Černočerná tma (2000)

Nápad není zase nijak převratný, ale zpracování a výběr herců dává tomuhle Béčku perfektní atmosféru. Vinu Dieselovi tahle role sedla dokonale, ikdyž násilný vrah, musíte ho mít rádi. Dějové zvraty jsou celkem převídatelné, ale stejně se sem tam leknete, navíc film dává dostatek prostor k tomu, aby se divák sžil s postavama. Na krátko. Ke konci jsem byl docela překvapený, ale stálo to za to. Rozhodně doporučuju všem, kdo mají rádi temná sci-fi.

Riddick: Temná hrozba (2004)

Pro toho, kdo chce vědět. Pro ostatní zcela zvytečný krátkometrážní snímeček, zychycující Riddickovu cestu, odehrávající se mazi Černočernou tmou a Kronikama. Hlavní přínos je v objevení Thumbse. Spousta lidí tento filmeček odmítá příjmout, nesouhlasím s nima.

Riddick: Kronika temna (2004)

Riddick se vrátil. Nechtěl, ale byl nucen. A během několika okamžiků zjišťuje, že všechno na čem mu záleželo, je pryč. To málo, co zbylo nakonec taky zmizí a on se stane tím, co vždycky nenáviděl. Krásné zakončení temné trilogie.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Bohužel tohle pokračování na některých místech strácí svou lehkost a některé dedukce mi příjdou až moc nelogické/samoúčelné. Holt asi nejsem tak velký historik, jak bych měl pro tyto snímky být. Humor se taky někam vytratil a hlavní záporák je až až moc záporný na to, jak skončí. Pro mne osobně dost zklamání.