Stmívání (2008)

Knihu jsem před tímto filmem nečetla, takže jsem nebyla natěšená jako spousty dalších. Dost mně baví school teen prostředí, takže to tady pro mně bylo plus. Nádherná zelená krajina Forks pokrýtá skoro všude mechem, splnila svou úlohu krásy. Hudba i soundtrack s písničkami se povedl. Hlavně Bella's Lullaby. Kristen Stewart zahrála svou roli velice přesvědčive, za to Rob Pattison moc talentu podle mně nepobral. Jeho hlavní výhoda je cool image, kterou většinu holek dostane do kolen, ale mně ne. Nejvíce mně pobavilo a dost zkazilo celkový dojem z upírů, že rusovlasá záporačka Victoria má na sobě tričko s nápisem Kiss me I´m a princess, když už musí mít na sobě tričko s nápisem, tak snad něco jako I want suck your blood. Za mně tedy three stars a knihu moc nedoporučuji, protože je tak přeslazená, až je to otravné.

Dexter (2006) (seriál)

Přesně jak všichni říkají, je to nejlepší seriál od Showtime, ano to je náš temný Dex. Momentálně dojíždím třetí sérii a už teď se těším na čtvrtou. Budu teď komentovat každou zvlášť. První série má kvalitní, propracovaný a velice napínavý příběh, kdo by čekal, že Deb přítel, který amputuje části lidského těla je zrovna takový vyvhrel. Já tedy ne, aspoň ze začátku. Takže první série, byla tak úžasná, že si zaslouží 90%. Druhá měla o trochu slabší účinek na mne. I když jsou všichni zděšeni případem Řezníka ze zálivu a Dexter se njevíce klepe, protože mu jde o kejhák. Vše se vyřeší jako vždy a trochu mně naštavalo, že tak, že se to hodí na seržu Doakse. Podle mně to nebyl zas takový zlý chlap. V této sérii mně zaujal poměr Dexter a Lila, hodil se k ní víc, než k hodné Ritě, ale později poznal jaká přísavka je a tak ji odkopl a z ní začal pořádně sršet oheň. Tahle série si zaslouží four 70%. Třetí série mi přijde stejně kvalitní jako druhá, i když laťka možná pomalu klesá. Nejhlavnější věcí, co táhne celý děj této série, není případ Stahovače, kde se vrah schovává ve stromech a přitom sleduje obeť, ale podivuhodné přátelství temného bratrstva Miguela Prady a Dextera. Oba lační po krvi, myslím, že všichni ví, kdo víc. Jinak celkově jsem si oblíbila z hlavních postav drsnou Deb nevlastní sestru Dextera pro její prostořekost a u Dextera je nejzábavnější, co si myslí, rozhodně ne to, co říká. Hodnocení třetí série je 70%. Už teď se těším na čtvrtou, co si pro nás zas Dexter Killer přichystá za krvavou lahůdku.

Sin City - město hříchu (2005)

Každý vidíme svět v jiných barvách a takto je vidí Frank Miller. Jeho svět, kde se mihnou krvavě rudá ústa, zářící modré oči nebo žlutý hnus s perverzními choutkami, nejde jinak než obdivovat. Před shlédnutím jsem četla všechny Frankovi práce, které se mi dostali do ruky a je to dokonalé. Jeho padouchové jsou opravdu zlý a zaslouží si více než topení v záchodové míse plné moči a nemluvě o jeho sexy hrdinkách, který potřebují občas opravdu velké obejmutí od postarších nemocných mužu, aby se necítili v Sin City sami. Nejlepší výkon podle mně podal starý dobrý Bruce Willis a postava, která mi připadala více než trapná patřila Frodu Woodovi. Za mně five stars, protože město hříchu je něco nového, neokoukaného a kouzelného.