Doktor Strange (2016)

Konečne sme sa dočkali poriadneho marveláku, ktorý nenudil. Trojica Cumberbatch, McAdams a Mikkelsen sú pre mňa súčasný top, takže marvel zas castingovo trafil do čierneho (vlastne ako býva zvykom u marveloviek)

X-Men: Apokalypsa (2016)

Ja si asi nepomôžem, ale X-menov mám proste rád. Aj keď boli svojim spôsobom komorne ladení.

Steve Jobs (2015)

Konverzačný orgazmus, ktorý sa nedal pobrať na jedno zhliadnutie s titulkami. Počkám si na dabing a možno potom budem schopný hodnotenie tohoto snímku.

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Po dopozeraní seriálu do konca (6. séria) musím zmeniť hodnotenie na 5. Seriál posledné 3 série obsahuje v každej niekoľko príbehov rozdelených na 4 časti, ktoré môžu stáť osamote. Toto rozhodnutie tvorcov zvýšilo kvalitu seriálu, len škoda, že po odkúpení značky firmou Disney sa prestal seriál vysielať..

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Dve série skončili a stále vo mne doznieva akýsi pocit, ktorý vo mne zanechal tento seriál. Skvelo napísané postavy, ktoré nie sú len 2D postavami, ako z väčšiny moderných seriálov, ale postavy, ktoré sa menia, pretvárajú, majú svoje slabšie aj lepšie chvíľky. Ďalej citlivá ručná kamera v kombinácii s prirodzeným svetlom vás vtiahne do deja ako máločo (podobne ako u Revenanta) a zrazu sa cítite, akoby ste boli súčasťou ruchu nemocnice a okolia na začiatku 20. storočia v USA. Tento seriál nemá hlavnú postavu (aj keď sa považuje Dr. Thakery). Hlavnou postavou je personál nemocnice. Po konci série neviem neviem, či by bolo lepšie to už nechať tak, alebo ešte pokračovať treťou. Scenáristi si nechali dvere otvorené, ale ak by sa nepokračovalo, nevadilo by to, ale aj tak budem smutný...

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tešili sme sa na to od minulých Vianoc, každým dňom viac a keď to prišlo tak... sme dostali to na čo sme sa tešili. Abrams nesklamal. Tých niekoľko podobných motívov, "skopírovaných" z pôvodnej trilógie hádam môžeme odustiť.

Marťan (2015)

Vizuálna stránka Promethea, realizmus Gravitácie, vtípky Emmerichovich filmov a pozitivný prístup. Ridley opäť kraľuje.

Black Books (2000) (seriál)

Po rokoch obchádzania som aj ja narazil na BLACKBOOKS a naozaj neviem, prečo som toľko čakal.

Labyrint: Útěk (2014)

Veľké prekvapenie od "akožeteenedžerského" filmu nastalo. Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý sa ťažko predpokladá, zaujme a hlavne nenudí. Len trocha škoda hereckého osadenia, niektoré postavy tam priam prekážali a ťažko sa im niečo verilo, však Gally.