Francouzská spojka (1971)

Tohle je pro mnohé klasika a kult. Špatnej film to určitě není, ale žádný veledílo taky ne. Klasická scéna kdy Hackman honí autem nadzemku je sice natočená zručně, to jo, ale je tam zbytečná. Hackman sice záporáka dožene, ale místo toho aby by z něj vytáh ňákou informaci, tak ho rovnou zastřelí. A to ještě předtím rozsekal auto ňákýmu civiloj. Jestliže je film sirovej a reálnej (nebo se tak aspoň tváří), tak tohle moc reálný není. Myslím si že Francouzská spojka těžce prohrává souboj se zubem času.

Francouzská spojka II (1975)

Prní díl nebyl špatnej, ale za ňákou velkou klasiku ho nepovažuju. Druhej díl je sotva průměrnej, jen tak tak na tři hvězdičky. Čekal sem víc.

Francouzský polibek (1995)

Meg Raynová natočila spoustu romanťáků a Francouzskej polibek je asi ze všech nejlepší. Příběh je lehce předvídatelnej, od začátku je jasný jak to dopadne. Film vrchovatě naplnil všechny klišé na kterých romantickej žánr stojí. Důležitý je, že je naplnil velmi zábavně.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Vizuálně je film opět na špičkové "Timbutronovské" úrovni, ještě bych vyzdvihnul velmi kvalitní hudbu, ale jinak se jedná o zklamání. To že jsou všechny postavy odpudivě vypadající a prostě hnusně animované bych ještě bral, to byl záměr, kterej mě z čistě subjektivního hlediska nesedl. Ale že je film nudnou báchorkou, která postrádá jakékoli emoce, to už mě vyloženě sere. Tim Burton opět dokazuje, že s jednotlivými scénami si umí poradit hodně dobře, ale jakmile je má poskládat do celovečerního filmu, většinou to někde drhne. Tentokrát to drhne častěji než obvykle, navíc na mě film působí sterilním, vyumělkovaným až mrtvolným dojmem, postrádající jakékoli emoce.

Fraška (1992)

Bez roucha (pod tímhle názvem film běžel na ČT) je komedie o jedné divadelní hře. První půlka filmu ukazuje generálku před premiérou. Hercům to docela jde, jsou sehraní, má to spád, ale občas to zvořou. Na to z hlediště vyskočí režisér (Michael Caine) a rozvine se debata. Tahle část filmu má grády, čemuž napomáhá fakt, že hra samotná je velmi vtipná. Občasné přerušení a následná velice vtipná debata to ale ještě víc nakopává (100%). Pak se děj přesune o pár týdnů dopředu, kdy se koná tentokrát už regulerní představení pro veřejnost. Tentokrát ale hru vidíme ze zákulisí, kde probíhá neskutečnej zmatek a divák si jen může domýšlet, jak hra vypadá na jevišti. Toho se ale záhy dočká, protože další představení už sleduje z pohledu diváka v hledišti. A tentokrát to herci zkopou tak, že sami po chvíli nevědí co vlastně hrají a komplikovaný děj hry nedává žádnej smysl. Ovšem diváci v hledišti se baví... Druhá půlka už mě zdaleka nebavila tak, jako první. Asi to na mě bylo až moc crazy (60%). Bez roucha je přesně ten případ, kdy nezáleží na tom CO, ale JAK. První půlka skvěle, druhá spíš průměrně. Jako celek je to velice slušná komedie s famózními herci.

Freddy versus Jason (2003)

Tak máme dva legendární zabijáky ve společném filmu. Scénáristé to zaonačili docela obstojně, takže jejich přítomnost v jednom filmu není samoúčelná a z prstu vycucaná. Film je docela slušně řemeslně zvládnutej, napětí se sice nekoná, ale akce je tam docela dost. Docela sem se bavil.

Funny Girl (1968)

Na muzikály jsem nikdy moc nebyl, ale o tomhle se dá spíš říct, že je to film, ve kterým se občas zpívá. Naštěstí je to velice dobře odvedená práce, tak ani ty muzikálový pasáže celkový tempo filmu moc nezpomalujou. Ale i tak je film trochu zdlouhavej a v poslední čtvrtině filmu dochází dech. Barbra Streisandová dostala za film Oscara, no nevim. Ze začátku, kdy je rozpustilá až potřeštěná, mě bavila. Pak, kdy děj začíná koketovat s dramatem už zdaleka tak přesvědčivá není.

Funny Lady (1975)

První díl byl výrazně lepší. Slabý tři hvězdičky.

Gambler (2008)

Film s hodně slaboučkým příběhem, tím pádem adekvátně krátkej (83 minut), kde není problém uhodnout závěr. Ale aspoň film docela rychle uteče, je to zkrátka lehce stravitelná jednohubka.

Gambler (1996)

Pomalu odvyprávěnej film, kterej ale má co nabídnout. Režisér Paul Thomas Anderson vůbec nehejbá s kamerou, film vypráví věcně a relativně jednoduše, přesto mu nedělá problém dosahovat patřičného napětí. Herecký výkony jsou famózní.