Riddick (2013)

Dal by som za 5*, keby sa ten záver nezvrhol len na ďalšiu variáciu prvého filmu série.

Fotbalová vášeň (2014) odpad!

Hmm... Gerard Depardieu...o jeho inteligencii som nemal valnú mienku, ale účasť v tejto snímke už hovorí o jeho totálnej snahe zakopať sa do prepadliska filmových dejín :D Tim Roth a Sam Neill...borci asi predtým ani nevedeli ako vyzerá lopta a určite predtým nepočuli o Seppovi, inak by sa na takúto kravinu nikdy nedali nahovoriť :D

Mrchožrouti (1984)

Klasická humorná akčná Belmondovka z netradičného prostredia. Pritom však neomrzí ani pri desiatom opakovanom pozretí. Rozhodne odporúčam.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Narazil som na tento film úplnou náhodou v TV a hoci som chcel hneď prepnúť na iný kanál nakoniec som ho dopozeral. Prakticky celý film je postavený na hereckej dvojici Burstyn - Alda, ktorá odviedla fakt perfektný výkon. Hoci je atmosféra skôr komorná, nudiť sa rozhodne nebudete. Odporúčam komentár od "Enšpígl".

Konec starých časů (1989)

Výborné, jednoducho skvelé odreagovanie. Vtipné, postavy sa s ľahkosťou nesú dejom . A tá plejáda hereckých hviezd! Paráda.

Interstellar (2014)

Už po 40 minútach som tušil, čo za ducha sa to objavuje v knižnici malej hrdinky. Toto tušenie poznačilo zvyšok môjho zážitku z filmu, ktorý sa neskutočne vliekol. Nolan chcel do filmu zakomponovať príliš veľa, čo je podľa mňa na škodu. Rozdeliť tento film na dve epizódy, alebo sa aspoň rozhodnúť, čo chce uprednostniť (filozofiu, alebo akčnosť), by snímke veľmi pomohlo.

Velký draft (2014)

NIkdy som tento šport - handball, ktorý z nejakého dôvodu Amíci nazývajú football, nemusel. Film som si pozrel a napriek mojej antypatii musím povedať, že to nebolo až také hrozné. Minimálne Costner zahral veľmi slušne manažéra, ktorý je pod tlakom majiteľa klubu, trenéra, fanúšikov. Celkovo tomuto filmu uškodil až príliš sladký typicky hollywoodsky happyend.

Nejlepší léta našeho života (1946)

Výborný nadčasový snímok,. Príbeh je "obyčajný" - návrat vojakov domov po skončení vojny. Ale jeho realizácia...myslím tým herecké výkony, kameru, scenár a výpravu...tie sú naozaj úžasné. Jasné v dejovej línii je vidieť istý pátos a ospevovanie hrdinov, ale zďaleka to nie je taká propaganda, akou sú podobné americké (ale aj ruské) filmy presýtené dnes. Za celých 172 min som sa nenudil a happyend na konci? Nuž divák si ho po 3 hodinovom sledovaní naozaj zaslúži :o)

Špinavá hra (1969)

Jeden z najlepších vojnových filmov aké som kedy videl. Nie je to klasický vojnový veľkofilm. A to je len dobre. Dej sa odohráva okolo zvláštnej partie vojenských aj nevojenských indivíduí poslaných na zaškodnícku akciu do týlu nepriateľa počas 2. svetovej vojny v severnej Afrike. Vtip, akcia, majstrovská réžia a herecké výkony zabezpečia, že sa divák pri jeho sledovaní určite nebude ani chvíľu nudiť.

Manituova bota (2001)

Ten film si pamätám len vďaka reklamnej zvučke na nejaký "Superperforator" :o)