Po životě (2009)

Zvláštní film, zvláštní námět, originální, leč jaksi prázne. Atmosféra v prní části je silná, pak uz jaksi přežvýkaná. Herecké výkony obou hlavních představitelů úchvatné. Závěr jak ze scénaistické příručky pro základní školy, je o ničem. 3,5*

Černá smrt (2010)

Nečekaně kvalitní film. Originální, drsné a atmosférické. Perfektní herecké výkony. A přísný konec.

Centurion (2010)

Slušná řežba, atmosféra a jedna krásná čarodějka.

Povýšení (2008)

Nečekaně dobře jsem se bavil. Nebo spíš obstojně. Celé je to takové komorní, místy zvláštní. Ale některé scény jsou super, třeba ta s motorkářským gangem na mýtné bráně :). Herecké výkony taky slušné. No a v še korunuje nádherná Jenna Fischer. 3,5* max ale vzhledem k slabšímu hodnocení tady jdu na 4 zvezdy.

Saint John of Las Vegas (2009)

slušná komedie. kvalkitní Buscemi. celé to má slušný spád. nemálo bizardních scén. místy jsem se dost nasmál.

Zelená zóna (2010)

Hodne slušný politicko-válečně-akční thriller (poslední dbou je podobných filfů jak hub podešti, stálo by za to pro ně vymyslet samostatný název : ). Super Damon (možná si mohli odpustit ty nagelované vlasy, se jaksi do Iráku nehodí), ve vedlejší roli nezklame Gleeson, ale třeba Amy Ryan je mírně tragická a značně nepřesvědčivá... Vše naštěstí nezklouzlo k nějakému tristnímu a trapnému konci, i když to mělo namále.

Počátek (2010)

Ze bych z toho byl nějak úplně mimo, to se říct nedá. Předpokládám však, že film ještě uvidím a pak možná přehodnotím hodnocení, které mi zatím vychází mezi 4-5...

Muž ve stínu (2010)

Perfektní originální politický thriller. Gradace filmu je dotažena do dokonalosti. Napětí je všudypřítomné a atmosféra mrazivá (nebo spíše sychravá :) ) . Závěr celkem nečekaný. McGregor a Bronson hrají jak o dušu, to samé všechny vedlejší postavy. Vše podbarvené chytlavou hudbou. Polanski je profík!! Jediná vítka: v jedné části filmu jsem měl pocit, že se jedná spíše o reklamu na BMW, pohříchu tá část nebyla úplně najkratší. 4,5*

Pan Nikdo (2009)

vizuálně a formálně podmanivé, leč obsahově prázdné a to přesto, že se film celou dobu snaží tváři zcela obráceně... 3,5* každopádně super hudební motivy