Ten kluk (2007)

Boy A je o síle předsudku. O tom, jak krutý může život být. O nekonečné marnosti, která se přes všechno úsilí nakonec člověku stejně vysměje do tváře. A je to snad nejsmutnější film, jaký jsem kdy viděla...

Dar od Boha (2005)

Dokonalost. Drama, které naprosto božským způsobem zkoumá život jedné rodiny v průběhu několika let, postavy rostou úplně přirozeně, rivalita mezi bratry je zobrazená vskutku skvěle - nikdy nezapomenu na scénu hádky přes stůl s večeří, tu jsem si okamžitě zamilovala. No a k tomu ještě krásná kanadská sedmdesátá léta, do kterých hraje skvostná hudba náramně podtrhující děj. Atmosféra k pohledání. I herci mě uchvátili, a to hlavně Marc-André Grondin, co si budem povídat... C.R.A.Z.Y. je pro mě legenda.

Horší než smrt (2007)

Luxusní černá komedie. Ten pravý šálek britského čaje! Ačkoli víc než trochu to zavánělo vykradnutým Six Feet Under.

Milionář z chatrče (2008)

Pravděpodobně budu opakovat již řečené, ale nemohu jinak. Tak pěkně popořadě: scéna útěku v úvodu film úžasně nakopla, naprosto vrcholná synchronizace kamery a hudby udělala své. Tyhle dva prvky jsou na filmu opravdu výjimečné. A příběh sám? Nádhera, pohádka se vším, co k ní patří, včetně happyendu, který tady ale vůbec nepůsobil nevkusně, ba naopak. I herci byli ohromní, skoro pro každého prakticky první zkušenost s velkým filmem, ale výsledek neuvěřitelný. V kině jsem v úžasu seděla ještě nějakou tu chvíli po uběhnutí titulek a musím uznat, že je to jednoznačně nejlepší film, který jsem za posledních pár měsíců mohla vidět a neříkám to proto, že je to "oskarový film", ale proto, že si "oskarovým filmem" být zaslouží.

Nauka o snech (2006)

Taky máte někdy problém rozeznat sny od skutečnosti? Hrozně milý a příjemný film právě na tohle téma na mě zapůsobil jakýmsi uklidňujícím způsobem, ač jeho zmatenost a nelogičnost by tomu nenasvědčovala. Nádherný komorní snímek zahloubaný hluboko do lidské mysli zkoumá světy, které si každý člověk vytváří sám pro sebe, ať už sní či bdí. Díky tomuto dílku jsem objevila dokonale nezařaditelného, originalitou přímo sršícího a evidentně pěkně zadumaného režiséra, Michela Gondryho, a jen tak se ho nepustím. Gael García Bernal, jakožto představitel hlavního hrdiny, stíhaného svými sny ve dne v noci, je ve své roli naprosto přirozený, což je konkrétně u něj milé překvapení. Nejlepší hodnocení dávám i kvůli skvělému výtvarnému pojetí.

Ally McBealová (1997) (seriál)

I přes veškeré Allyiny depky mi tenhle seriál vždycky přišel strašně pozitivní. A roztomilý.

Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Geniální. Absolutní MASTERPIECE. Zbožňuju ten styl, zbožňuju ten humor a zbožňuju všechny ty skvěle napsané i zahrané postavy, Nate a Claire jsou pro mě hrdinové. A závěr... nejdokonalejší ukončení seriálové série, jaké jsem kdy viděla. Je to dílo do posledního detailu skvostné, už jen promo trailery jsou vrcholným uměním samy o sobě. Já už nevím, jaké superlativy napsat, abych vyjádřila, jak moc se mi Six Feet Under dostalo pod kůži a taky to, že na něj nikdy nezapomenu.

Hranice života (2005)

Majstrovské dílo - neuvěřitelný film, to si člověk prostě musí pouštět znovu a znovu, až konečně uvěří, že něco takového opravdu vzniklo. O té nejtenčí hranici na světě, neskutečně křehké. A herci - cha, exhibicionisti jedni - sebevědomé výkony, naprosto perfektní ztvárnění postav, zvlášť Naomi mě hrozně překvapila, do té doby jsem ji znala jenom jako vřískající figurku z nějakého hororu, od McGregora už jsem na solidní výkon zvyklá a to nejlepší nakonec - o Ryanovi jsem slyšela jen samé dobré věci, přesto jeho podání předčilo má očekávání. Precizní, to je to slovo.

Kurz negativního myšlení (2006)

Nejlepší film svého druhu! Tahle vážná tragikomedie okořeněná černým humorem mě upoutala na začátku a nepustila až do konce.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Woody Allen je šílený, o tom není sporu. Ale to jsou snad všichni géniové, nebo ne? Ten jeho typický humor bez servítek překypující ironií mě prostě baví, stejně jako nepředvídatelný sled událostí, absurdně komické situace a vynikající charaktery stvárněné skvělými herci. Po změně prahnoucí volmoyšlenkářka Cristina, neváhající se chopit jakékoli příležitosti dosáhnout vytouženého intelektuálního uspokojení; Vicky, která se do země dobrého vína vydá s nejlepšími úmysly zkoumat tamější kulturu, ale nakonec se všechno ubere trochu jiným směrem; šarmantní Juan Antonio, který svou ovevřenou náklonností velmi rychle zaujme obě náturou docela rozdílné kamarádky; a nakonec nevázaná, šílená a podmanivá Maria Elena. Tři ženy a jeden muž? To by nebyl Woody, aby něco takového nebylo možné...