Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Už během úvodních titulků je zcela jasný, že se jedná o film Tima Burtona. Celý tento film je pro jeho filmografii naprosto typickej. Ať už se jedná o příběh nebo o vizuální stránku. Co však není typický je to, že mě tentokrát jeho film bavil od začátku až do konce. Nejsou tam žádná hluchá místa která by mě otravovala a brzdila tempo vyprávění, jako tomu bylo pokaždé u jeho předchozích filmů. Možná to není nejoriginálnější film Tima Burtona, ale rozhodně řemeslně nejpovedenější.

Noc na Karlštejně (1973)

Roztomilý historický muzikál, který je poprávu ve zlatém fondu českého filmu. Zdeňku Podskalskému se povedlo famózně skloubit muzikál s komedií, obsadil film výbornými herci (nejlepší je Jaroslav Marvan) a Karel Svoboda protkal film písničkama, které jsou všechny hitovky. Škoda jen, že zasranej bolševik nutil filmaře v době temna točit i kinofilmy na tehdejší televizní formát 4:3 - širokoúhlý obraz by především tomuto filmu sednul, jak prdel na nočník.

Spotlight (2015)

To že je katolická církev největší zločinecká organizace v historii lidstva ví každej, kdo používá mozek. Spotlight ukazuje jaká je to verbež. Tolik k příběhu. Co se týká filmu, tak je to krásná ukázka toho, jakej může vzniknout film, když se sejde výbornej scénář, herci a především režie. Dvě hodiny se ve filmu pořád mluví a přitom to ani na chvíli není nuda. Pecka.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Už je to hodně dlouho, kdy jsem nebyl otráven animákem. Většinou je to jen efektní nuda. Ale Zootropolis je velice příjemnej film, kterej má spoustu povedenejch scén, má patřičnej tah na bránu a sympatické postavy. Povedená kriminálka, komedie i akční film. Vše funguje tak jak má - bašta.

Kobry a užovky (2015)

Tohle je po hodně dlouhej době českej biják, za kterej se vůbec nemusíme stydět. Příběh je protkán humorem, absurditou, dramatem i depresí. Je v něm několik opravdu famózních scének a sourozenecké duo Hádků válí jak sviňa. Nejvíc ale oceňuju, s jakou jistotou to režisér natočil. Film je prost nudných nebo slabých míst a má neselhávající „tah na bránu“. Jan Prušinovský se profiluje jako jeden z největších talentů poslední doby.

Dexter (2006) (seriál)

První řada 100%, 2. řada 85%, 3. řada 95%, 4. řada 100%, 5. řada 95%, 6. řada 50%, 7. řada 95%, 8. řada 90%. Když to zprůměruju, vychází 89 %. Takže dávám maximální hodnocení. Když se rozkecám tak je důvod jasnej. Kvalita seriálu téměř neselhává. Nejlepší je první řada, ta je v podstatě bez chyby. Nejhorší je šestá řada, která na dvanáct dílů nemá dostatečně nosný děj, tak je tam spousta vaty a jeden naprosto zbytečnej díl. Poslední dvě řady jsou dějově překombinované až překotné, ale i tak pořád na vysoké úrovni. Dexter je sympaťák, ale hlavně vrahoun postrádající emoce (v závěru se ukáže, že to není pravda), kterej zabíjí podle kodexu a zabíjí pořád. Působí podivně, že všechno Dexterovi prochází, nikdy na něj nepřijdou, a když už, tak je to spíše k smíchu (závěr páté řady) nebo to moc nedává smysl (závěr sedmé řady). No ale mě to nijak nevadí, nemám problém s „pravidly hry“, které nám tvůrci předkládají a tudíž jsou dané. Co se herců týká, tak to jeden z největších kladů seriálu. Michael C. Hall v hlavní roli Dextera v pohodě táhne celej seriál. Jeho sestra Debra je sice kostitřas postrádající prsa i zadek (ovšem vytuněná je křivou hubou, křivýma očima a křivýma nohama… no ale i tak na ní něco je…), ale je to nejsympatičtější postava celého seriálu a o to je horší sledovat její úpadek poté, co v posledním díle šesté série viděla to, co nikdy vidět neměla. Pro diváka je to trýznivé a ve finále posledního dílu zdrcující. Chudera to všechno strašlivě odsrala, aniž by měla na výběr a vlastně se ani Dexterovi nedivím, že se v samotném závěru zachoval tak, jak se zachoval. Pár dalších - především Batista nebo Masuka taky stojej za zmínku, páč se táhnou celým seriálem a jsou to postavy, bez nichž by to nebylo ono. V jednotlivým sériích na sebe strhávají pozornost především John Lithgow (Trinity ve čtyřce) nebo Julia Stilesová (Lumen v pětce). Závěr už jsem trochu nakous, čekal jsem, že Dextera zavřou, a ten buď zdrhne kamsi do lesů, nebo chcípne na elektrickým křesle, nebo co já vím… a samozřejmě to dopadlo úplně jinak. Doufal jsem, že to skončí aspoň trochu líp, na druhou stranu je nutno ocenit scénáristy, páč se s tím moc nepárali … jako Dexter.

Jurský svět (2015)

Z Jurskýho parku se stal Jurský svět a je to pořád stejná zábava. Kritizovat by se dalo leccos, třeba zápletka s geneticky upravenejma dinosaurama mě připadá tak trochu blbá, nebo všechno to co dělaj s raptorama jsem taky moc nezbaštil. Originální film taky není ani trochu, ve filmu se dají najít citace ze všech třech předchozích filmů, včetně celejch scén. Ale co, kašlu na to. Tohle je především suprová zábava, která ani na chvíli nenudí. Film má šmrnc a spád, je patřičně napínavej a triky jsou suprový. Dokonce i herci jsou kladem filmu. Bomba! Takhle nějak by měl vypadat každej popcornovej film.

Ten třetí (2013)

Tak tohle mi fakt sedlo. Mám rád filmy, které nutí diváka přemýšlet, což v závěru divák musí. Na druhou stranu, jestli jsem to pochopil dobře, tak jsem z té poenty trochu rozpačitej. I když, když se nad tím zpětně zamyslím, dalo se čekat, že to takhle nějak dopadne. To že si režisér s divákem hraje mi vůbec nevadí. V tomhle případě jsem rád loutkou, se kterou si rejža dělá co chce.

Terapie láskou (2012)

Oproti knize je příběh výrazně osekaný, nicméně funguje a to bez problémů. Film na mě působil trochu zvláštním dojmem, podivnou kombinací romanťáku a ukázkového nezávislého filmu... zvláštní, ale mě to hodně baví. Herecké výkony jsou bezchybné.

Podnikavá dívka (1988)

Pro mě především nostalgická záležitost, než že by to byl až tak dobrej film. Nicméně svojí kvalitu samozřejmě má. Taky je to trefnej obraz doby - ať už se jedná o strašidelnej účes Joan Cusackové nebo kravský brejle Melanie Griffithové (která tehdá ještě nebyla zmrzačená platiskama a byla to holka k světu). Za co ale film posbíral Oscarové nominace, to teda nevim. Ovšem jediný Oscar kterej film dostal, a sice za nejlepší píseň, je setsakramentsky zaslouženej a co se mě týká, je to jedna z nejlepších, možná dokonce vůbec nejlepší píseň, která kdy byla pro film napsána a moje neexistující vlasy mi na hlavě hrůzou vstávaj, když někde slyším fujtajblovej cover od Lucie Vondráčkový...tfuj!!