Vítejte doma! (2003) (pořad)

Nějak nepobírám ty „protiamerické“ nálady pochopil bych to kdyby na zakázku vylepšovali domy celebrit, ale tady jde o obyčejné chudé lidi povětšinou v nějaké těžké životní situaci. Udělat jim příjemnější prostředí k životu je přeci hezké. To, že má prostý američan dost „ordinérní“ vkus všichni dobře víme a nic nám do toho není, protože v tom žít nebudeme. Krom toho je to kritizované prostředí zajisté 10x „vkusnější“ než u těch zdejších kritiků. Rád si užívám tu jízdu ... jak jim jde práce od ruky, jak jim to sluší (Constance Ramos), jak rodinka pak spokojeně kvičí ...

Ghost Warrior (1984)

Naprosto nezáživný a dost nudný zástupce céčkové VHS produkce. Prvních pár minut sice dokáže zaujmout, ale pak už nastává jen rozvleklá nuda s předvídatelným koncem. Samurajské „téma“ mi tu připadá pouze účelově zneužité.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Earl Hickey to je loser podle mého gusta. Opravdu vtipný seriál o „spodině“ jejíž životní styl a způsoby nejsou sice zrovna rajcovní, ale v tomto podání velmi zábavné. Smolaře Earla, jeho tupého bratra Randyho, dobráka Darnella a sexy mrchu Joy si musíte oblíbit. Earlova snaha vylepšit si karmu skýtá mnoho prostoru pro spoustu „vyvoněných“ situací, životní moudra a myšlenkové pochody jeho bratra Randyho jsou kapitola sama pro sebe. Bývalka Joy je excelentní bestie až je mi těch „jejích“ chlapů téměř líto. „Krabák“ Darnell partu tak nějak nenápadně doplňuje coby dobrák a inteligent. Epizody jsou nápadité, prostředí zajímavé ... výběr dalších postav, kamera i scenář u mne bez výhrad.

Chlípnost nade vše (2004)

Zvrhlá a perverzní podívaná která (i když s nadsázkou) zobrazuje stav americké společnosti a její postoje k sexu. Občas jsem se zasmál, občas nudil, ale dalo se to prežít.

Ultimate Betrayal (1994) (TV film)

Nechutné téma, ale naštěstí je vše podáno decentním způsobem. Bohužel je potřeba takové případy zveřejňovat, rozebírat a ne kolem nich zlehka našlapovat nebo je přehlížet. Doufám, že kromě JOJ Plus o tento film „zavadí“ i ČT. 70%

Slavnost v botanické zahradě (1969)

Chaotická nesourodá slátanina - zoufalý pokus o surrealismus z něhož bohužel vzešla jen podivná směsice barev a hysterických výlevů party bláznů ... prokládaná stupidním chováním, hloupými žvásty a zakončovaná dávkami idiotského smíchu který měl zřejmě navodit atmosféru komedie. S ohledem na rok vzniku kdy došlo k „uvolnění mravů a závanu svobody“ předpokládám, že nemalá část realizačního týmu byla silně pod vlivem LSD a THC.

Svědectví krve (1998) (TV film)

Výborný krimi-thriller. Není nic zvláštního přijet na pohřeb starého přítele ani nic špatného zajímat se o jeho poslední dny a kroky. Celkem nenápadně se začne rozplétat dávná tragédie která měla vliv na osudy mnoha lidí. Dcera muže odsouzeného za vraždu přiměje svého přítele místního šerifa aby starý případ prošetřil - jenže on ji pak nebyl schopen říci pravdu, ani tu o jejím otci. A tak odhalení všech tajemství čeká na spisovatele Kinleyho ...

Sněhová nadílka (2009)

Zábavná akční podívaná kterou rozjede věčně zhulený flákač Leo když si splete byt příjemce zásilky. Místo „latino“ dealera Jesuse obdrží nečekaný dárek Guchova „nigga“ partička. Jeho společník Brody zavolá svého bratrance a nabídne mu čerstvě nabytých 10 kilogramů kokainu - Shavoo takový kšeftík nemůže odmítnout. Mezitím se už po zmizelé zásilce začíná shánět odesilatel ...

Sleep Dealer (2008)

Moje zatím nejlepší zkušenost s mexickou kinematografií - ta se doposud omezovala jen na pár filmů o drogové problematice nebo mnou silně opovrhované perverzní telenovely. Příběh „chudého“ venkovana jenž si svá největší „bohatství“ uvědomí až daleko od domova musí zapůsobit snad na každého. Na pozadí futuristického příběhu se odehrává všední drama ... boje mezi odlišnými kulturami, obavami z globalizace, vykořisťování chudých i jejich utrpení z odloučení od blízkých při cestě za výdělkem. Zajímavý námět, (pro nás) exotické prostředí a menší důraz na vyumělkované efekty dávají vyniknout příběhu. Stějně jako KatushkaK (dík za skvělé titulky) se už těším na další dílko Alexe Rivery.

Hamouni (1994)

Lehce nadprůměrná, trochu „černá“ komedie u které Vám nijak nevadí, že s absolutní jistotou předvídáte další vývoj děje. Kirku Douglasovi ta role sedla a starého mizeru zahrál na výbornou - M.J. Fox jako obvykle milý a zábavný. Špetka moralizování v průběhu ani závěrečný happy end nijak nekazí dojem a pohodu. Oddechový film pro celou rodinu. 70%