Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Nejsem fanoušek trilogie Pána prstenů. Na Hobita jsem šel především za trikovými orgiemi a "nově" využitou technologií a hle. Z filmu od kterého jsem nečekal žádné velké dílo, mne velmi potěšilo. Film má naprosto jednoduchý příběh, což pro čtenáře asi nebude překvapením, ovšem mnohdy záleží především na zpracování. A to u tohoto filmu je naprosto excelentní. Kdo má rád pohádky bude se mu film líbit. Více až uvidím Hobita podruhé.

Panika v městečku (2009)

Říká se v jednoduchosti je krása. V tomto díle to platí dvojnásob. V dnešní době počítačové animace vidět něco "jiného" je v jistém slova smyslu pohlazení po duši. K samotnému příběhu, zaujalo mě tam jak jsou v příběhu velmi krásně zpracované různé sociální skupiny.. takové pěkné zrcadlo v hezké asociaci, kterou si zhlídnou všichni a třeba je to i v tomto smyslu osloví. Já jsem jinak bavil od začátku až do konce ostatně jako všichni, kteří byli na promítání. 4/5

Kouř (1990)

Nadčasový snímek, který není dostatečně doceněn. I v dnešní době by se mohli tvůrci dnešních filmů/filmových muzikálů inspirovat kamerou, režií a jistou jednoduchostí, pro kterou platí, že v jednoduchosti je krása. Artový snímek, který má myšlenku, nese s sebou odkazy na totalitu a přináší nevšední humor, který tok myšlenek dozajista nenechá v klidu. Klenot v české kinematografii (minimálně pro mne ;-)). Doporučuji 5/5

Faunův labyrint (2006)

Pro mne z určitého pohledu psychologický snímek. Malá Ofélie, která při cestě do sídla mocenského otčíma, začíná vnímat chladnost prostředí, které je vytvořeno dobou a přímou konfrontací s bojem proti povstání, který iniciuje právě její otčím, se dostává do své smyšlené(domyšlené) reality, která je plna pohádkových postav včetně Fauna, který ji podvědomou realitou doprovází až k samotnému konci(začátku) jejího života. Ve chvíli kdy se Ofélie střetává s nepochopením a hrůzou, kterou ji dává najevo otčím a neshledá se s tak velkým pochopením ze strany své matky, která je v rizikovém těhotenství, proniká ve svých představách a halucinacích k Faunovi, který ji pokládá několik úkolů, které Ofélie plní, protože ji čeká „vysvobození“ království a návrat zpět do království, ze kterého se ztratila jako princezna, o čemž ji v první chvíli informuje právě Faun. Ofélie nakonec podlehne smyšlenému světu Fauna, který je pro ni daleko bezpečnější než realita, kterou jí nabídl její otčím. Podtrženo sečteno pro mne velmi dobrý snímek, který je citlivě natočen k danému tématu. 4/5.

Nauka o snech (2006)

Když přemýšlím o tom, jak popsat mé pocity z tohoto filmu, jsem v rozpacích. Dané téma filmu je pro mne jistou slabostí a říkal jsem jak se asi podaří Michelovi Gondrymu zpracovat prolnutí reality se snovým světem Stephana a ještě zasazené do „běžného“ života. Po shlédnutí snímku jsem byl okouzlen jak výtvarným pojetím filmu tak právě zmiňovaným scénářem filmu. U filmu jsem nemusel přemýšlet nad tím o čem film vlastně je, protože mám pocit, že by mohl být o čemkoli a na filmu by to nezanechalo jediné vady. Oceňuji zvlášť herecký výkon Bernala, který byl skvělý. Film má dynamiku, energii. Doporučuji 5/5