Sezóna zabíjení (2013)

Filmu zdar! Vypadá to, že na zatím průměrného režiséra se posadilo unavené štěstí.. Teprve druhý Daughertyho celovečerní scénář se mu povedlo rozehrát v opravdu silné a propracované, duchovní drama! Přízvuk Johna Travolty je vypiplaný stejně jako vous; Robert, který uvízl v rolích nevrlých tchánů a flanelových košil, vystřihnul výkon, jaký od Lovce jelenů nepamatujeme! Slovo, které můžeme ve spojitosti s tímto malým velkým BELGICKÝM filmem skloňovat ve všech pádech, je "koncert". Koncert dvou veteránů pole filmového a ve filmu válečného; koncert Chrise Younga, jenž tuto intimní "zpověď" v chrámu panenské přírody posouvá na nezapomenutelný zážitek.. Mějte se i vy filmově.. ;-) Woo.

Simon Killer (2012)

Joha! Náhodičkou vím, proč film nemá tak dobré hodnocení, jaké by mohl mít.. Není totiž sám o sobě špatný.. Zabila ho slova.. Slova v názvu a obsahu.. Očekávání se zcela, ale diametrálně liší od toho, co nám film nabízí.. Bohužel je prakticky nemožné se těmto slovům vyhnout, a tak zklamaných diváků bude přibývat.. Jinak film sám o sobě je docela poutavý, otevřené sexuální scény mezi známým hercem a krásnou francouzskou jsou natočené - tak jako celý film - přesně dle pravidel nezávislého filmu. Jakoby nezúčastněná kamera a typické Camposovy pomalé přejezdy napomáhají odkrývat hrdinovu temnější stránku. Je to dost opravdové. Mějte se filmově, Woo.

Sklenka na rozloučenou (2018)

Zdar tragikomediím! Myslím, že toto označení by Sklence na rozloučenou slušelo nejvíc. Ano, je to velmi smutné téma. Více než drama ale převládají komické chvíle. Vlastně...právě spíš tragikomické. Za každým úsměvem tu stojí stín smutku. Po celý čas se to krásně koulí od dojímavého vzpomínání k veselému vzpomínání, zpět k dojímavému čištění vztahů a hned zas k veselým vylomeninám. Scénárista, vycházejíce z vlastních rodinných poměrů, odvedl skvělou práci a zachytil rodinnou anabázi se všemi drobnými nuancemi. Mimochodem snad nikdy jsem neviděl přirozenější herecký výkon, než ten, který tu předvedla Melissa Leo. Ti tři pozůstalí sourozenci se měli mnohem víc přirozeně, než-li filmově. Woo.

Skunk (2014)

Ha! jak moc se dá říct v šestnácti minutách! Toto dílko Annie Silverstein je propracovanější a komplexnější, než kdejaký celovečerní film! Měj se filmově, woo.

S ledovým klidem (2012)

Helou evrybády! Tento velmi vtipný pozdrav volím zcela záměrně.. V duchu nového filmu "Brouka Machry před čtyřmi roky jsem bodoval s van Dammem, jsem profík!" Nechť je tento nepovedený, místy až nechtěně srandovní film, výstrahou všem! Bruce už, jak vidno, přestal platit coby záruka kvalitní akční řežby. Jediná akce, kterou stihne než udělá dětem pápá (pardon, ale podle mě to všichni víte, Mirka mě stejně předběhla a práskla to první), stojí za pendrek, za který bohužel stojí i zbytek filmu. Scénář je děravý jako ústa staré ženy, za kamerou stál nějaký schizofrenik a snímek nedosahuje ani druhého břehu - nadsazeného béčka. Propadák, jaká škoda! Mějte se filmově! Woo.

Smutný pach masa (2013)

Dobrý film ve spolek! :-) Jednu hvězdu si tvůrci zaslouží za odvahu - a druhou za originální pojetí.. Natočit dlouhometrážní film na jeden záběr asi nebude žádná hračka.. Své o tom ví například Alexandr Sokurov.. Mr. Alfredo je přesvědčivě přirozený, ovšem je tím jediným, co vás bude zajímat.. Ono se tam totiž absolutně nic neděje.. Škoda - když už koukáme na desetiminutovou cestu taxíkem, mohl si hrdina aspoň povídat s řidičem.. :-/ No nic.. Mějte se filmově.. Woo.

Soumrak hlemýždě (2010)

Čaučes! Takže tu máme íránský film.. Pro všechny skeptiky, kteří větří ve vzduchu nezáživné civění na nezáživné postavy, jejichž jedinou akcí je přejít silnici, mám dobrou zprávu - Těchto dvacet minut si docela užijete.. Ani ne tak proto, že by vás film nutil přemýšlet, spíš je natočený tak, že vzbudí v člověku zvědavost.. O hlídači, podmínkách pro život i samotné zemi.. O tajemné ženě, podmínkách pro lásku i o samotných tvůrcích - kde berou inspiraci v Iráku pro takové filmy? Mějme se filmově! Woo.

Stíny minulosti (2001)

Čaute! Supr bijáček, musím říct! Vždycky se mi na film lépe kouká, když je v něm poodhaleno zákulisí filmového průmyslu.. Tady to máme krásně zakomponované do děje klasické žánrovky s překvápkem, jak už tu mnozí naznačili.. :-) Ikdyž se to tváří jako natočené o dobrou dekádu dříve.. Jo a Cuba Gooding je trotl, kterému bohužel drsného mafiána nevěřím ani za mák.. Hele, tady dal někdo odpad..! No, tak zlé to určitě nebylo! Doporučuji režisérův následující film Zločinec a přeji všem filmožroutům: Mějte se filmově! Woo.

Táta (2006)

Zasílám srdečné pozdravy z Ruska! - jak příznačné pro Karlovy Vary.. :-) Příběh otce - a syna - je přímý, jednoduchý, ale strašlivě silný a vlastně i strašlivý.. Herecké výkony překvapivě přesvědčivé. Věta z obsahu "Opouštějí rodné země, kořeny, jazyky." je na konci vypálena divákovi do paměti, jako pomyslný cejch hlavních hrdinů, hlásající o jejich osudu. Ochutnávka moc dobrá, klidně bych si dal celé menu v podobě propracovaného sýrového norského drama.. ;-) Mějte se filmově, Woo.

Tísňové volání (2018)

Zdar severským thrillerům! Páni, tomu říkám napínavá podívaná. Když máte k dispozici propracovaný scénář a správného herce, vystačíte si s jednou kanceláří a dvěma telefony. Ticho v sále by se dalo krájet, mráz běhá po celém těle. Tak rád bych prozradil kousíček z děje, ale vím, že jakékoliv poodkrytí příběhu připraví pomyslného čtenáře o zážitek. Tenhle film se rychle stane zásadním a diskutovaným. Každý kdo jej uvidí, se zaručeně bude mít filmově! Woo.