winetach

okres Ružomberok
viem, kto nie som

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 6.8.2019  10:56

Mišn impsibl pre fanúšikov komixov a testosterónu.

• 26.4.2019  10:47

Podarilo sa im to ukočírovať, tlieskam. P.S. Všimol si niekto, ako Russovci pretláčajú cast s Community do MCU? :D

• 15.4.2019  16:03
    Tlumočník (2018)

Pre mňa ako rodeného ružomberčana, to bol splnený detský sen - veľká časť deja sa odohráva neďaleko môjho domu. Príjemný, ale pomalý "roadmovie", s dosť neprirodzenými slovenskými dialógmi, nemecké boli fajn.

• 15.4.2019  15:49

Nie som priaznivec hororov, vyhýbam sa im veľkým oblúkom, takže okrem IT-a neviem porovnávať. Dočítal som sa, že by mal byť tento film nadpriemer vo svojom žánre - to ma len uistilo, že ak toto patrí medzi kvalitnejšie súčasné horory, nebudem strácať čas (a nervy) s ostatnými. Dejovo celkom zaujímavé, ale nedotiahnuté.. od Kinga by som čakal viac premakaný dej, lepšie gradovanie napätia, nie len prebytok lacných jump-scare-ou. Herecké výkony boli veľké pozitívum filmu -kocúr odpudivý a dievčatko dostatočne strašidelné. Film hodnotím na lepších 60%, malo to svoje svetlé momenty.

• 21.1.2019  20:50

Tento film sa nedá jednoznačne ohodnotiť. Rozhodujem sa medzi dvoma a piatimi. Trier opäť dokazuje, že medzi nepochopením a kultom je tenká hranica..

• 30.10.2018  00:51

Povedal som si, že k svojmu #1000 hodnoteniu napíšem po dlhom čase aj komentár a že musí to byť nejaký kvalitný film. Vyšlo mi to. Damien si odskočil k nespevavému žánru a ten mu sakra sedí. Dobová zrnitá kamera, prebytok detailov a realistické dialógy nejakým zázračným spôsobom nenudia a vytvárajú neustály tok deja. Asi tu máme kandidáta na zlatú sošku, možno aj dve. TOP scéna - Gemini

• 5.3.2018  22:28

Priateľná dávka gýču..

• 14.10.2017  22:52

Ja som v tom videl kombináciu Driveu a Ghost in Shell v tej najlepšej možnej forme. Jednotka prešla mimo mňa, zato túto dvojku musím zhliadnuťešte najmenej dvakrát. Rada pre budúce generácie: Nepite pollitrovú kolu na dvaapol hodinovom filme.. újde vám kúsok deja :D

• 20.1.2017  20:44
    Příchozí (2016)

Dva krát zhliadnuté za sebou, 900té hodnotenie a skvelé pocity po skončení... tak možno ľudstvo predsa len má šancu. Finále napísal asi Moffat, inak si to neviem vysvetliť :D

• 16.12.2016  20:43

Druhá časť každoročného predvianočného sci-fi sviatku pokračuje. Na SW 3.9 som šiel bez vážnejsích očakávaní, no s prísľubom špinavého sveta v okupácii Impéria. A dostal som to. A ešte aj niečo navyše. Pre mňa ako fanúšika nielen filmov, ale aj animovaných seriálov, bolo prenesenie štýlu boja rebelov z animovaných seriálov na veľké plátno asi najväčšiou nerdgazmickou udalosťou posledných mesiacov. Ako čerešnička na veľmi dobrej šľahačkovo ananásovej torte bola sekvencia s Vaderom a dve Trierovsko-Melancholiovske zábery.

• 26.11.2016  00:12
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Neskutočné. Seriál, ktorý ma byť proticirkevný a protipápežský má nakoniec opačný efekt, tlieskam a skladám poklonu pánovi Sorrentinovi za tento skvost súčasnej serálovej (európskej?) tvroby.

• 23.11.2016  18:31

Nečakal som, že sa v súčasnej americekj kinematografii ešte objaví poctivý remake, ktorý je zároven vtipný, smutný, pútavý a poučný. Moja detská duša pri pozeraní tohto "moderného" spracovania zaplesala.

• 15.11.2016  15:39
    Melancholia (2011)

No tak som sa konečne odhodlal zhliadnuť tento film, akurát v deň, keď bol maxispln na oblohe :D, Tento snímok označil môj otec za film desaťročia alebo za absolútny film. Prvá polovica bola taká wtf konverzačka s wtf momentami, ktoré vo svojej podstate až tak wtf neboli, no potom prišla komorná druhá polovica a čakanie na neodvratné. táto druhá polovica so svojím pomalým tempom presne vystihla pocity beznádeje aké by v takomto prípade aj nastali. Plus prvých 5 minút - vizuálno-artový orgazmus (v tých prvých obrazoch bol vlastne vyrozprávaný celý príbeh, alebo sa mi to zdalo?)

• 7.11.2016  21:43

Konečne sme sa dočkali poriadneho marveláku, ktorý nenudil. Trojica Cumberbatch, McAdams a Mikkelsen sú pre mňa súčasný top, takže marvel zas castingovo trafil do čierneho (vlastne ako býva zvykom u marveloviek)

• 19.5.2016  23:19

Ja si asi nepomôžem, ale X-menov mám proste rád. Aj keď boli svojim spôsobom komorne ladení.

