• Romantický

Štastné konce (2005)

Jedna z těch filmových 'skládaček', které mám ráda. A když zpívá Maggie tak taky :-)

Tma (2005)

Nechci vůbec hodnotit, protože to je filmový žánr, který vyhledám jen tehdy, hraje-li v něm někdo z mých oblíbenců, což je v tomto případě Maria Bello.. a ta mi přijde skvělá vždycky. Takže 3 hvězdičky pro Mariu..

Tráva (2005) (seriál)

Bomba! Mary-Louise Parker úžasná. Ostatně, celá ta její povedená rodinka a lidi kolem nemají chybu :-)

Utajený (2005)

Udělal mi radost tenhle film... stejně tak herecké výkony J. Binoche, D. Auteuila a "mé" Annie Girardot... a v reakci na některé komentáře, mně se dost líbilo, jak se to "vleklo"... Zdánlivě. Byla jsem zvědavá na další snímek Michaela Hanekeho, z jeho Pianistky mi před lety až mrazilo. To se tady sice nestalo, ale mě nemusí z každého filmu mrazit.. Svou jedinečnou atmosférou si mě získal i tak..

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Skvělý, skvělý! Počáteční díly se na můj vkus rozjížděly poněkud zdlouhavě, ale potom to byla rychlodráha. Díl od dílu stoupal adrenalin, který byl chvílemi opravdu "k nepřežití".

Walk the Line (2005)

Johnnyho Cashe v mé diskografii sice zastoupeného nemám, od country muziky, kterou jsem poslouchala před 30 lety, jsem se hodně odklonila, ale film jsem chtěla vidět. a to nejen pro vychvalované pěvecké výkony Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon... a propos: zpívají fakt úžasně. Ale taky kvůli Shelby Lynne, která je jednou z mých nejoblíbenějších píšících zpěvaček a skladatelek, a tady si střihla roli maminky J. Cashe. To mi udělal James Mangold vyloženě radost :-) Nádherný film. A propos, krátce poté, co se o smrti J. Cashe Shelby Lynne dozvěděla, dala dohromady písničku Johnny Met June (album Suit Yourself).

Zamilovaní blázni (2005)

Pro mě docela těžko uvěřitelný příběh, ale Radha Mitchell zraje herecky jak víno..

Zná ji jako svý boty (2005)

Cameron Diaz moc nemusim, zato Toni Collette ano (a Shirley MacLaine taky), tak jsem si říkala, co z toho nakonec bude. No, příjemný koukání za 3 hvězdičky. Ode mě :-)

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

No jo no, chtěla jsem vidět film s Cécile De France... tak jsem ho viděla. Chtěla bych dát víc hvězdiček, ale nějak nemůžu. Tak si jen přeju, aby se našli jiní, kteří se smilují :-) Promiň, Cécile!