Chlo0opek

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41
    • 11.7.2019  19:58
    Linka smrti (2015)

Místy nesmyslné, místy napínavé, ale byly tu již jiné filmy takového rázu, které byly lepší.

• 26.5.2019  09:41
    Král Drozdí brada (TV film) (2008)

Dobrý námět, herecky už však ne příliš blízké mému srdci (jistě je to způsobeno německým původem). Každopádně mě v pozornosti udržela až do konce (který byl mimochodem teda takový poslabší) a tak nemohu říct, že by se mi tato pohádka nelíbila. Lepší 3*. P.S.: 100% souhlasím s komentářem uživatelky "Jezinka.Jezinka" u této pohádky ohledně zbabrané výchovné metody krále - to popsala naprosto přesně...

• 25.5.2019  15:37

Zajímavý nápad na v oblasti vzdělávání:)). Nebo spíš jen na film, ve skutečnosti už je to tak trochu sporné... Každopádně co jsem od tohoto snímku čekal, to jsem dostal, občas fakt dobrá vtipná situace, herecky taky jakž takž v pohodě.

• 25.5.2019  15:35

Takový klasický rodinný film na jedno podívání, který ničím extra nezaujme. Ale není to ani něco na co by se nedalo podívat do konce. Zkrátka čistý průměr.

• 25.5.2019  09:32

Asi místy dost přehnané - přece jen tolik náhod a šťastných okolností najednou se jen tak nevidí. Jinak však film dobrý, je zábavné sledovat hlavní představitelé, jak se pomalu ale jistě dostávají ke svému cíli. Sean se do role vyloženě hodí a vlastně i ostatní hlavní postavy tohoto snímku tam dobře zapadají.

• 25.5.2019  09:22

Zajímavý životní počin tohoto dobrodruha. Dát plný počet mi však brání jakási lehce podivná teatrálnost filmu, která mi přišla místy přehnaná. Jinak však určitě dobrý film, který stojí za to vidět.

• 12.4.2019  20:55

Před tím, než jsem se na tento snímek podíval, jsem viděl pouze to, že se někdy někde na řece Hudson povedlo nebezpečné přistání s velkým letadlem. Takže jsem očekával, že celý film bude oslava kapitána, jak je to zvykem v amerických filmech. Ale ejhle, ona skutečnost není tak růžová, jak se nám ji ti režiséři těchto filmů snaží vnutit. Je to totiž zase čistě jen o penězích a ačkoliv se kapitánovi podařil takový husarský kousek, Ameriku zajímá hlavně to, na koho hodit finanční břemeno nehody. Zkrátka USA, jaké skutečně jsou:(. Kvůli této skutečnosti dávám nakonec "jen" 4*.

• 12.4.2019  20:30

Celou dobu čekáte na objevení bratra a pak tohle?:( Přiznám se, že jsem byl dost zklamaný ze závěru a podle toho se odvíjí i mé hodnocení, což jsou ve výsledku slabší 3*. Škoda, šlo z tohoto vytěžit rozhodně více, takhle je to jen takové trochu laciné roadmovie se slabou zápletkou...

• 12.4.2019  20:22

Až do zhlédnutí tohoto filmu jsem si ani neuvědomoval, že ten Freddie je vlastně takový vizionář, puntičkář, zkrátka člověk, který šel tvrdě a cílevědomě za svým snem. Vždyť jen to logo Queenu vypovídá leccos o důslednosti a propracovanosti. A stejně tak to bylo i s hudbou Queen - rozmanitá, zajímavá, spolupracující s diváky, kostýmově pestré, ale nesmíme zapomenout ani na stinné stránky, jako alkohol, drogy, homosexualita; no zkrátka tohle všechno byl Queen. A pokud si to vychutnáte přímo v kině, kde hudba krásně vynikne, máte o ten správný zážitek postaráno. I Rami Malek se do své role parádně hodil. Líbilo se. 5*.

