Úhel pohledu (2008)

Presne ako hovoríte ... strhujúce, a aj keď okukané a predpokladané, tak aj tak sa mi to páčilo, aj s tými pohľadmi. A Forest Whitaker už som ťa dlho nevidel! A Dennis Quaid už môže hrať drsných ostrieľaných ocinov a´la Kevin Costner :)

Monstrum (2008)

Skutočne mám rád pocit apokalypsy... a hlavne keď je dotiahnutá originálne a pútavo až dokonca. Obľúbil som si scénu keď hlavné postavy - žial už len tri - prechádzali z jedného mrakodrapu na druhý za záchranou lásky jedného z nich. Pripomína mi to počítačové hry. Rozbúrané, tiché, šedé exteriéry, odtrhnuté elektrické vedenia, iskry... hukot vetru, tma, strach, beznádej, naklonené podlahy po ktorých sa šúcha nejaký plechový box... z betónu trčia kusy železa... to ma dostalo... Príšerky, nebo-li monstra nemuseli ani ukazovať. Ale zažiť na vlastnej koži by som to nechcel!

Sunshine (2007)

sci-fi žáner v tejto dobe stále rastie a rastie. Hlavne je to touto dobou stále lepších a lepších vizuálnych efektov. Keď k tomu pridáte skvelú potemnenú atmosféru a náhodou sa Vám podarí dobrý scenár (čo žial u tohoto filmu až tak nezavážilo) uvaríte skvelý film, ktorý Vám ostane v hlave min. pár rokov dopredu (ak ho nevytlačí ďalší). Tento film bol silný, hlavne svojou atmosférou, ešte stále nás totiž fascinuje veľkost a tajomstvá vesmíru... ešte stále my, obyčajní ľudia cestujeme po Zemi... možno keď budeme pravidlne lietať linkou ZEM-Mars, ZEM - Mesiac - tak nám takéto filmy zovšednia... a to už bude musieť byť aj lepší scenár

REC (2007)

Parádnosť. Priznám sa, že sa pri hororoch usmievam, ale skôr preto, aby som sa nebál. A tento vyzeral celkom reálne až na ten záber pri konci - kedy sa "hlavní dvaja hrdinovia" pozrú z vrchného poschodia dolu a tam boli škriekajúce postavy postupujúce pekne matematicky roztrúsené za sebou hore. Občas nejaký ten výklon cez zábradlie a to vylúdilo na mojej tvári úsmev. Inak solídny horor. Najviac sa mi páčil PABLO. Héééj Pablo por qué?!

Penelope (2006)

Ľahkostráviteľná, milá rozprávka pri ktorej sa určite nebudete nudiť. Dokonca si myslim, že tím citlivejším pookreje srdce. V amerike sa točí jeden film za druhým, takže sa ani nečudujem, že na veľa filmov majú šablóny. Určite ich nemajú vyvesené v štúdiach na nástenke, ale určite to majú v učebniciach:) A tak sa tie šablonky používajú stále dokola. A stále fungujú :)

Hvězdný prach (2007)

Mám rád Claire Danes. A ako sladká, krásna hviezdička z neba v tejto rozkošnej romanticko-dobrodružnej fantrasy rozprávke úplne žiari. Kto si chce naozaj oddýchnuť a pokochať sa skvelým príbehom zasadeným do rozprávkového sveta - nech sa páči, film ako stvorený pre neho. Mám rád filmy, ktoré nemusím pozerať len sám.