Pozemšťan (2007)

Jednoznačně nejlepší sci-fi roku a jeden z mála "téměř dokonalých" filmů posledních let. Žádný střílení, lasery, žádní záporáci, který je potřeba sejmout. Žádnej svět, kterej je nutný zachránit. Jen myšlenky a slova...add 2013: nejlepší koverzační film, jedno z nejlepších sci-fi... jedna z nejlepších myšlenek, jeden z nejlepších minimalistických filmů. A samozřejmě patří do mé čestné kategorie: krásný film.

Muž z Acapulca (1973)

-"Jste veliký svůdník!" -"Nevím o tom!"; -"Ta krysa má zuby natřené prudkým jedem!" ...cože, že má zuby natřené prudkým jedem, to by přece chcípla... do pytle, co tam dám? áá, vzteklina... -"Ta krysa má vzteklinu!!" -"Opět jste prohrál Kerpofe, proti vzteklině jsem očkován!"

Den nezávislosti (1996)

Nejlepší blockbusterová limonáda konce 20. století. Mé totální Guilty Pleasure, můžu to kdykoli, kdekoli, s kýmkoli. Umím to nazpaměť.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček - opravdu chtěl, až skoro do konce. A i tak nějak z povinnosti, očekával jsem bombu... Jednu strhávám za scénu s rozprašováním uspávacího prášku, podáváním ruky a úspěšným útěkem před oním uspávadlem - opravdový děs, běs. Druhá hvězdička jde dolů za příšerný ztvárnění možného prvního kontaktu s mimozemskou civilizací. Pokud se v 70.letech s námi zkontaktovali a my jsme jim hráli pět tónů, tak se nedivim, že to nedošlo dál, mají nás za vesmírný dementy. Lidi před 40 lety byli opravdu tak debilní? Třetí hvězda dolů za moje naštvání se, protože jsem věřil, že to bude pecka. Většina lidí opěvuje posledních 30 minut. Mě se film docela hodně líbil právě do té poslední půlhodiny. Já při ní trpěl. Ty ubohý hlášení na ploše, kde došlo k tontaktu, těch snad 1000 lidí pobíhajícíh bezúčelně po scéně (proč, proboha?).. V průběhu filmu byly ale perfektně podané hororové scény!! To oceňuju, ale létající talíře tvaru zmrzlinového kornoutu, kličkující dva metry nad silnicí, překousnout zkrátka nedovedu. Čím víc se film blíží "velkolepýmu" konci, tím je to horší... Nekritičtí "pětkaři" by si to měli dát znova.

Tenká červená linie (1998)

Je to dlouhý a pomalý, a taková je možná i reálná válka. Scéna s vyvražděním vesnice je něco, co se mi zažralo do hlavy a nikdy z ní už nevypadne. Dokonalý herecký výkony, perfektní hudba!

Spawn (1997)

Unikátní a dost hustej soundtrack, kdy na skladbách spolupracovaly metalový kapely a elektronický formace - šlape to jedna radost!! Miluju vůni spálenýho asfaltu takhle brzo po ránu! Skvělej klaun.

Con Air (1997)

Con Air vnímám jako jeden z posledních akčních filmů starýho ražení (-přičemž ty nový za to už nestojej). Rozhodně lepší, než Skála (Con Air je totiž mnohem zábavnější)! Díky skvělýmu hereckýmu obsazení, a díky tomu, že si to nehraje na bůhvíjak vážnej biják, je to jedna velká jízda! - "To je Cyrus Virus, chlubí se tím, že zabil víc lidí, než rakovina!"

Náš vůdce (2008)

Pro mě ne až tak přesvědčivé a působivé jako Klass a Ondskan. Film je prý podle skutečné události a tím horší se mi potom ona neuvěřitelnost a celá plochost snímku jeví.

Zkažená mládež (2007)

Jsou tu úplně perfektně vystižený nejrůznější postavy, který jsou v každý školní třídě. Hlavní mamrd. Rádoby dobrej student - sekundující mamrd. Většina osazenstva - kreténi bez vlastního názoru, kterým jde jen o to bejt před ostatníma co nejvíc cool a nebýt jedním z těch, ze kterých si zrovna utahujem (=který šikanujem). Rozhodně na mě tenhle snímek působil přesvědčivěji než německý "Náš vůdce".