• Pohádka

Mamas & Papas (2010)

Film až na dřeň. Ti, kteří tvrdí, že je o ničem, je zdlouhavý nebo že jsou tam některé příběhy navíc, se zřejmě zobrazovaným problémům nikdy moc nepřiblížili. Alice Nellis umí filmy o vztazích, dokáže skvěle pracovat s herci a má dokonalý cit pro hudební složku. Všechno tohle v M&P opět předvedla. Hodnotím na 90%, ale protože to tady nejde a protože jsem musel o tomhle filmu ještě dneska ráno hodně přemýšlet (což je u mě pětihvězdičkovým znamením), dávám zasloužených 5*.

Alenka v říši divů (2010)

Na rozdíl od Avatara dost vtipné. A dokonce musím ocenit i dabing, což se mi stavá jednou, maximálně dvakrát za deset let :-)

Nine (2009)

Výborná kamera, dobrý střih, holky hrají jako o život (a Marion je fakt krásná), ale hudební složka dost skřípala - s výjimkou nadupaného čísla Kate Hudson. Těšil jsem se na "Chicago II", ale do toho má Nine hodně daleko... Škoda - takové seskupení hvězd se jen tak nevidí.

Nějak se to komplikuje (2009)

+ půl hvězdičky za Meryl. Bez ní bych asi v půlce zmáčknul tlačítko STOP.

Kdopak by se vlka bál (2008)

Pro mě velké a milé překvapení, tomu filmu nemám co vytknout. A Pavel Řezníček mě jen utvrdil v tom, že je jedním z nejlepších českých herců svojí generace.

2Bobule (2009)

Jedna hvězdička za Hádka, Voříškovou a Postráneckého. Jinak děs.

Návrh (2009)

Romantická komedie par excellence. Klišovitá, předvídatelná, ale pobaví a dojme - a o to u tohohle žánru jde, ne? Sandra válí.

Bratři Bloomovi (2008)

Berte to s nadsázkou, jako hru nebo pohádku, snad se pak budete bavit tak dobře jako já. Někdy za půlkou trochu vázne tempo, ale to těm roztomilým figurkám odpustíte.

Coco Chanel (2009)

Moc nerozumím příspěvkům, které zazlívají tvůrcům to, že se film věnuje jen určitému úseku života Coco Chanel. On snad někdo sliboval, že se máme těšit na průřez celým životem? To je spíš chybou českého distributora, že název filmu nepřeložil přesněji. Pro mě osobně bylo zajímavé sledovat, odkud čerpala návrhářka prvotní inspirace pro své modely. Film je možná trochu rozvláčný, ale aspoň se v něm může divák dobře orientovat - lépe než v chaoticky poskládaném filmovém životopise Edith Piaf. Někde jsem četl, že měl celý film vypadat jako jeho poslední tři minuty. S tím nesouhlasím - v posledních minutách nacházíme Coco v úplně jiném světě než předtím a použitý filmařský styl tento rozdíl, podle mého názoru, vhodně podtrhuje. Audrey je úžasná a v dalších rolích mě mile překvapili méně známí herci.