• 12.4.2019  19:50
    Ptákovina (divadelní záznam) (2009)

Po herecké stránce zvládnuto dobře - nejvíce se mi zde líbili Ondřej a Lucie, příběhem už spíše takové podivnější. Místy jde až do absurdností a autor si pak hraje s tím, co by se potom mohlo stát a herci si toho také užívají. Závěr nečekaný, možná trošku krutější, i když jak se to vlastně vezme... Celkově bych to viděl na lepší 3*.

• 1.4.2019  09:09
    Psí ostrov (2018)

Tento japonský styl animáků mi zkrátka nesedí. I když rozhodně nemůžu říct, že toto byl nějaký všední počin, příběh byl zvláštní, zajímavý, podbarvený netradiční hudbou, ale zde to, co se mi na tomto filmu líbí, končí. Animace je ošklivá, škaredé postavičky sebou nehezky škubají, autoři se věnují detailům, kteří mne až tak nezajímají (i když hodně ojediněle jsou tu přece jen scény hezky graficky udělané), místy až zbytečně drsné scény asi nejen pro dětského diváka, zkrátka tenhle snímek je plný "filmových rozrušení"... A na závěr resumé: po zvážení všech kladů a záporů můj celkový dojem vychází zkrátka negativně - a proto ty 2*.

• 31.3.2019  11:59

Hlavní předností tohoto filmu je grafická stránka knihy - ta je opravdu zvládnuta velmi pěkně. Příběh také nebyl špatný, ale na vrchol 5* to nemá. Celkově bych to viděl na slabší 4*.

• 26.3.2019  06:47

Šílené, jen si to představit, natož připustit, že to je pravda. Natočeno profesionálně, jako by tam člověk byl. Herecké výkony také na vysoké úrovni. Po filmové stránce teda opravdu dobrá práce, ale jelikož se mi příčí hodnotit kladně film, který zachycuje reálný teroristický čin, nebudu jej tentokrát hodnotit hvězdičkami.

• 12.3.2019  19:49

Tento film je docela v pohodě. Teda v pohodě.. to zrovna u thrilleru zní celkem podivně:). Ale když ono se na to fakt dalo dívat - herci i jejich výkony v pohodě, příběh se dal očekávat, ale i tak dobrej, hezká příroda, zkrátka ve výsledku trošku slabší, leč 4*.

• 9.3.2019  10:09

Tento film jsem viděl 2x a když jsem jej viděl poprvé, byl jsem z něj nadšený asi víc. Ale je to už nějaký ten pátek zpět, co to bylo. Na základě tohoto nadšení jsem se na něj teď díval znovu a tentokrát mi to už nepřipadalo tak dechberoucí jako poprvé. Ale i tak musím říct, že je to vydařený snímek, který má jak dobrý a netradiční příběh, tak hlavně skvělé zpracování. A to i na dnešní dobu. Rozmaité grafické vychytávky, netradiční titulky ze začátku i na konci, různé pohledy kamer, střihy (které tedy mohly být občas o něco pomalejší), zkrátka je zde hodně věcí, nad kterými si autoři dali dost práce, což je ve výsledku i vidět. Dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením, ale nakonec dávám "jen" lepší 4*, za ty až moc rychlé střihy a za představitelku Loly, která po ženské stránce nevypadala moc hezky a třeba zrovna i ty její pohyby při běhu vypadaly docela podivně.

• 8.3.2019  23:43

Ta blbka v červeným říkala těm zlounům něco v tom smyslu, aby nepřekračovali tu čáru, tak teď nevím, jestli tím také nemyslela tu pomyslnou čáru 2/3* mezi dobrým a špatným filmem. No, pro jistotu ji raději poslechnu, když vypadala tak drsně a nebudu teda překračovat tu hodnotu 3 hvězdiček, aby si to pak ještě se mnou nechtěla vyřídit. Mimochodem, nechápu, proč si musela odpočítávat čas sama; to mi autoři chtěli naznačit, že v tak daleké budoucnosti nepřišli na něco lepšího než jsou třeba obyčejné hodinky, byť jen nějak lehce vylepšené? Vždyť tady to přímo vybízí vymyslet si něco nového, originálního. Ale ono to vlastně docela zapadá do konceptu, který si autoři tohoto filmu nastavili: scény dělané hlavně na efekt, prázdná gesta a bezduché dialogy. Co však musím připustit: hudební podbarvení je povedené.

