Evropa, Evropa (1990)

K syžetu: nic nevyvrací národněsocialistické rasistické teorie výmluvněji než Žid v Hitlerjugend, nejen ve scéně z hodiny biologie.

Generace 68 (2008)

(Hlas Miloše Formana snad nebyl jinde žádoucnější.)

Harrisonovy květy (2000)

Ty válečné scény ve mně svého času zanechaly velmi silný dojem. O konci říct totéž nemůžu.

Herbert v ringu (2009) (TV film) odpad!

Něco tak přestřeleného, prvoplánového, primitivně zpracovaného jsem už dlouho neviděl. Při podstatně kratší stopáži by se snad sneslo leccos lépe; nicméně autorovy pravděpodobné představy o tom, co je umění (tj. jak udělat z dané látky cosi "uměleckého"), mně nahánějí husí kůži (zvláštní zmínku si pak zasluhuje otřesné zacházení s hudbou, resp. "hudbou"). Poměrem ambicí k výsledné podobě se mně připomněl normalizační blábol Tobě hrana zvonit nebude (sic!). Vlastně škoda komentovat.

Hovory o lásce (1964)

Je až půvabné sledovat, jak si marxista Pasolini ve svých komentářích láme hlavu nad neuvědomělostí respondentů, zvláště těch, kteří by přece měli být avantgardou (dělníci).. Ale jinak zajímavé, nezřídka překvapivé - pro mě například to, že vesničané ze "zaostalého", až premoderně uvažujícího Jihu brali homosexualitu jako cosi, s čím je zkrátka třeba počítat, zatímco moderní Seveřanky (tuším z Milána), pokud její výskyt vůbec připustily, ji odkazovaly do zvláštních ústavů a k léčbě. Takže Exkvizitore, co to je "tmářství"?

Irina Palm (2006)

Za tu nutnost vydržet a za náznaky, že divák neví vše.

Jede, jede poštovský panáček (1949)

Místy to bylo tak pitomé, že jsem se opravdu bavil. (A podivně nasvícené a kolorované záběry mě dojímaly vždycky.)

Její oči (2003)

Strhující výkon (především) Laiy Marull, druhým zhlédnutím jenom potvrzený. Film jako celek, byť věro- a pozoruhodný, už tak výjimečný není.