou pouze a jen Arnold. Na rozdíl od akcí nasáklé nostalgické sebekritice a sebeobdivu v postradatelných, zde jen další béčko, které brzo zapadne v zapomnění...

Na pokraji: Den posledního soudu (1997) (TV film)

Kvalitní dokument o studené válce. Tentokráte zaměřeno na několik incidentů kdy se svět dostal na pokraj jaderné války (Kubánská krize, záměna norské meteorakety s OCBM..).

Jako za starejch časů (2012)

co mě na tomhle filmu nejvíc utkvělo je, že idoly Pacinio a Walken už jsou staří dědci... bohužel nic netrvá věčně :(

Únos Heinekena (2011)

Pomsta bude sladká... no né tak docela... Velice kvalitní retro thriller, kterému dominuje perfektní Rutger Hauer. Ostatní herci spíš průměr. Je málo takovích filmů, kdy jsem tak fandil jedné postavě (Heineken) a nepřál těm druhým. trochu SPOILER: Jak jsem si přečetl v obsahu filmu, první část bude o únostu a druhá o pomstě a na tu jsem se až neskutečně těšil. A ona se konala. po osvobození Heinekena začal využívat svého vlivu a prostředků aby se čtveřicí zamával, byl z něho najednou neůprosný lovec, role jak šitá na míru Hauerovi... Ale úplný konec mě celkem zklamal, kdy se mu jeden z ůnosců vysměje do ksichu, asi bych to rád viděl ukončení jinak :)

Temné stíny (2012)

Atmosféra jak viktoriálnského sídla tak 70. let je až nakažlivá. Na humoru se dalo zapracovat více. Vizuál je pastvou pro oči. Film který nevstoupí do síně slávy ani však do propadliště dějin...

30 minut po půlnoci (2012)

Politicko špionážní dramata můžu a tohle je velice povedené. Vše na mě působilo velice ralisticky a to se cení. 4,5*

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Hodně slabá gangsterka. Tupý příběh. Velká nuda. Přehrávajiící Penn. Nevýrazné postavy. 2.5*

Sinister (2012)

Poctivá dávka strachu.

Poslední základna (2012) (seriál)

Naprostá klasika většiny seriálů poslední doby. Někdo příjde s perfektním a originálním námětem... uprchlá jaderná ponorka, vyhlášení vlastního strátu... první díll je perfektní ale už při druhém je zřejmé, že nás čeká telenovela na pozadí postupně se vzdalujícího původního dobrého námětu. Škoda, z tady této zápletky by byl asi velmi zajímavý celovečerák. Takhle tomuto patosem nasáklému Béčku nebudu věnovat více než 2,5 dílů.