Spirit (2008)

Velmi smutná ukázka toho, jak nepovedený může být skvěle vypadající film. Vizuálně je film na parádní úrovni, Režisér Frank Miller však neumí dát dohromady jednotlivé scény, natož aby to všechno fungovalo jako celek.

Spláchnutej (2006)

Slusně odvednej film. Akorát mě připadal trochu moc překotnej. Ale bavil sem se dobře, spousta nápadů, akce, vtipů, k tomu famózní slimáci...

Spojenec (2006)

Dobrý, sice trochu nevyrovnaný, ale dobrý.

Spotlight (2015)

To že je katolická církev největší zločinecká organizace v historii lidstva ví každej, kdo používá mozek. Spotlight ukazuje jaká je to verbež. Tolik k příběhu. Co se týká filmu, tak je to krásná ukázka toho, jakej může vzniknout film, když se sejde výbornej scénář, herci a především režie. Dvě hodiny se ve filmu pořád mluví a přitom to ani na chvíli není nuda. Pecka.

Spratci na zabití (2011)

Dá se říct, že docela neškodnej film. Humoru tam moc není, ale trapnej taky povětšinou není. Ale to neznamená, že to není kravina. Titulní tři spratci jsou dost o hovně. Jonaha Hilla mám docela rád, navíc má film hodně střídmou stopáž, takže se u toho dá vydržet až do konce.

Správci osudu (2011)

Film je ňákej nedotaženej. Já bych prostě o těch Správcích osudu chtěl vědět víc. Ale film je v podstatě jen romanťák o politikovi, kterej pořád utíká za svou vyvolenou a Správci osudu mu v tom bráněj. Vlastně se jinak nic neděje. Sice je to natočeno řemeslně docela zručně a film obsahuje několik moc pěkných scén (třeba ta na pánských záchodech), ale prostě tady vidím nevyužitou příležitost.

Správná volba (2008)

Buranskej, věčně zcamranej tatík (dobře hrající Kevin Costner), kterej bydlí v karavanu s přemoudřelou dcerou (kterou si usouložil s feťačkou) má rozhodnout, kdo bude dalším prezidentem USA. Námět fakt nemá chybu, kdo tohle vymyslel, měl asi hodně nahulíno. První půlka filmu je sračka, která se snaží asi o satiru či co, kdy ze sebe kandidáti na prezidenta dělaj debily, jen aby se zalíbili titulnímu debilovi a tak si od něj vyžebrali jeho přízeň. Lacině líbivá zábava, která má v divákovi vyvolávat pocity typu: to by byla paráda, kdyby se ze mě mohli všichni posrat a to téměř bezdůvodně - to si asi má divák říkat a na to zřejmě producenti sázeli, když tenhle ultradementní námět schvalovali. Druhá půlka filmu trochu zvážní, najednou si titulní debil uvědomí, že je debil (do tej doby si myslel jak je skvělej, když o něj maj všichni takovej zájem...) a kandidáti zas, že se jako debilové chovali. Závěr je velehollywoodskej, ale aspoň není tak jednoduše líbivej jako první polovina filmu a dojem z filmu trochu vylepšuje.

Správnej dres (2015) (TV film)

Proč ne? Je to sice naivní a od začátku lehce odhadnutelný, ale je to oddechovka a o nic jinýho se film ani nesnaží. Já se bavil a když to srovnám s letošníma premiérovýma vánočníma pohádkama, tak Správnej dres je v rámci žánru (taky pohádka, ale moderní) rozhodně nejpovedenější film a účel plní jednoznačně nejlíp.

Správní chlapi (2016)

Tady funguje pouze famózní retro atmosféra a taktéž je na úrovni ústřední herecká dvojice. Jinak je ale film velké zklamání. Děj je jeden velkej zmatek, fakt nedokážu odhadnout, jestli dával scénář smysl, v čemž má prsty především nezáživná a nudná režie Shanea Blacka. Tenhle chlapík pro mě byl vždy top scénárista, ale po tomhle úletu nevim, nevim... No a jako režisér mě opět nepřesvědčil, takže se dost obávám, jakým způsobem zprasí Predátora.