Winetach Barrow

okres Ružomberok

Instagram: winetach

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 10.7.2020  14:39

Naspeedovaný samuraj - prekladateľ - sprievodca zaviedol Jamesa na zaujímavé miesta, ako top epizódy hodnotím návštevu skladateľa nastupišťových melódií a účasť prvého brita v dejinách na sprievode pri príležitosti festivalu penisov.

• 17.5.2020  19:48
    Spaceballs (1987)

Táto komédia za tie roky dosť zostarla, občas nudila, nie všetky narážky už v roku 2020 vieme pochopiť, no aj napriek tomu je to solidná paródia na žáner sci-fi skrz Starwars. Pár gagov sa dalo.

• 15.5.2020  10:20

Chris Hemsworth alias John Kwick vo vojenskom úbore musí pomôcť malému indiánovi, ktorého unesie bangladéžsky Pablo Tescobar light. Jasná dejová línia s niekoľkými hluchými miestami a s geniálnou 11 minútovou scénou na jeden záber. Silných 3 a pol. Indický Džon Travolta mi sedel viac ako Thor.

• 6.5.2020  14:16
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

Osem sérií (áno poslednú som zatiaľ ignoroval) ubehlo ako voda a musím povedať, že tento pobyt v Sacred Heard na mne zanechal stopu, ktorá ostane. Jeden z naj seriálov, ktoré som kedy videl a to pozerám seriálov veľa :D

• 4.5.2020  15:29

Po 40 rokoch si už len môžem domýšľať, čo niektoré scénky parodovali, no aj napriek tomu je tu veľa komických situácií, ktoré sú a budú vtipné vždy. Autopilot ma dostal do kolien :D Prvotina kráľov paródií 80. a 90 rokov vyšla dnes na silné 4*

• 24.2.2020  21:57
    1917 (2019)

Najintenzivnejší kino zážitok za veľmi dlhú dobu. Celý čas mi šla v hlave iba jedna myšlienka.. ako toto natočili?!

• 12.2.2020  13:49
    Pán času (TV seriál) (2005)

Dr. Chskym?

• 20.12.2019  14:47

Kometár som napísal, ale som ho zmazal.. 4 hviezdy dávam zo zotrvačnosti a z nostalgie za všetkým, čo pre mňa SW znamená. Bolo to pekné na veľkom plátne, ale mňa už pozlátko nepresvedčí.

• 10.12.2019  07:54
    Stáhni a zemřeš (2019)

Prosím, túto appku si neinštalujte, obsahuje fatálny error.

• 28.10.2019  09:19

Zombieland z roku 2009 sa u mňa zaradil medzi kultovky, tak prirodzene som mal očakávania aj obavy obrovské. Keď som zistil, že na tom robia rovnakí tvorcovia, obavy sa zmenšovali a po návšteve premiéry v Liptovskom Mikuláši úplne zmizli. Výborný sequel, ktorý je v kadencii vtipov za minútu dokonca lepší ako jednotky, Pre mňa zatiaľ prekvapenie roka :)

• 13.10.2019  22:09

Úžasne natočené dielo, ktorému čiernobiela dodáva tú správnu atmosféru. Ako fanúšik knižnej predlohy musím povedať, že "nesfilmovateľná" predloha sa sfilmovať podarila. V knihe je to síce ešte nepríjemnejšie a brutálnejšie (film, podľa mňa obsahuje, tak 30% brutality knihy), ale ako čítam články zo zahraničia, veľa divákom už aj táto podoba nerezala a museli odísť z kina. Má to svoje muchy, ale tá úžasná kamera ma tak dostala, že musím hodnotiť plným počtom.

• 6.8.2019  10:56

Mišn impsibl pre fanúšikov komixov a testosterónu.

• 26.4.2019  10:47

Podarilo sa im to ukočírovať, tlieskam. P.S. Všimol si niekto, ako Russovci pretláčajú cast s Community do MCU? :D

• 15.4.2019  16:03
    Tlumočník (2018)

Pre mňa ako rodeného ružomberčana, to bol splnený detský sen - veľká časť deja sa odohráva neďaleko môjho domu. Príjemný, ale pomalý "roadmovie", s dosť neprirodzenými slovenskými dialógmi, nemecké boli fajn.

• 15.4.2019  15:49

Nie som priaznivec hororov, vyhýbam sa im veľkým oblúkom, takže okrem IT-a neviem porovnávať. Dočítal som sa, že by mal byť tento film nadpriemer vo svojom žánre - to ma len uistilo, že ak toto patrí medzi kvalitnejšie súčasné horory, nebudem strácať čas (a nervy) s ostatnými. Dejovo celkom zaujímavé, ale nedotiahnuté.. od Kinga by som čakal viac premakaný dej, lepšie gradovanie napätia, nie len prebytok lacných jump-scare-ou. Herecké výkony boli veľké pozitívum filmu -kocúr odpudivý a dievčatko dostatočne strašidelné. Film hodnotím na lepších 60%, malo to svoje svetlé momenty.

• 21.1.2019  20:50

Tento film sa nedá jednoznačne ohodnotiť. Rozhodujem sa medzi dvoma a piatimi. Trier opäť dokazuje, že medzi nepochopením a kultom je tenká hranica..

• 30.10.2018  00:51

Povedal som si, že k svojmu #1000 hodnoteniu napíšem po dlhom čase aj komentár a že musí to byť nejaký kvalitný film. Vyšlo mi to. Damien si odskočil k nespevavému žánru a ten mu sakra sedí. Dobová zrnitá kamera, prebytok detailov a realistické dialógy nejakým zázračným spôsobom nenudia a vytvárajú neustály tok deja. Asi tu máme kandidáta na zlatú sošku, možno aj dve. TOP scéna - Gemini

• 5.3.2018  22:28

Priateľná dávka gýču..

