Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (989)

plakát

Sobík (2024) (seriál) 

Ze začátku jsem byl na rozpacích, jestli chci zabít Martu, nebo sebe. Po dokoukání bych rád zamordoval toho kripla.

plakát

Šógun (2024) (seriál) 

Úchvatné! Jsem nadšen, že "se to nerozjelo", jak tu spousta akčních diváků doufala.

plakát

Fallout - Konec (2024) (epizoda) 

Vypadá to, že legrace začíná...

plakát

Sedm schodů k moci (2023) (seriál) 

Podzimková si to krade komplet pro sebe... Vůbec to neni zlý.

plakát

Šógun - Dámy vrbového světa (2024) (epizoda) 

Já si nemůžu pomoct, a nevim, kam to napsat... Ale většina lidí si neustále stěžuje, že je něco pomalý a kdy už se to rozjede. To opravdu sledují audiovizuální díla jenom kvůli nějakýmu šavlování, mečování, lukování, pistolování, puškování, granátování, praní se, rychlejm jízdám autem a dalším "akčním" debilitám? Prakticky vždy a všuje, ve všech filmech, seriálech - bývá střílení a podobně tou největší nudou a prostě jen povinnou položkou (a taky to je vždy natočené tak, jak by se to nikdy v realitě nestalo a stát ani nemohlo). O to přece nejde, jde o lidi, jejich chování, jejich pocity, jejich komunikaci. Kulturu, zachycení krásy, ať už ve vizuálu, nebo v jednání ... Takže já doufám, že se TO NEROZJEDE!! Válka proběhne, jasně... ale rozhodně v ní nevidím pomyslný vrchol. Jen zkrátka další z událostí. Nejdůležitější války se vedou slovy, za jednacími stoly. Případné hromadné vraždění je už jen důsledkem - nikoli cílem. Užívám si každou sekundu, kdy vidíme Mariko nebo Toranagu. Oba představitelé těchto postav "jedou hrozný bomby!".

plakát

Problém tří těles (2024) (seriál) 

3x jsem to četl. Jsem vlastně spokojenej. Není to žádná sláva, ale ... Druhá a třetí řada budou, co do děje, zajímavější, větší a tak vůbec. Takže se těším.

plakát

Blade Runner 2049 (2017) 

Skvělý detaily, aby nefungoval celek. Trochu škoda, protože "to" tam cejtim.

plakát

Duna: Část druhá (2024) 

Právě jsem se vrátil z Duny. Asi se vám to bude líbit. Mě se to nelíbilo. Hra o Trůny r.10134, hnědo-šedá, nuda, proroctví, hnědá, nuda, šedá, proroctví, fašisti, červi, nuda, proroctví, šeď, hnědá a nuda. Film tak špatný, že nevím, kde začít. Duna je nuda. Vzpomínáte, jak v prvním díle bylo párkrát zmiňováno to proroctví o Maudím. Tak teď to do vás budou srát horem spodem první dvě hodiny každejch 5 minut. Film je žluto, hnědo, šedý. Sterilní. Nikde nikdo nežije, vše jsou jen kulisy pro kamery. Celý to fašistický zřízení je hrozně k smíchu. Jízda na červovi jako největší akční scéna, kdy jde o život, aby v další minutě jela na červovi celá vesnice a dělala si tam grilování. Pak ti zlí zastřelí skalnatý kopec. Padají tu perly jako: "Budu bojovat na jihu, abych vás ochránil na severu." "Když se napiješ vody života, prozřeš." U "Měl by ses bát fundamentalistů!" jsem už nekontrolovatelně vyprskl smíchy. Pak vyzvednutí rodinnejch atomovek - z jeskyně - po naťukání PIN. Kino po pár letech, protože tenhle film se prej musí vidět v kině. Vstupný mi nevrátili. Máte Anyu Taylor-Joy a necháte jí jeden záběr a dvě věty. To už celej ten dojem jen nehezky rámcuje. Jo, a není to sci-fi, ale imperátorská fantasy. Na celý ten film se dost špatně dívá, protože na plátně není nikdy nic hezkého. Často to vypadá jako pokračování Třetího prince. Ponurý skalní město, kde postává 10 NPC komparzistů. Jsem Paul Atreid a budu váš nový fašistický vůdce! První díl byl lepším filmem, přestože to bylo taky dost špatné. Evidentně je to skutečně nezfilmovatelné (dost možná i proto, že ten svět prostě nemá žádnou vnitřní logiku, je to hloupoučká pohádka o vyvoleném, na velmi trapném příběhovém pozadí, ve světě, který nefunguje (mezihvězdné cestování VS. souboje meči, náboženství) kdy máte dojem, že na každé planetě žije celkem asi tak 100 lidí). Když to srovnám třeba s Pánem Prstenů, tak je to jako dáma a šachy. Připadá mi, že ten megahype, kterej tenhle film měl, je zcela umělej, a většině lidí se to "líbí", prostě proto, že všichni kolem říkají taky, že se jim to líbí, tak přecu nebudu za debila, že jo? Takhle jste ale za debily všichni.

plakát

Můj nepřítel (1985) 

Dal jsem si to v r. 2024, po asi 30 letech, a pořád je to dobrý.