Mezi řádky (2007)

Mladá a naivní učitelka plná ideálů nastoupí do školy plné kriminálníků a myslí si, že změní svět. No samozřejmě se to odehrává naprosto předvídatelně. Nejdřív na ní žáci kašlou, aby si je postupně získala. Natočeno je to podle skutečných událostí. Až se nechce věřit, že se něco takovýho skutečně kdysi odehrálo, páč příběh na sto honů smrdí banalitou a všechna ta dobrota a upřímnost je až hysterická. Je to zvláštní případ toho, kdy režisér silně neukočíroval emoce (až mi chvílemi bylo blivno...), na druhou stranu se mu ale nedá upřít jistá zručnost co se tempa vyprávění týká. Takže film uteče jako voda, ovšem voda chvílema dost zapáchající.

Temný úsvit (2006)

Na filmu je nejzajímavější to, že je natočen podle skutečných událostí. Navíc je natočen realisticky, nemám problém věřit, že se to všechno seběhlo tak, jak je nám předkládáno. Nícméně kdyby byl film o něco kratší, byl by taky lepší. Navíc nemám rád Christiana Baleho, takže jen průměrný hodnocení.

Láska až za hrob (2002)

Úsměvná černá komedie. Film si neklade za cíl nic jiného, než pobavit. Ale na rozdíl od Hollywoodskej produkce se nepodbízí a nepodlejzá. Né že bych u toho řval smíchy, ale pochechtával jsem se téměř neustále. Christopher Walken hraje pěkně pošahanýho funebráka a je doslova famózní. I ostatní si role viditelně užili, škoda že Naomi Wattsová je trochu upozaděná.

Casa Carnivora (2010) (amatérský film)

Základem všeho je zápletka - sice jednoduchá, ale na osm minut dostatečně nosná. Líbilo se mi to.

Lov na boháče (2006)

Francouzskej romanťák, to je opravdu něco uplně jinýho, než typickej hollywoodskej romanťák. A přitom tohle je červená knihovna jak vyšitá. Příjemnej a svěží film.

Útěk z New Yorku (1981)

Ve své době asi nadprůměrnej akční film, dneska už jen úsměvnej, lehce nudnej průměr. Začátek a vubec první půlka filmu je napínavá a stylově „oldschoolová“. Pak už se tempo vytrácí a film k závěru spíše doklopýtá.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Solidně odvedené řemeslo. Tony Scott se trochu umírnil, a nebombarduje diváka kulometným střihem, jako to bylo v jeho posledních filmech. Hlavně proto, že ve filmu není moc akce. A když se akce rozjede, je to zas Scottovsky nepřehledný a to mě votravuje. Naštěstí se jedná spíš o thriller, takže zběsilejch prostocviků je minimum. Scénář, kamera, produkce a vůbec vše je na slušné hollywoodské úrovni. Nadprůměrní jsou snad jen Travolta s Washingtonem, kteří opět dokazují, že i z takovéhohle filmu se daj vymáčknout slušné herecké výkony. Film nenudí, ale ani nezanechá žádnej dojem. Originál byl o něco lepší.

Návrat na vrchol (2006)

To je tak americký, tak blbý, nebo jinak – blbě natočený. Film je natočenej podle skutečných událostí, ale popravdě, nijak mě to nedojímá. Film je plnej patetickejch a trapasem zavánějících rozhovorů, který film neúměrně natahujou. Chtělo by to razantně zkrátit (včetně McConaugheyho šerednejch kotlet), a taky režiséra, kterej se neohání rozmáchlými gesty a kterej umí pracovat s herci.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Velice průměrnej animák pro děcka, či mládež. Je docela chyba na to čučet, když máte hlad.

G. I. Joe (2009)

Film napěchovanej akčníma scénama. Pořád samá akce, jinak nic. Příběh je prostoduchej, po pár minutách je jasný kdo je klaďas, kdo záporák a následuje už jen akční nářez. Nutno říct, že akční scény většinou vypadaj velice dobře. Ne že by byly až tak dobře choreografované, ale nasazení tvůrců bylo až extrémní, což je na filmu vidět. Vidět na filmu je i kravskej rozpočet. I když pravda, některý triky se moc nepovedly, ale zase je jich tolik, že to ani nevadí. Bohužel, je toho všeho tolik, že závěrečná akční pasáž už unavuje. O hercích škoda mluvit, nemaj co hrát, ale chtělo by to aspoň ňáký charisma – a ono nic. Marlon Wayans mě svýma rádoby vtipnýma kecama nudil až otravoval. Ale pořád byl stokrát lepší, než titulní postavu hrající Channing Tatum, kterej byl naprosto tragickej, a co se mě týká, kdejakej chcíplej pes má víc charizmatu než on. Jako celek je to solidní oddechovka, typickej film pro dvanáctiletý děcka. Ne že by se na to nemohl koukat nikdo starší, ale dvanáctiletý děti si to užijou nejvíc.