• 8.3.2019  23:35
    Divergence (2014)

Střípky světlých okamžiku se střídají s naprostou stupiditou ovcí ve stádu, hloupým příběhem a doslova "dechberoucím neherectvím". Těžko uvěřitelné, že by se jako naprostý nováček Tris v tak krátké době ve výcviku chovala tak, jak se chovala, a že by se od ní zkušený matador vlastně mohl učit bojové taktice. To vypovídá něco o vskutku pořádně promyšleném ději... A ty všudypřítomné oslavné ohlasy VŠECH, když se Tris třeba jen pohne nebo něco udělá? No jo, jsou to všichni holt stádo ovcí, kteří si nevšimnou pokrytectví a falše, že ano... Ale možná je tohle mé hodnocení jen ovlivněno tím, že mi hlavní představitelka přijde absolutně se nehodící do její role a tím pádem i dost nesympatická. Se svým jakoby napuchlým kulatoučkým obličejem by se hodila spíše do nějaké soutěže vaření nebo něčeho takového, ale že by měla hrát roli akční hrdinky mě teda po celou dobu nepřesvědčila. A vy již jistě chápete, proč nedám víc jak 2*, a že další díl této taškařice rozhodně oželím. Jo a to jsem zde ani nezmínil jednu z posledních akcí, kdy se svou matkou vystřílí skoro celou elitní armádu, ale nechci prozrazovat to "vyvrcholení" filmu...

• 8.3.2019  19:27
    Sunshine (2007)

Tak nevím. Po grafické stránce pěkné, záběry na vesmír uchvacující, ale jinak příběhem, či představiteli nějak nepřesvědčivé k tomu, aby se mi to zalíbilo. Zvláště nesympatičtí mi byli Cillian Murphy a Benedict Wong, ale ani zbytek posádky mne nezaujal natolik, že bych snímek mohl dále někomu vyloženě doporučit. Zkrátka slabší 3*.

• 7.3.2019  17:10

Takový klasický film na jedno podívání o blbce, která si to rozhází s podsvětím a tak ju její rodina zachrání s tím, že to obse.e někdo jinej místo ní. Nic, co bych musel vidět znovu.

• 7.3.2019  08:34
    Upgrade (2018)

Hodně zajímavý námět, napínavé a mrazivé už jen tím, že by toto mohlo být v nedaleké budoucnosti snad i skutečné... Brrr. Byl jsem zvědav, jak to tvůrci zakončí a úplně jsem se zděsil, když se hlavní představitel na konci probral a já se už obával, že to tvůrci až takhle pokazí... ale naštěstí to dopadlo přece jenom jinak. No, vlastně, zrovna naštěstí to pravé slovo určitě není, ale že to byl "nářez závěr", to už klidně napsat můžu...

• 7.3.2019  08:21

Rozhodně to nebyl špatný námět, ale jeho potenciál byl tvůrci docela promrhán. Role Brada je toho zrovna dobrým (v tomto případě tedy spíše špatným) příkladem. Tato role si vyloženě říkala o mnohem lepší využití a místo toho dopadla tak, jak bohužel dopadla. Zase jeden takový film, který dokazuje, že ani známé herecké hvězdy z filmu, který není dobře připraven, nedokáží udělat hodnotný trhák. Kéž by filmový tvůrci nestavěli film na předražených hercích, ale místo toho věnovali tyto finance na propracování děje samotného... Lepší 2*.

• 7.3.2019  07:51

Po grafické stránce povedené, především barevné uniformy tomu dost napomáhaly (ačkoliv místy to působilo až kýčovitým dojmem), trikově také dobré, příběh víceméně standard. Lehounce lepší 3*.

