Major (2013)

Drsný syrový thriller opřený o slušné herecké výkony. Jak znám Rusko osobně tak je tam možné skoro všechno, ale až takhle... Problém mám v tom, že jsem od určité chvíle (cca 2. půle) příběhu moc nevěřil a vše mi přišlo ušité na efekt. SPOILER: Každý další (brutální) krok postav, který měl vést k vyhnutí se stíhání inspekce a zahlazení případu, postavy jen přibližoval vězení. Závěr který měl být v duchu "všechno je vyřešené, zmrdi vyhráli" mi přišel chatrný, protože pokud by inspekce měla přijít, zavřela by snad celé město. Matka začne bez většího odporu spolupracovat s vrahem svého dítěte??? Jak známo, organizovaný zločin se málokdy mstí na rodinných příslušnících, tak si nemyslím, že by major měl dostatečný důvod zastřelit matku dítěte na konci. Celkově tedy několik neseriózních okamžiků, které film v mích očích posouvají ze 4 na 3 hvězdy.

Hra na hraně (2013)

Vzhledem k nízkému hodnocení jsem čekal hovadinu a byl jsem překvapen. Tedy ne že by se jednalo o film v zásadě kvalitní, ale pokud očekáváte bodnutí nožem, udělá vám radost i facka... Dodíval jsem se z povinnosti a více ode mě ani tvůrci čekat nemohli. 2,5*

Patrola (2012)

Scény z hlídek a akce jsou napínavé a drsné. Bohužel scény kdy parťáci „cool“ kecají, případně se rodinně druží jsou nutným a nudným zlem. 3,5*

Nevědomí (2013)

Vizuál super, atmosféra taky, leč nadmíru předvídatelné. Jednou vidět stačí...

Světová válka Z (2013)

Originálně (zmatené cetování napříč světem) - neoriginální (samotné slovo zombie je synonymem slova neoriginalita) zombi film, se spoustou logických kiksů. Příběh vařený z vody. Co se týká mínusů. Co se týká plusů: začátek celkem bere dech. Je to napínavé. = oddechovka která upadne v zapomnění.

Pot a krev (2013)

Černá komedie něco mezi 3 a 4*. Pobavil jsem se, ale postavy moc charismatu nepobrali. Ovšem co mě naprosto zničilo byla hláška největšího svalovce směrem k nabouranému autu: "Pepe is Eldad, you OK?" :)

Pomsta mrtvého muže (2013)

Celkem nuda a klišé (byť v hávu originality). Už začínám mít pocit že se Farrel v rolích "smutných" gangsterů opakuje - V Bruggách, Londýnský gangster...

Brotherhood (2010)

Adrenalinová jízda pro puberťáky...

Drsná Planina (1979)

+ Poplatné době, ale jen v nezbytné míře. + Herecké obsazení. + Místy mi to připomínalo Zdivočelou zemi (podobná hudba a prostředí...) + Celkem zábavné. - Poplatné době - Děsná kamera a světla, některé záběry z noci točeny a absolutní tmě, některé záběry ze dne zas na pozadí slunkem prosvícených oken. - Hapruje mi tam gradace příběhu, vlastně veškerá žádná Poplatné době, ale jen v nezbytné míře