Dallas 63 (2016) (seriál)

Som veľký fanúšik Kinga. Tak to je. Sú od neho knihy ako ja hovorím "slabšie" a "silnejšie". Táto patrí medzi tie silnejšie. Áno v strede knihy bolo menšie romanticke odbočenie od strhujúceho príbehu, ale pre mňa nie na škodu. Ja som si užil aj túto pasáž. A teraz k seriálu. Zoberte skvelých hercov (tým myslím naozaj všetky vedľajšie a hlavné ulohy) fungujúcu krvnú skupinu Franco/MacKay, vyberte z knihy tie najlepšie pasáže, pridajte pár svojich nápadov, skráťte to - nech to "odsejpá", poriadne to zrežírujte a dostanete kultový seriál. Áno videl som zatiaľ 3 diely, ale ... nedýchal som, smial som sa, zatínal som päste...

Muži, ženy a děti (2014)

Film je umelceké dielo na plátne. Obraz moze byt odrazom reality alebo moze mat vyrazné krikľavé farby, môžete naň namaľovať zaužívané postupy, alebo niekoho šokovať úplne odlišným prístupom. A takýto je aj tento film - preafektovaný, prehnaný ale zároveň aj reálny. Veď ako inak urobiť silný príbeh zo všedného života z našej prítomnosti ak nie tak, aby sme zohľadnili tie najhoršie možné scenáre. V konečnom dôsledku je to ale happy end, pretože akos a hovorí "všetko zlé je na niečo dobré, každý robí chyby, sme na svete toľko krát kýms a nenaučíme ako to má byt a nakoniec život je matematická rovnica, neustále sa opakujúci fragment, sinus kosínus... Tento film si určite nebudem pamatať ale zapadol do mojej momentálnej nálady. Ďaľšia generácia už asi nebude šokovaná z toho ako mobil, internet at´d ovplyvňujú naše žitie - pretože to bude pre nich úplne normálne... ako napr. každé ráno východ slnka.

Koleje osudu (2013)

Krásny film o skutočnom odpustení

Lásky čas (2013)

Pohladenie na duši :) krasna myslienka na konci

Rivalové (2013)

Ako malý som Niki Laudu miloval. Teraz som ho už aj pochopil.

Gravitace (2013)

Zanechalo to vo mne hlboky dojem. Byt vo vesmire tak bkizko Zeme znamena `byt tak blizko a zaroven tak daleko`. Opat zaradujem medzi svoje oblubene filmy. Dej efektivne vypracovany pre divaka - ale tak sa maju filmy robit nech si tvrdi kto chce co chce. Umenie patri do galerie.

Vše je ztraceno (2013)

Taketo filmy by som mohol pozerat donekonecna. Viac takych filmov prosim. One man show. Slabost pre ocean a survival filmy. Charizmaticky Robert. Dakujem

Kámoši až na dno lahve (2013)

Hm... trosku vláčne tempo na začiatku, ale vyborny film o vztahoch medzi partnermi, priatelmi, chlastajucimi priatelmi :). Kazdy pozna tieto situacie a netvarte sa ze nie :) a koniec ma neprekvapil - normalna vec. po precitani zaujimavosti, klobuk dole, preto sa mi zdali obcas dialogy tazkopadne - uz chapem. opat sa mi dostavil podobny pocit ako v "ztratené v preklade"