Most špiónů (2015)

Hutné špionážní drama? Nikoliv. Špionáž je pouze kulisa mainstreamovému pozlátku kde se pod drahým povrchem skrývá naivita a nerealističnost. Hanks strhává veškerou pozornost na sebe, není to zlý herec, ale je to s ním pořád dokola: terminál, trosečník,Captain Phillips – jen kulisy za ním se mění. Začátek mě chytil, ale jak přišel sestřel U2 byl konec. Pilot, který při pádu letadla začal ručkovat zpět do kokpitu oznámil, že od teď bude dělat Spielberg z diváka blba. Hrubá kostra reálných událostí je zachovaná, ale defektních detailů je až příliš. Vše jede na efekt. A kolik lidí ve východním Berlíně mluví plynnou angličtinou :) Nutno vypnout mozek a brát to jako oddechovou, pak jo…

Osm hrozných (2015)

Konverzační western-detektivka-masakr. Příliš dlouhá stopáž. Dialogy nejsou špatné, ale brilantních je pramálo. Zjevně v dialozích chybí Christoph Waltz, ale pokračovat Tarantino v jeho obsazování, brzy by se rakušák okoukal... První půlka filmu se neúměrně vleče a finále druhé půlky není tak grandiózní, aby to kompenzovalo. Zápletka je poněkud kostrbatá a přetažená za vlasy - Tarantino je si toho vědom a mnohokrát se ji snaží obhajovat: "zkrátka to musí být takhle, protože by to jinak nešlo". Hudba velmi kvalitní, Tatantino skládá velký hold Morriconemu a dává mu ohromný prostor, někdy mi to až přišlo že točí scény na konkrétní melodii. Atmosféra naprosto našlapaná! Zkrátit stopáž by filmu výrazně prospělo. 3,5*

Boj o těžkou vodu (2015) (seriál)

Hodnocení zde hodně vysoké. není to špatná série, ale obsah, forma i herecké výkony někdy pokulhávají. 3,5*

Kosti a skalp (2015)

Mix westernu a hororu. Některé scény hodně drsné. Celkově dlouhé a nudné.

Spectre (2015)

Úvod z Mexiko city je asi vrchol filmu, pak už to jde jen z kopec. Je to dlouhé, nudné, nemasné a neslané… Nemít to značku Bond nevím kdo by na to šel do kina.

Temný případ (2014) (seriál)

1) Série: Mnoho povyku pro nic... Slušné krimi s hutnou atmosférou, ale nehodné davové psychóze kterou to vyvolalo... 2) Série: Po pár dílech mě začala nudit, mnohem slabší než jednička. Asi ani nedokoukám.

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Všechno moc hnané na efekt. Po pár dílech to na mě začalo působit velmi falešně tak jsem s tím seknul.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Minisérii nedokážu hodnotit jako celek, kvalita jednotlivých dílů je dost kolísavá a to ve smyslu námětu. Celkově si seriál bere do hledáčku blízkou budoucnost, moderní technologie a fenomény z nich vyplívající. Díly a trochu SPOILERY… 1) Naprostá bomba, napínavý děj a originalita. Celkově mě první díl natěšil na celou série. Následovalo už spíše jen zklamání. 5/5 2) Po perfektním prvním dílu sešup dolu. Prapodivná vize budoucnosti a talentové šou jako ústřední téma. 3/5 3) Čip zaznamenávající naše vzpomínky a umožňuje jejich přehrávání. Technologie, která v budoucnu bude asi možná. Díl o tom, jakou paseku to může způsobit. 3/5 4) Svižný a originální začátek pohřbí robotický konec. 3/5 5) Šílena a děsivá apokalyptická vize společnosti a originální rozuzlení. 4/5 6) Nejslabší kousek série. Námět vycucaný z prstu desetiletého dítěte. 1/5 7) 5/5

Valachiho svědectví (1972)

Gangsterka o jedné kryse. V porovnání s Scorsesiho brilantními kousky je tahle gangsterka spíše druhá liga. Zub času na ni taky nechal nejeden šrám (třeba zvukové efekty jsou otřesné). Navíc v podání DeNira , Pesciho a dalších mi gangsteři připadají uvěřitelnější. Podle skutečnosti a to se cení, navíc skutečnost odráží docela věrně. Ventura v druhé části filmu perfektně ztělesní mafiánského bosse. Bronson mi naopak neseděl vůbec, nejen že mi do filmu nepasuje, ale má jen pramálo společných rysů se skutečným Josephem Valachim. 3/4*