Přichází Satan! (1976)

Fakt nuda. Som sklamaný, toto sa s Vyhánačom diabla nedá ani z diaľky porovnať...

Problém tří těles (2024) (seriál)

Možno by si to zaslúžilo aj 4*, ale musím byť prísny. Predsa knihy sú jedno z naj sci-fi ostatných rokov.

Druhá světová válka: Na frontě (2023) (seriál)

Dokument je mierený viac na vizuálnu stránku a osobné svedectvá na všetkých stranách konfliktu ako na podávanie faktografických údajov. Pre fanúšika histórie neprináša nič nové okrem krásnych kolorovaných záberov. Napriek tomu je to kvalitne dramaturgicky vystavaný dokument, ktorý nenudí.

Fremont (2023)

"Európsky" film natočený v USA, iránskym režisérom o afgánskej prekladateľke pracujúcej v čínskej továrni. Veľmi milé, minimalistické s príjemným hereckým prekvapením na konci.

Lekce chemie (2023) (seriál)

Chémia a varenie ma nikdy nelákalo, ani neviem prečo som to začal pozerať. Režijne, dramaturgicky, scenáristicky a herecky perfektne zvládnutý seriál, ktorý je krásne uzavretý. Do piatej hviezdičky to dosiahlo perfektné herecké obsadenie nielen hlavných ale aj vedľajších postáv. Dwight Schrute v jemne zápornej roli potešil. Jednoznačne prekvapenie tohtoročnej seriálovej sezóny. Neodporúčam pre krčmových mizogýnov.

Nadace - Série 1 (2021) (série)

Nerozumiem nízkym hodnoteniam tohto seriálu. Kvalitné, ale nie dokonalé scifi, povinnosť pre každého fanúšika tohto žánru. Len sa treba na to pozerať ako na voľnú adaptáciu inšpirovanú románmi a poviedkami.

For All Mankind - Season 3 (2022) (série)

Toto je pre mňa na úrovni série Votrelec v zmysle, že tomu odpustím veľmi veľa. Napriek naivite, telenovelosti,  cheesy dialógov, občasného gýču to je pre mňa jeden z top seriálov a asi TOP 1 seriál o ktorom nik nehovorí. Tretia séria pokračuje v nastolenej kvalite, predchádzajúcich častí, alternatívna história ide stále svojim smerom, ku každej postave si viete vytvoriť vzťah, či už pozitívny (kozmonaut Poletov),  prefackaniahodný (..však Danny) alebo zastavenoprdný (Margo). Pár krát som sa prichytil pri tom, že kričím na obrazovku, že nech to, či ono konkrétna postava urobí. Postupným budovaním charakterov je o to ťažšie, keď niektoré postavy náhle umrú. Klasické ForrAllMankindovské zvraty tu stále sú a sú stále prekvapivé. Už sa teším na 4. sériu z rokov dvetisícich.