• 7.2.2016  15:57
    Steve Jobs (2015)

Konverzačný orgazmus, ktorý sa nedal pobrať na jedno zhliadnutie s titulkami. Počkám si na dabing a možno potom budem schopný hodnotenie tohoto snímku.

• 1.2.2016  17:28
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Po dopozeraní seriálu do konca (6. séria) musím zmeniť hodnotenie na 5. Seriál posledné 3 série obsahuje v každej niekoľko príbehov rozdelených na 4 časti, ktoré môžu stáť osamote. Toto rozhodnutie tvorcov zvýšilo kvalitu seriálu, len škoda, že po odkúpení značky firmou Disney sa prestal seriál vysielať..

• 15.1.2016  15:17
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Dve série skončili a stále vo mne doznieva akýsi pocit, ktorý vo mne zanechal tento seriál. Skvelo napísané postavy, ktoré nie sú len 2D postavami, ako z väčšiny moderných seriálov, ale postavy, ktoré sa menia, pretvárajú, majú svoje slabšie aj lepšie chvíľky. Ďalej citlivá ručná kamera v kombinácii s prirodzeným svetlom vás vtiahne do deja ako máločo (podobne ako u Revenanta) a zrazu sa cítite, akoby ste boli súčasťou ruchu nemocnice a okolia na začiatku 20. storočia v USA. Tento seriál nemá hlavnú postavu (aj keď sa považuje Dr. Thakery). Hlavnou postavou je personál nemocnice. Po konci série neviem neviem, či by bolo lepšie to už nechať tak, alebo ešte pokračovať treťou. Scenáristi si nechali dvere otvorené, ale ak by sa nepokračovalo, nevadilo by to, ale aj tak budem smutný...

• 17.12.2015  03:02

Tešili sme sa na to od minulých Vianoc, každým dňom viac a keď to prišlo tak... sme dostali to na čo sme sa tešili. Abrams nesklamal. Tých niekoľko podobných motívov, "skopírovaných" z pôvodnej trilógie hádam môžeme odustiť.

• 16.11.2015  10:55

Je normálne, že po zhliadnutí dokumentu vám príde na vracanie?

• 9.10.2015  14:05
    Marťan (2015)

Vizuálna stránka Promethea, realizmus Gravitácie, vtípky Emmerichovich filmov a pozitivný prístup. Ridley opäť kraľuje.

• 7.10.2015  23:48
    Black Books (TV seriál) (2000)

Po rokoch obchádzania som aj ja narazil na BLACKBOOKS a naozaj neviem, prečo som toľko čakal.

• 16.9.2015  08:35

Veľké prekvapenie od "akožeteenedžerského" filmu nastalo. Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý sa ťažko predpokladá, zaujme a hlavne nenudí. Len trocha škoda hereckého osadenia, niektoré postavy tam priam prekážali a ťažko sa im niečo verilo, však Gally.

• 14.9.2015  08:01

Parádny oldskúl blokbaster, pri ktorom som sa cítil ako keď som mal 9 rokov a pozeral na Markíze Jurský park o 20.00 v sobotu.

• 31.8.2015  06:56

Iba akčné ináč oničom..

• 31.8.2015  06:54

Ako čitateľ knižnej predlohy musím povedať, že film sa jej na 80% drží priam doslovne, čo ma teší, No vedel by som si to predstaviť ešte viac komorne spracované, bez opustenia izby, možno z prvej osoby by to bolo ešte desivejšie. Čo mi najviac vadilo bola absencia vnútorného monológu. Ten by film ozvláštnil, ale by tým pádom ho aj podstatne zmenil. Najzbytočnejšia bola vedľajšia línia so šerifom, z ktorej bolo cítiť, že je nasilu scenáristom doplnená, Herecké výkony obstojné, Kathy Batesovej nadpriemerné, len škoda tých vystrihnutých scén, ktoré v knihe najviac prekvapili.

• 22.8.2015  15:21

Neskutočne zábavná jazda retrosvetom so skvelými *nie príliš známymi* hercami, kde nieje miesto na nudu. Každý jeden záber som si užíval do sýta a vlastne mi bolo jedno čo sa tam deje, hlavne že to plynie. Milujem Ritchieho strihy a soundtracky a vlastne celé filmy :D

• 19.8.2015  01:44

SPOILER! Doctor WHO sa zregeneroval na Skynet

• 17.8.2015  09:03

Gentlemansko-snobský nákuk do života striktne racionálneho kúzelníka, ktorému popletie zdravý úsudok mladá "veštica" na francúzkom vidieku 20tych rokov... úžasne sa počúva vycibrená gentlemanská angličtina Colina Firtha, s dabingom asi by to bolo za 3 hviezdy.

• 13.8.2015  20:48
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Výborné herecké výkony všetkých hlavných postáv, no za veľmi nudný dej berem jednu hviezdičku. S01: 90% S02: 92% S03 95% ... Po tretej sérii vraciam poslednú hviezdu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6