Porota (2003)

Pan Cusack mě vždy pobaví a tady tomu není jinak. Navíc jsou tu páni Hackman a Hoffman a nádherná a talentovaná Rachel Weisz. A když se k tomu přidá i dobrý příběh, tak je vymalováno! Moc dobré!

Srpen před bouří (2008)

Rád bych dal Srpnu lepší hodnocení, ale nemůžu. V tomhle tématu je velký potenciál a už se moc těším až udělá někdo biják o vzniku Facebooku nebo třeba CSFD! Ale tady ten potenciál byl autory pošlapán a vyhozen. Jak mám Joshe rád, tak se nemůžu zbavit dojmu, že tuhle roli trochu odflák. Skoro to vypadá, že se kouknul na Piráty ze S.V., okopíroval Noahova Jobse a měl vystaráno. No a příběh je taky špatný. Škoda.

Přicházím s deštěm (2009)

Už chápu větu: "Z tohohle umění se mi chce zvracet." V mým očích je to zvláštní film. Možná je to těma častýma skokama v čase, kterých je tady docela dost. A pak ten "nadaný" umělec, to byl fakt hnus. Ale celkově se mi to víc líbilo než nelíbilo a Joshe mám docela rád takže 70 procent.

Vyfič! (2009)

Do dlouhého hodnocení se obvykle nepouštím, ovšem tento počin mě do toho nutí! Na úvod jedno cliché. Jestli takhle vypadá holčičí svět, tak chci být dívkou! A nyní už vážně. Celkový dojem je parádní. Dospívající dívka, kamarádka pro všechno, přísná matka a otec na nic. Známá písnička, ale tentokrát je zasazena do velmi atraktivního prostředí jakýchsi adrenalinových bruslařských závodů. Co mi vadí je vedlejší milostná linka. Ta je tam dle mého zcela zbytečná a nic moc toho nepřináší. No a teď dvě podstatné věci. Drew zvládla svou velkou prvotinu zcela na jedničku! Herecký výkon byl u ní standardem, ale tím režijním mě ohromila. Snad se bude posouvat výš a výš. A Ellen Page? Tak tahle herečka si mě získala už dříve a zase se mi moc líbila! Ten její úžasný výraz, kdy nevíte zda vyjadřuje sympatie nebo někoho fuckuje, tak ten by snad utáhl celý film. Nějaký slabší film. Ne, prostě je to má velká oblíbenkyně a ve Vyfič mě zase skvěle pobavila! Shrnutí: tento film není určen pro mladé muže jako jsem já, ale o to víc mě potěšilo jak jsem si ho užil! Vám přeji to samé!

Bratři (2009)

Na úvod nutno říci, že Natalie je film od filmu krásnější. Tím ovšem nechci říci, že by film stál na její kráse. Nene. Bratři jsou drama točící se kolem války, lásky, zrady, hněvu a odpuštění. To už tady bylo a jelikož Obama toho zatím moc nestáhnul, tak se takovéhle filmy budou točit i nadále. Naštěstí tady je velice silný příběh a povedla se i režie. Ale co mě nejvíc bavilo, tak to bylo obsazení dvou hlavních mužských postav! To se dle mého povedlo!

Planeta 51 (2009)

Tenhle kousek je spíše pro nás starší. Pochybuji, že se sedmileté dítě pousměje nad tím, že domací mazlíčci na planetě 51 vypadaj jako vetřelci. Film obsahuje opravdu mnoho odkazů na své slavnější kolegy, ale co mě překvapilo bylo to, že to podle mého autoři dokázali udělat s citem a vtipem a v konečném důsledku vlastně skvěle! Užijte si to!

Zrození šampióna (2009)

Nezýval jsem, nešel jsem na záchod, nechtěl jsem to posouvat. 90 procent!

Samec (2009)

Jděte už někteří někam s tím Vašim kritizováním Kutchera. Právě z lidí co si ho pořád berou do úst si dělá Kutcher tímhle filmem legraci. Samec je průměrný film, zkrátka ani dobrý ani špatný. Hloubku nehledejte, spíše se pobavte nad životním stylem Nikkiho. Vidět tento film je určitě přijatelnější ztráta času, než číst některé komentáře tady. Klidně i ten můj.

Avatar (2009)

Avatar je podle mě skvělý film! Já se vyloženě těšil jen a jen na to, jak to pan Cameron vypiplal vizuálně a byl jsem zcela uspokojen. Viděl jsem film v 3D a s dabingem. Dabing rozhodně nebyl tím nejpovedenějším, který jsem kdy slyšel, ale to jaksi není chyba tvůrců filmu, ale má, protože mám slabý listening. Ovšem po chvíli jsem stejně dabing nevnímal a užíval si nádherný vizuální koncert, který údajně vyšel až na 500 mil. dollarů. Prostě doporučuji úplně všem! Teď ovšem z jiného soudku. Dovolím si dva postřehy. Někteří diváci Cameronovi vyčítají stupidní příběh. Myslím, že včerejší Zlaté Globy vypustily do světa jasnou zprávu, že to s tím příběhem nebude tak horké. Ale abych byl zcela upřímný, tak i mě vítězství Avataru překvapilo, příjemně. Druhý postřeh je čistě regionální. Česká malost se u některých jedinců opět naplno projevila. Veřte nebo ne, ale podle mého ona ekologická agitace zcela jistě nesměřuje na Českou republiku. Je daleko pravděpodobnější, že James Cameron chtěl tímto "poselstvím" zasáhnout především obyvatele největších zemí světa, protože mu asi třeba skutečně na ekologii záleží. Ale možná to bylo opravdu určeno Honzovi z Horní dolní. Přeji všem aby si podobné velkolepé filmy chodili do kina užít a ne na nich hledat chyby.