• 14.10.2017  22:52

Ja som v tom videl kombináciu Driveu a Ghost in Shell v tej najlepšej možnej forme. Jednotka prešla mimo mňa, zato túto dvojku musím zhliadnuťešte najmenej dvakrát. Rada pre budúce generácie: Nepite pollitrovú kolu na dvaapol hodinovom filme.. újde vám kúsok deja :D

• 20.1.2017  20:44
    Příchozí (2016)

Dva krát zhliadnuté za sebou, 900té hodnotenie a skvelé pocity po skončení... tak možno ľudstvo predsa len má šancu. Finále napísal asi Moffat, inak si to neviem vysvetliť :D

• 16.12.2016  20:43

Druhá časť každoročného predvianočného sci-fi sviatku pokračuje. Na SW 3.9 som šiel bez vážnejsích očakávaní, no s prísľubom špinavého sveta v okupácii Impéria. A dostal som to. A ešte aj niečo navyše. Pre mňa ako fanúšika nielen filmov, ale aj animovaných seriálov, bolo prenesenie štýlu boja rebelov z animovaných seriálov na veľké plátno asi najväčšiou nerdgazmickou udalosťou posledných mesiacov. Ako čerešnička na veľmi dobrej šľahačkovo ananásovej torte bola sekvencia s Vaderom a dve Trierovsko-Melancholiovske zábery.

• 26.11.2016  00:12
    Mladý papež (TV seriál) (2016)

Neskutočné. Seriál, ktorý ma byť proticirkevný a protipápežský má nakoniec opačný efekt, tlieskam a skladám poklonu pánovi Sorrentinovi za tento skvost súčasnej serálovej (európskej?) tvroby.

• 23.11.2016  18:31

Nečakal som, že sa v súčasnej americekj kinematografii ešte objaví poctivý remake, ktorý je zároven vtipný, smutný, pútavý a poučný. Moja detská duša pri pozeraní tohto "moderného" spracovania zaplesala.

• 15.11.2016  15:39
    Melancholia (2011)

No tak som sa konečne odhodlal zhliadnuť tento film, akurát v deň, keď bol maxispln na oblohe :D, Tento snímok označil môj otec za film desaťročia alebo za absolútny film. Prvá polovica bola taká wtf konverzačka s wtf momentami, ktoré vo svojej podstate až tak wtf neboli, no potom prišla komorná druhá polovica a čakanie na neodvratné. táto druhá polovica so svojím pomalým tempom presne vystihla pocity beznádeje aké by v takomto prípade aj nastali. Plus prvých 5 minút - vizuálno-artový orgazmus (v tých prvých obrazoch bol vlastne vyrozprávaný celý príbeh, alebo sa mi to zdalo?)

• 7.11.2016  21:43

Konečne sme sa dočkali poriadneho marveláku, ktorý nenudil. Trojica Cumberbatch, McAdams a Mikkelsen sú pre mňa súčasný top, takže marvel zas castingovo trafil do čierneho (vlastne ako býva zvykom u marveloviek)

• 19.5.2016  23:19

Ja si asi nepomôžem, ale X-menov mám proste rád. Aj keď boli svojim spôsobom komorne ladení.

• 7.2.2016  15:57
    Steve Jobs (2015)

Konverzačný orgazmus, ktorý sa nedal pobrať na jedno zhliadnutie s titulkami. Počkám si na dabing a možno potom budem schopný hodnotenie tohoto snímku.

• 1.2.2016  17:28
    Star Wars: Klonové války (TV seriál) (2008)

Po dopozeraní seriálu do konca (6. séria) musím zmeniť hodnotenie na 5. Seriál posledné 3 série obsahuje v každej niekoľko príbehov rozdelených na 4 časti, ktoré môžu stáť osamote. Toto rozhodnutie tvorcov zvýšilo kvalitu seriálu, len škoda, že po odkúpení značky firmou Disney sa prestal seriál vysielať..

• 15.1.2016  15:17
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Dve série skončili a stále vo mne doznieva akýsi pocit, ktorý vo mne zanechal tento seriál. Skvelo napísané postavy, ktoré nie sú len 2D postavami, ako z väčšiny moderných seriálov, ale postavy, ktoré sa menia, pretvárajú, majú svoje slabšie aj lepšie chvíľky. Ďalej citlivá ručná kamera v kombinácii s prirodzeným svetlom vás vtiahne do deja ako máločo (podobne ako u Revenanta) a zrazu sa cítite, akoby ste boli súčasťou ruchu nemocnice a okolia na začiatku 20. storočia v USA. Tento seriál nemá hlavnú postavu (aj keď sa považuje Dr. Thakery). Hlavnou postavou je personál nemocnice. Po konci série neviem neviem, či by bolo lepšie to už nechať tak, alebo ešte pokračovať treťou. Scenáristi si nechali dvere otvorené, ale ak by sa nepokračovalo, nevadilo by to, ale aj tak budem smutný...

• 17.12.2015  03:02

Tešili sme sa na to od minulých Vianoc, každým dňom viac a keď to prišlo tak... sme dostali to na čo sme sa tešili. Abrams nesklamal. Tých niekoľko podobných motívov, "skopírovaných" z pôvodnej trilógie hádam môžeme odustiť.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7