Válka Roseových (1989)

Trio De Vito, Turner, Douglas roztáča skvelé filmové predstavenie, pri ktorom sa rozhodne nebudete nudiť. O dve triedy lepšie ako za Honba klenotom Nílu(diamantu), prípadne všetkým, na čom sa títo traja vynikajúci umelci podielali.

Dračí války (2007)

Niečo tak tragikomické som už dlho nevidel. Banda prihlúplych Amíkov odkazujúcich sa na kórejskú mytológiu. Nelogickosti v deji, chabé herecké výkony. Jednoducho tragédia. Neodpustím si poznámku k TV JOJ, ktorá to včera (v nedeľu) vysielala v "Primetime". Ak budú pokračovať v nastúpenej programotvorbe, tak za chvíľu padnú na zadok.

Smrtonosná past 3 (1995)

Asi najslabšia časť série, ale stále je to nadpriemer v žánri akčných filmov. Hlavne rozbeh je trochu horší, ale záver to zase celé vyzdvihuje. Byť to film bez histórie v podobe dvoch predchádzajúcich famozných dielov, dám 4*.

Komando (1985)

Aj po viac ako štvrťstoročí príjemná odľahčená zábava so super hláškami a parádnymi postavami.

Iron Sky (2012)

Bohužiaľ, takto to dopadne keď priemerný režisér dostane do ruky podpriemerný scenár(ktorý sa dal vygradovať podstatne lepšie!), podpriemerných hercov a k tomu priemernú výpravu a priemernú hudbu.

Prometheus (2012)

Myslím, že "Cival", "Davson" a "Tetsuo" to vystihli výborne. Ja len dodám, že začiatok ságy kazí absolútna nelogickosť niektorých dejových častí. Film ako taký má svoje svetlé chvíľky, ale inak je to dosť bieda. Scenáristu by mali nakopať do zadnej časti tela.

Wanted (2008)

Kopírovanie Matrixu v niektorých scénach je až do očí bijúce. Štart bol dobrý, akčné scény skvelé, ale všetko zráža dolu neskutočne stupídny príbeh. Slabé 3*

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Prvá časť bola nadpriemerná, dvojka je stále dobrá, ale niečo jej predsa chýba. Mne osobne hlavne chýbala silnejšia ústredná ženská postava. V jednotke Rachel McAdams excelovala a tu...no nechcem zachádzať do Spoileru. Inak je Hra tieňov najmä v strednej časti nudná. Stále je to jeden z lepších blockbusterov roku 2011.

Zemianska česť (1957)

A opäť je človeku smutno, keď vidí, aké kvalitné filmy sa na Slovenku točili dokonca v 50-tych rokoch 20 storočia. Zemianska česť v žánri komédie by na Slovensku v posledných 22-tich rokoch (1990-2012) len veľmi ťažko hľadala konkurenciu. A to je bohužiaľ na zaplakanie.

The Divide (2011)

Film, ktorý sa ťažko hodnotí. Každopádne to nie je nič pre citlivé povahy. Beznádej z neho len tak srší. Michael Biehn hral zo začiatku dosť toporne, ale ubiehajúcim časom sa to zlepšilo. Ostatní herci podľa mňa podali priemerné až nadpriemerné výkony. Po dlhom uvažovaní (čo sa mi mimochodom hodnú chvíľu pri hollywoodskom filme nestalo) dávam 4*. Keď už len za to, že sa režisér nenechal zlákať komerčným pojatím presadzovaným v Hollywoode a ponúka nám aj isté morálne posolstvo.