Mstitel (1989)

Naprosto příšerné Béčko s Punisherem v hlavní roli, které si z původní předlohy bere snad jenom jména. Lehce nastíněný důvod Frankova jednání, žádná hloubka postav, žádné zvraty. Škoda nevyužitého potenciálu, škoda nepoužitých punisherovských insignií. Aposň že Stan Lee dělal konzultanta.

Jak na věc (2002)

Ač nemám rád Granta, ne jako herce ale je mi nesympatický jako člověk, tak tomuhle filmu prakticky není co vytknout. Tempo je sice za začátku šílenější, než by bylo třeba a pak až moc zvolní, konec taky nijak nepřekvapí, ale je to velice pohodový a zábavný počin ve světě rodinných komedií. Rád jsem se podíval i podruhé.

Apocalypto (2006)

Neskutečně těžké hodnocení. Pokud bych to bral jako historický snímek, nezbývá nic jiného než bouřlivý potlesk. Sice se najde pár nelogičností, včetně konce, který mi časově nesedí k městu Mayů (Podle mne Teotihuacan, který už tehdy nebyl osídlen. Pokud se pletu, omlouvám se.). Jinak vylíčení života jejich civilizace mi příjde dost reálné, víceméně jsem si to tak nějak představoval. Jen nevím jestli se pořádaly výpravy na získání obětí. Mám pocit, že srdce se vyřezávaly jenom zajatým válečníkům z bojů. Na druhé straně je film, jako vyprávění příběhu. Tam už Gibson dost kulhá a víceméně čekáte jenom to, co je naprosto jasné od začátku. Ovšem díky Gibsona je to pokoukání úplně dokonalé. Scény jsou na sebe roubovány precizně a pár chybiček si ani nevšimnete. Film doporučuju všem, kteří se chtějí obohatit. Pro málo otrlé diváky přece jen bude působit dost syrově a bohužel nejde doporučit ani zarytým historikům. Všichni ostatní litujte, že jste to ještě neviděli.

Shrek Třetí (2007)

Jednička nám dala skvělou podívanou, neotřelé nápady, povedené parodie, hlavně na pohádky, parádní hudbu. U dvojky jsem se bavil královsky díky perfektním narážkám na filmy. Bohužel z trojky se stal jenom další animák s tuctovým příběhem a nevýt Sněhurky, tak se snad ani nezasměju. Animace a celkové zpracování je na jedničku, zábava pro dospělé hodně upadá. Možná je to tak správně, přece jen je to film pro daleko mladší publikum.

Úsvit mrtvých (2004)

Na rozdíl od ostatních komentářů mě tenhle Úsvit moc nenadchnul.Přišlo mi,že některé scény/zvraty mohly být udělány líp. Třeba těhotná přítelkyně, čekal jsem mrtvé dítě ještě uvnitř, atp. Zase na druhou stranu musím uznat, že řemeslně je to zpracováno na jedničku, hned počáteční zaplavení města mrtvými je víc než dobré, titulky jsou snad úplně geniální a to i závěrečné. Bohužel mi při sledování pořád něco chybělo.

Než si pro nás přijde (2007)

Tak mi to připomnělo už zmiňované Klepání na nebeskou bránu od Thomase Jaha, ale tohle se nese celkově v komornějším duchu. O to víc/míň je Vám pak hrdinů líto. Nicholson mi svým stvárněním boháče až moc připomněl Sanborna z Lepší pozdě nežli později a Freeman působil podobně jako v mnoha jiných filmech. Skoro se mi chce říct, že to je konec/sumář všech těchto rolí.

Cyber City Oedo 808 (1990) (seriál)

Průměr. Nic převratného, ale neurazí a dokonce pobaví. Rádoby drsné typy hlavních hrdinů nádherně vychází z kriminálních seriálů 80. a 90. let. Připomínají Huntera (jak poznamenala jedna kamarádka) a jim podobné. Prostě příjemné osvěžení, které každý neskousne.

Údolí stínů (2002)

Trošku zklamání. Podle trajlerů sem se těšil na druhou Tenkou červenou linii a to mrazení jaksi nepřišlo. Zůstane jenom mírná nasranost za zmařené životy a nesmyslnost celého "podniku". Zbytečně dlouhé scény mi přišly dost nudné a hudební doprovod nějak nedodal na atnosfeře. Absence hudby by na mne působila mnohem líp.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Bohužel tenhle film děsně strhává dolů příběh, který je průhledný jako voda, kterou partička sjíždí. Dokonce ani charaktery v ničem nepřekvapí a jedou si svou linku. Proto bohužel musím říct nuda, nuda, šeď, šeď a nepomůžou tomu ani relativně dobré až výborné herecké výkony.

Faunův labyrint (2006)

Nejdříve jsem chtěl komentář odbýt něčím jako nádherný snímek, perfektní masky, dokonalá výprava, ale to prostě nejde. Takže...nečetl jsem si zdejší komentáře, abych náhodou nebyl o něco ochuzený, takže jsem čekal druhý Most do země Terabithia. Svým způsobem jsem se nespletl, ale...Tohle není koukání pro malé děti, pro těhotné ženy, pro útlocitné. Del Toro opět ukazuje, že umí a zvládá jak scénáře tak režii. Rozehrává příběh na dvou frontách, které mají stejný začátek a taky konec.Konec trošku krutější, než jaký po celou dobu tajně doufáte. Válečná mašinerie je zde ukázana jen komorně, tím spíše na diváka dopadne její krutost, která z lidí dělá hrdiny a z těch, co se cítili jako hrdinové, dělá trosky. Násilí ve scénách je stopnuto přesně v tom okamžiku, kdy přesně víte, co následuje a není tomu vyhnutí, na druhou stranu jej několikrát vidíte ve své nefalšované podobě a pak jako vysvobození příjde faun a nabídne vám útěk jinam. Proč jej nevyužít. Dlouho se mi nestalo, abych po skončení fimu seděl a koukal na titulky až do konce, ale tohle si prostě zaslouží delší vstřebání a tajně jsem doufal za nějaký dovětek po nich. Okamžitě se pro mne Faunův labyrint zařadil do top tenu filmů. 5 hvězdičkové hodnocení nestačí.