Sandokan (1976) (seriál)

Je to prostě můj oblíbenej seriál už od mala. Hele vemte si, že román Tři mušketýři taky nemaj celkem žádnou uměleckou hodnotu, propracovaný zápletky jsou fajn, ale hrdinové se nijak nevyvíjej. (Taky co čekat od továrny na romány jako byl Dumas, ale to jsem moc nepatří, takže jenom tak na okraj.) No a Sandokan je na tom obdobně. Umělecká hodnota nulová, ale Sandokan je prostě zábavnej, exotickej, charismatickej a jednodušše klasika, takže si hodnoťte, jak chcete, ale mý čtyři hvězdičky mi neberte :D

Třináctka (2003)

Když si čtu komentáře, mám pocit, že to sledovala a ohodnotila banda gerontů. Co byste sakra chtěli od filmu o dospívání? Vždyť je to naprosto realistický! Přesně takhle to vypadá, když si náctiletá holčička začne hrát na dospělou a nezávislou, způsobuje si tím stále větší problémy, až naprosto překročí míru unosnosti.

Kokain (2001)

Parádní životopisné drama o tom, jak se dá rychle dostat nahoru a stejně rychle při troše neopatrnosti spadnout dolů. Ovšem bez Johnnyho Deppa by to možná šlo o hvězdičku dolů, jemu sežeru cokoliv. A ten závěr mě dojal. Jenom ještě jednu připomínku! Proč sakra postaršujou herečky tím, že jim nasadí příšernou blonďatou paruku?! U Penelope to teda ještě docela šlo, to Anne Hathaway měla ve Zkrocený hoře větší ránu, ale stejně...No nic to bylo jenom tak bokem. Jinak skvělej film a skvělej Johnny.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Brad i Casey jsou perfektní. Hlavně Casey se v roli zdeptanýho srabáka fakt předvedl. Pomalu bych mu věřila, že je takový psycho i v normálním životě. Ale bylo to dlouhýýý! Příšerně! Na to, že se tam za těch dvě a půl hoďky skoro nic nestane, je to trochu moc. O hodinu zkrátit a bylo by to fakt skvělý. Nejlepší je stejně ta poslední cca tři čtvrtě hoďka.

Austrálie (2008)

Mám pocit, že mimo velké plátno už zdaleka tolik nezapůsobí. Je to klasický, dobře natočený velkofilm, který každou chvíli míchá pocity. Na začátku se tváří jako odlehčená komedie, poté přijde dramatický zvrat a asi nejlepší část filmu s hnaním dobytka, velké vítězství a všeobecný jásot, další tragický zvrat a totálně nechutně sentimentální konec, který si Luhrmann opravdu mohl odpustit. Aspon že na videu se dá poslední půlhodinka stopnout.

Vikingové (1999)

Koukatelný jatka, hlubší myšlenku nehledat.

Vrána (1994)

Dokonalá stylizace, dokonalá atmosféra, dokonalý soundtrack a zhrzený rockový hudebník, jenž přišel o vše, jako nepřemožitelný mstitel.

Sbohem, baby (2007)

Dle vašeho vysokého hodnocení jsem očekávala podstatně podařenější kousek. Bohužel první hodinu jsem se v příběhu místy motala a ztrácela, teprv v druhé půli nabral nečekaný spád, kdy se všechny karty v rychlém sledu obrací. Možná to bude chtít více shlédnutí, abych byla schopná docenit. Nicméně jde o velmi slušný Afflecův režisérský počin.

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Už pro ty chlastací scény za pět...jinak je to celkově geniální, jedna z nejvtipnějších pohádek.