Anděl Páně (2005)

Nikdy som nechápal to vysoké hodnotenie tohto úbohého filmu a bohužial po zhliadnutí konštatujem že takú hlúposť som už dávnejšie nevidel obišiel by som sa aj bez toho

Čarodějnice (2020)

Ešte raz pre tých zaostalejších toto nie je remake!!!Film ktorý sa natočí podľa knižnej predlohy nie je nikdy remake!Tak a to by bolo ide skôr o to že krátky príbeh Ronalda Dahla úplne odrovnali. A pri tom tú knižku som mal rád no predošlé spracovanie bolo lepšie aj strašidelnejšie toto sa knihy ani moc nedrží hlavne že Afroameričania budú mať radosť ja som ju nemal. Anne Hathaway je síce fajn no tá moderná úpravu a triky filmu len uškodili

Odvrácená strana větru (2018)

Bohužiaľ nuda....a dokonca dvojhodinova k úcty k Wellesovi a kvôli scenam za doprovodu hudby Blue Cheers či večne opitého sarkastickeho Johna Hustona nejdem nizsie s hodnotením ale týmto by to.mohlo byť uzavreté a snáď nevytiahnu žiadne nedokončené filmy Orsona treba dať majstrovi už odpočívať.

Enola Holmesová (2020)

Mille Brown je milá ako celý film a hrá dobré určite ju čaká hviezdna kariéra ovsem snáď v lepších a zazivnejsich snímkach toto bola celkom nuda ...no škoda

Neviditelný host (2019)

Absolútna kopia filmu z roku 2016. Nič viac nič menej dokonca aj dialogy sú rovnaké akurát je to z iného pohľadu pohlavia čiže ak poznáte predošlý film je toto zbytočnosť pozerať

Barva z vesmíru (2019)

Nicolas Cage je veľký fanúšik hororov a vyzerá to tak že nevynechá žiadnu príležitosť aby si v nejakom zahral. Alebo lepšie povedané momentálne zahrá vo všetkom aj keby sa jednalo o príbeh odohrávajúci sa v lepenkovej krabici pod mostom. Ale to je na iné rozprávanie ako sa z talentovaného herca stala herecká až komická figúrka Hollywoodu. Po poslednom jeho absolútne mindfuck filme ktorý nebol pre slabé povahy ani pre normálnych ľudí Mandy Kult pomsty sa vracia v príbehu podľa poviedky H.P. Lovercrafta Farba z vesmíru. Keď k tomu pripočítam režiséra ktorý kedysi zaujal sci fi hororom Hardware malo by existovať viac dôvodov prečo filmu venovať pozornosť. Natočený nie je zle. Stanley sa miestami blyskne zaujímavou kompozíciou alebo nápadom no inak ide len o priemerný snímok , ktorý vám moc strachu nenaženie. Jeho námet má svoju silu a kúzlo, ale vypršia do prázdna. Sklamali ma digitálne efekty, tie mohli radšej vynechať. Atmosféra, ktorá dýcha z filmu je oveľa silnejšia než samotný príbeh. Aspoň je celkom fajn že po veľmi pomalom rozjazde prichádza gradácia na záver a pár slušných scén a odohrávanie v príjemnejšom prostredí zaujme. Lenže nejako nehrozí žeby som si film ešte o týždeň pamätal.

Manžel na zkoušku (2018)

Remake filmu Cez palubu ovsem tentoraz z pohľadu opačnej strany...nič viac nič menej

Pomoc! (1965)

Sorry ale pozerat sa na zhulenych chrobákov v tomto ulete ma nebavilo...album Help mam síce celkom rád a nebyť pár skladieb vo filme hodnotim ešte horšie.

Dracula (2020) (seriál)

Veľmi slľubný začiatok vyzeralo to fakt dobre ovšem ak už Dracula začal vtipkovať spolu s Helsingovou a v poslednom dieli požíval aj mobil pozeral len s utrpením . Druhá séria ani nemusí byť toto Netflix pokašlal

Bitva u Midway (2019)

Roland Emmerich je autorom niektorých z najväčších hollywoodskych trhákov posledných 20 rokov o tom niet pochýb. A to že mu Američania a hlavne Amerika leží v žalúdku už dlhšiu dobu o tom nepochybuje snáď nikto. Veď stačí si to zdokumentovať . V Dni nezávislosti nechal vyletieť do povetria Biely dom, v Dni potom pod jeho réžiou zamrzol celý New York, v 2012 obrie tsunami zmietlo zo zemského povrchu veľkú časť hlavne americkej populácie,Godzilla miesto Tokya napadla tiež New York...proste Roland nie je žiadny troškár a financiami nešetril tiež. Nemal k tomu ani dôvoď jeho filmy zarábali miliardy dolárov a z toho stovky miliónov hollywoodskym štúdiám raz darmo Američania sa radi pozerajú na svoju skazu. No aj tak mal nemecký filmár problém natočiť svoj nový akčný epos Boj u Midway. Vojnovú drámu so stomilionovým rozpočtom nechcelo roky žiadne zo štúdii podporiť. Emmerich to nevzdal a po 30 rokov natočil bez podpory štúdii jeden z najdrahších nezávislých filmov v histórii. Možno je dobre že to tak dlho trvalo, pretože vývoj digitálnej technológie mu umožnil ušetriť asi 20 miliónov. Veľkú časť filmu vďaka dnešným technológiám mohol nakoniec natočiť pred modrým pozadím a dokončiť v počítači. Ako generovanie počítačom nepôsobia vo výsledku ani tak sugestívne akčné scény, ako schematický scenár. Na rozdiel filmu z roku 1976 sledujeme reálne postavy a príbehy skutočných mužov a žien, ktorí u Midway bojovali a umierali. Ich hodnovernosť režisér konzultoval s historikmi a pamätníkmi z amerického námorníctva. No i napriek snahe každá z postáv filmu je veľmi hrubo naskicovaná, jednorozmerná a vyjadruje sa vetami bez akýchkoľvek rozdielov a presvedčivosti. Film s postavami nakladá rutinne a bez veľkého záujmu. Príbehy niektorých z nich skončia skôr než začnú. Viac pozornosti než psychológii hrdinov je venované zachyteniu presného priebehu bitky krok za krokom. Cez vernosť historickým faktom Emmerich paradoxne dopláca na príliš veľkú snahu natočiť snímok ktorý bude braný vážne. Patetické repliky a zneužité melodramatické rozprávacie postupy akúkoľvek snahu o vierohodnosť zrážajú k zemi. Rovnako ploché ako postavy je správanie príbehu s priamočiarym patriotizmom oslavujúcich hrdinov a vojnu. Film ma svojim výsledkom skoro najbližšie ku komiksom, pretože pokiaľ vie čim Bitka u Midway zaujať a ohromiť sú to bojové scény. Veľkolepé akčne sekvencie, ktorými Roland nešetril , ale zároveň film nestavia len na nich pripomínajú jazdu na horskej dráhe. Snímku i cez jeho myšlienkovú plytkosť a béčkové spracovanie príbehu nejde uprieť, že ponúka zážitok za všetky peniaze, ktorý vám dá skutočne zažiť vojnu. Roland Emmerich natočil ďalší zo svojich veľkofilmov a aj keď sa teraz držal skutočných udalostí rozhodne to neznamená že za veľa peňazí dostane divák extra kvalitu. Američania síce bitku u Midway vyhrali no režisér so svojim filmom tak trochu prehral na celej čiare.