• 7.3.2019  07:08
    MOST! (TV seriál) (2019)

Opravdu nekonvenční seriál, který jistě není pro každého, ale dokáže diváka zaujmout svým drsným humorem. Záleží, co kdo preferuje - zda uhlazenost, standardnost, či onen, místy až dost hrubý a vulgární humor a rozhodně ne konvenčnost. A jelikož já se v tomto směru řadím spíše k té druhé sortě, tak tento seriál budu hodnotit kladně. Ono do dané společnosti by se stejně nějaká ta uhlazená mluva a chování nehodili a vypadalo by to dost nepřirozeně. Herecky byl tento seriál také zvládnut dobře (třeba takový Eda je oproti jeho skutečnému představiteli, kterého jsem později viděl v nějaké talkshow, naprosto odlišný a skoro k nepoznání) a nezklamala mne ani hudební stránka. Zkrátka, ač je to těžko uvěřitelné, mne místní "hrdinové" přirostli k srdci a budou mne chybět (teda aspoň chvilku 😉).

• 6.3.2019  12:45

Graficky dobře udělané, příběh už spíše slabší průměr, celkově není důvod dát vyšší hodnocení než slabší 3*.

• 5.3.2019  06:52

Prostě takový hezký oddychový film, u kterého se každou chvíli rozesměje díky jeho citlivému humoru (teda většinou citlivému:-), se sympatickými hlavními hrdiny (a to mluvím i o Jenovéfě, která se ze začátku zdála jako protivná, nesympatická persona, která sem vůbec nepatří, což se ale během filmu docela otočí a stane se z ní taková správná osůbka), s příběhem, který tedy občas plyne až moc lehce, ale i to se mu dá odpustit, protože to v globálu celé takhle funguje. Nu co, nějaké chybky by se tu jistě našly, ale film zkrátka bavil po celou dobu, z kina jsem díky němu odcházel nalazen na příjemnou notu, takže nehodlám přemýšlet nad tím, proč nedat plný počet a místo toho šup je tam!

• 23.2.2019  08:33

Stálé ještě tento netradiční způsob zpracování funguje, příběh také docela v pohodě, zkrátka toto je můj šálek kávy a pokud tvůrci něco vyloženě nepokazí, většinou u mne takovýhle typ filmu zaboduje. A stejně tak je to i u tohohle snímku. I pokračování Sin City se mi líbilo, i když o originálnosti se už moc mluvit nedá.

• 26.1.2019  11:05
    Wiplala (2014)

Takový fajn rodinný příběh, graficky i hudebně vydařený, i ten příběh byl vcelku dobrý. Lepší 3*.

• 26.1.2019  10:40

No, přiznám se, že první dojem tohoto animáku byl, noo,... noo, takový podivný. Postavičky se mi nelíbily, příběh se nevyvíjel nijak zvlášť zajímavě a chytlavě, leč po uplynutí nějaké doby se můj dojem z něj pomalu měnil k lepšímu. Nakonec musím uznat, že ten příběh se rozvinul zajímavě a ani ty postavičky mi už posléze zas tak ošklivé nepřišly. Suma sumárum, je z toho docela netradiční animák, na který se dá podívat (když už vydržíte ten začátek;).

• 20.1.2019  18:18
    Paterson (2016)

Jestli máte rádi filmy bez nějakého toho děje, absolutně bez zápletky, se spoustou básní, které se nerýmují, bez nějakého toho vyvrcholení, v podstatě i bez výraznějších emocí, tak je tenhle film vyloženě pro Vás. Pro mě tohle bylo hodně slabé, snad jen po grafické stránce se zde dalo něco najít v podobě docela dobrých záběrů. Jinak mne nic jiného vyloženě nezaujalo.

• 6.1.2019  17:40

Na český film má Maharal úplně výbornou atmosféru. A i příběh docela ujde. Nečekané překvapení. 4*.

<< předchozí 1 2 3 4 11 21 31 41