Manituova bota (2001)

Docela zábavná parodie, pochechtával jsem se po celou dobu, občas se i zasmál.

Ohnivé ulice (1984)

Děj je ultra mega jednoduchej, dal by se shrnout v pár větách. A i k hercům bych měl dost výhrad: Michael Paré se může snažit jak chce, ale žádnej akční hrdina to prostě není. Diane Laneovej jsem taky ani na chvíli neuvěřil, že je popová hvězda. Rick Morranis asi měl bejt otravnej/vtipnej, bohužel je jen otravnej. A Amy Madiganová ze sebe dělá mužatku, navíc je šeredná, tudíž nesympatická. Jenže film obsahuje osmdesátkovou atmosféru, je přímo její esencí. To je obrovskej klad, vzhledem k tomu, že mám pro akční filmy z osmdesátejch let slabost. Tehdá prostě amíci uměli dělat trashový filmy. I přes řiďoučkej děj plnej nelogičností mě tohle nefalšovaný béčko uteklo jako voda. Jen mě hodně štve, že jsem to neviděl někdy na začátku devadesátých let, to by pro mě teď byl kult jak sviňa. Úvodní a závěrečná písnička nemá chybu.

Elita (2001)

Film z prostředí počítačů. Tohle prostředí mě nijak zvlášť netankuje, takže nemůžu posoudit do jaké míry je děj filmu blbost či neblbost. Je to takovej hybrid thrilleru a pohádky. Jako thriller nic moc, i když trocha napětí se ve filmu vyskytuje, jako pohádka je to celkem ucházející. V hlavní roli se potácí divnej a odpudivě nesympatickej Ryan Phillippe, naštěstí to dohání Tim Robbins, kterej si na roli doslova pošmák. Co se holek týká, tak se na ně dobře kouká a to je tak všechno. Neškodnej thriller/pohádka.

Labyrint lží (2008)

Mdlej film. Mám z filmu pocit takovej, že režisérovi šlo především o to, co mě nebavilo, a to co mě bavilo, považoval za podružné. Já prostě na filmy Ridleyho Scotta nejsem...

Zmije (2006)

Slušnej francouzske thriller, kterej mě svým zpracováním trochu nudil, ale zase mě první půlku filmu zajímalo jak se to všechno vyvrbí. Pak už se to ubíralo očekávaným směrem. Kdyby byl film o dvacet minut kratší, byl by výrazně lepší, ale i tak nepovažuju čas u filmu ztrávenej za zbytečnej. Kvalitní herci, včetně Pierra Richarda, kterej je mi výrazně sympatičtější v takovéhle roli, než když ze sebe dělá debila.

Mr. Brooks (2007)

Co se scénáře týká, tak trochu překombinovaná záležitost, nad kterou divák kroutí hlavou. Přitom se příběh rozběhl docela pěkně. Závěr už je slabej. Ale budiž, svou překombinovaností mě spíš pobavil, než naštval. Celkově docela solidní thriller, kterej se spolehlivě hodně brzy vykouří z hlavy.

Občan pes (2004)

V jednotlivostech fascinující, okouzlující, naivní, podivný... Jako celek neuspokojující. Škoda, to mohla bejt taková bomba... kdyby se tvůrci kromě detailů soustředili i na celkové vyznění a s tím spojenou gradaci a zajímvost příběhu. Je to velký zklamání, příběh opentlený takovým množstvím geniálních nápadů, kterej je v konečným součtu vlastně nuda.

Duchové Marsu (2001)

Je to hovadina, navíc béčko jak hrom. Ale já jsem se dobře bavil. Má to takovou trashovitou atmosféru. Film je odvyprávěn hlavní postavou, která do něj ještě navíc vkládá flashbacky dalších postav, což dává filmu jisté kouzlo. Natasha je jako vždy k nakousnutí (což mi ke spokojenosti stačí), Jason Statham tradičně božan a i ostatní jsou dostatečně sympatičtí. Snad jen ten Ice Cube mě tím svým permanentně nasraným "motherfuckovským" ksichtem otravoval.

Televizní hrátky (2006)

Příběh je v pohodě, ale zpracování trochu drhne. Altmanův Hráč, pojdenávající v podstatě o tom samém (tam se ale nejedná o seriál, nýbrž o film) je určitě lepší.

Hooligans (2005)

O fotbalových hooligans jsem si nikdy nemyslel nic dobrýho – banda násilníků, kteří si svou velikost a sebevědomí dokazují pouze v davu. I u nás je jich až dost. A tak jsem měl dilema, jestli se na tenhle film mám vůbec dívat. No nakonec jsem to zkouk. Jak jsem čekal, je to film plnej buranů, jejichž motivace k tomu co dělaj a jak žijou mě míjej. Takže se rozhodně nejedná o film, kterej by mě svou „poetikou“ nějak zaujal. Nicméně po filmařskej stránce to celkem ujde, scénář je sesmolenej celkem dobře a i herecký výkony a režie jsou na slušný úrovni. Ale kdybych měl říct, jestli se mi film líbil, tak nelíbil.