12 let v řetězech (2013)

Nazval by som to dobre spracovaným televíznym filmom, ale nominovať ho na Oskarov? Zase sa mi potvrdilo, že Američanom stačí kopec hviezdv jednom filme, ktorý bude produkovať jedna megahviezda (v tomto prípade Brad Pitt) a máme tu umelo nafúknutú bublinu okolo priemerného filmu.

Vlk z Wall Street (2013)

Lepší priemer. Za pozretie určite stojí, ale scenár je dosť plytký. Nehľadajte v tom nejaké posolstvo. Hudba, výprava, herecké výkony za 5*. Scenár 2*. Réžia 4*.

Láska všemi deseti (2012)

Výborná romantická komédia odohrávajúca sa v 50-tych rokoch min. storočia. Herecké výkony typicky francúzske a nadpriemerné. Za zmienku stoja najmä Déborah François, Bérénice Bejo, ktoré to odpálili naplno. Hudba je skvelá a dobre dopĺňa atmosféru filmu.

Kolonie (2013)

Premárnená šanca. Postupom času sa to zvrhne na čistú vyvražďovačku. Keby to bol pilot k novému seriálu, tak dám 3*. Pretože potenciál na kvalitný seriál tam je.

Tichá bolest (1990)

Jediné, čo by som tomuto filmu vyčítal, je istá nelogickosť prepletenia dvoch dejových línií. Najmä čo sa týka časových následností. Inak sa jedná o herecký koncert Rudolfa Hrušínského. Vítězslav Jandák v roli despotického nadporučíka tiež exceluje.

Chuligáni (2010)

Rozhodne neodporúčam sledovať citlivým dušiam. Film je dosť depresívne ladený. Bezvýchodiskovosť člena nižšej triedy v Británii 70-tych rokov je z neho len tak cítiť. Hlavný hrdina skvele zahral premenu obyčajného chalana na grázla a psychopatického násilníka prvej triedy. Ja len dúfam, že to nejak podobne nevyzerá v Glasgowe aj v súčasnosti, pretože by som sa do takého mesta bál čo i len vstúpiť :o)

Millerovi na tripu (2013)

Už dávno som sa tak nenasmial. Veľmi vtipné, svieže, počas celej dĺžky filmu nie sú výraznejšie zakolísania. Divák sa baví prakticky sústavne. Naozaj je to výborná oddychovka a skvelý dôvod na návštevu kina.

Město Ember (2008)

Prekvapivo dobre spracovaný námet knihy. Veľmi napínavo natočený film, ktorý osloví aj dospelého diváka.

Troja (2004)

Na jedno pozretie ujde. Autori si od začiatku upravovali dej podľa seba, takže nejaké extra veľké zhody s Homérovou predlohou tam nehľadajte.

Dům (2011)

Prekvapivo dobrý film, ktorý bohužiaľ kazil český preklad vo verzii, ktorú som videl. Presne takto sa žije na priemernej slovenskej dedine. Veľmi ma svojim výkonom potešilo duo Krobot, Bárdos. Títo dvaja podali fakt excelentné výkony. Trochu nemastný neslaný bol učiteľ v podaní Mariána Mitaša.