Průvodce (2008)

" To čo som si myslel, že je môj sen, možno mojím snom nebolo". Neuveriteľne citlivo natočené. Pokora je cesta. Príbeh ma úplne zlomil. " Chutí vám? Bohužiaľ ".

Kniha přežití (2010)

" Ľudia mali viac než potrebovali, nevedeli už čo je cenné a čo nie. Vyhadzovali veci, za ktoré sa dnes vraždí." Výborný námet v ktorom je hlavnou postavou kniha. " Budú ma poslúchať na slovo, pokiaľ to slovo bude z tejto knihy. Stalo sa to už veľa krát a stane sa to znova. Toto nie je posraná kniha, toto je zbraň namierená priamo do sŕdc a duší všetkých nešťastníkov a dá nám nad nimi moc." Áno jedná sa o Bibliu a nič trefnejšie som ešte na jej adresu nepočul. A ešte o niečom dôležitom je príbeh : " Putuješ už 30 rokov. Ako vieš, že si nestratil smer? Idem skrze vieru, nie skrze videnie. To znamená, že niečo vieš, i keď to vlastne nevieš. To nedáva zmysel! Nemusí! O tom je viera. " Veriť v dobro, v seba, v Toho, kto tú knihu vnukol. Fakt výborný príbeh, skvelý výber hercov, réžia,hudba...Tak prečo nie plný počet? Podľa mňa neprirodzený priebeh akčných scén. Ak na niekoho mieri tucet chlapov s automatickými zbraňami a dotyčný ich postrieľa pištoľou, bez toho, že by čo i len jeden vystrelil... Ale príbeh nááádherný. " Dobrý boj som viedol, beh som dokončil, vieru zachoval."

Hannibal (2001)

" Viete prečo pojedá svoje obete? Aby ukázal ako nimi pohŕda." Ridley a Anthony ma pritiahli k tomuto žánru a aj niektoré komentáre ( nenaplnené ). Priznám sa, že som mu držal palce a pre jeho " zmysel " pre spravodlivosť mi začal byť aj sympatický. Jedenie vlastného mozgu je fakt sila.

Muž proti muži (2006)

Počas plynutia príbehu som sa nevedel zbaviť pocitu, že na režisérskej stoličke sedí 17 ročný chlapec, ktorý sa o niečo snaží. Snaží, ale ďalej sa nedostal + nepresvedčivý Pierce

Kupec benátský (2004)

" Keby každý robil to čo vie, že by robiť mal, z kaplniek by boli chrámy a z chudobných chatrčí honosné paláce." Shakespeare písal skvosty, ale príbeh z Benátok je skvostom jeho skvostov. Po každom zhliadnutí si väčšmi uvedomujem silu príbehu. " Milosrdenstvo sa nedá vynútiť. Vznáša sa z nebies na vyprahnutú zem. Je dvojakým požehnaním. Kto dáva blažený je ako ten, kto berie... Najväčšou mocou mocných je." Dej sa odvíja na niekoľkých úrovniach : priateľstvo, láska, spolužitie, nenávisť, odpustenie. Hlavným hrdinom tu nie je nenávistný Shylok, ani priateľský Antónius či zamilovaný Bassanio, ale Múdrosť skrze krásnu a pokornú Porciu. " To čím sa zdá byť, tým je možno najmenej. Svet chce byť klamaný vonkajšou ozdobou..." Nie je všetko také ako sa zdá a nikdy si nebuďte istí svojou pozíciou, najmä, ak nosíte v srdci pýchu.

Iluzionista (2006)

" Akým trikom dokázal zmiznúť ? To nebol trik." Veľmi príjemný filmový zážitok, jemne mysteriózny, nortonovsky presvedčivý, bielovsky krásny. U mňa ilúzia vyhrala nad trikom. Aj vďaka kamere.

Hranice života (2005)

" Budhisti to vedia už dávno, že svet je iba ilúzia." Fantastická práca s kamerou.

Dokonalý trik (2006)

" Nezaujíma vás tajomstvo, pretože chcete byť klamaní. " Tu nejde o súperenie dvoch iluzionistov, tí sú iba kulisa. Pre mňa je tu hl. hrdina Tesla, génius, ktorý objavil a pochopil tajomstvá prírody a vedel ich aj použiť pre ľudstvo, ktoré by nás zbavilo závislostí napr. elektrina zdarma, ale to nevonia " pánom tohoto sveta ". Príbeh podľa mňa poukazuje hlavne na ilúziu tohoto sveta a nie " čarovanie " hlavných hrdinov.

Severní blata (2006)

" Človek urobí raz chybu a celý život sa to s ním vlečie ". Podľa príbehu Island tiež patrí do " civilizovaného " sveta ( skorumpovaná polícia, aj keď tá minulá ). Slušne to postupne hustlo a tak to má byť. Kamarát, ktorý sa vrátil z tohoto ostrova na moju otázku ako bolo odpovedal : krásne, ale nechcel by som tam žiť. Z príbehu bolo cítiť prečo.

AC/DC - koncert v Doningtonu (1992) (koncert)

Navštívil ma spolužiak zo strednej. Nevideli sme sa 25 rokov. V tom čase som " fičal " práve na " tvrdých " Austrálčanoch a tak mi doniesol DVD s týmito " diabolmi ". Nespoznal ma, pretože hľadal vlasatého a našiel ... Prijal som to s rozpakmi, ktoré som nedal poznať. Od tej doby som okrem vlasov stratil aj záujem o tieto " vody ". ( Sting, Morcheeba, Leonard Cohen ). Samozrejme som si to pustil a po rozpačitom začiatku krátiacim si žehlenie, ma bratia Yongovci pomaly, ale iste vťahovali do svojho divadla plného energie a hlavne chytľavej melódie. Zaklincovali to mojou srdcovou "diaľnicou do pekla ". A ja som to zaklincoval sedmičkou červeného. Život je plný prekvapení a preto ho milujem.