Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Pokud někoho chcete mučit, pustťe mu tohle...

Vejdi do prázdna (2009)

Zážitek na celý život! Ano, už tohle musím na začátku napsat. Tak propracovaný a vychytaný snímek jsem dlouho neviděl a předpokládám, že ani neuvidím. Už šílený nájezd v podobě titulek je opravdový úlet, natož velmi dobře zachycené stavy na určitých látkách (DMT, LSD..), drsné psycho-vsuvky se střídají s natahovaným tempem filmu. Pro lidi, kteří nikdy neměli co dočinění s psychelediky a halucinogeny bude tento snímek těžko přístupný a nepochopitelný, pro ostatní doporučuji koukat na dojezdu výletu, opravdu si to vychutnáte.

Nekromancie (2009)

Úchýlný, nudný, zdlouhavý a rádoby poučný...ano, takto bych popsal tento "horor" či co to mělo vlastně být. I když se může zdát podle obrázků či popisu filmu, že se bude jednat od zajímavou podívanou, tak je to přesně naopak. Nedoporučuju ani pro zoufale nudné chvíle.

Vertigo 2005: U2 Live from Chicago (2005) (koncert)

U2 ve formě. Skvělý koncert, který byl dlouhý a měl grády. Slabší místa bych viděl jenom v proslovech Bona, kterému je můžete ale i nemusíte věřit a pro někoho právě můžou bejt rušivým elementem. Za nejlepší songy považuju hlavně úvodní svižnout trojici a pak hlavně přídavky The Fly a Mysterious Ways. 40 na konci s doprovodným zpěvem diváků je také nádherný zážitek. Jako nejslabší song bych vybral tentokrát známou baladu One, na které se mi vůbec nelíbil poměrně hrubý zvuk doprovodné kytary Bona a celkové jeho projev.

Alenka v říši divů (2010)

Celkem průmerný film. Nesympatické postavy, klišé příběh a předvídatelný konec. Škoda, svět jako takový je zpracován hezky ale tentokrát to nad průměr nevytáhne ani Johny Depp.

Lovec trolů (2010)

Tak na tento snímek jsem se docela těšil, ale po shlédnutí jsem spíše zklamán. Což o to, kamera a prostředí jsou zaznamenány velmi dobře, ale k čemu to je, když Trollové tam vypadají jak z pár let staré PC hry a spíše člověku budí úsměv na tváři. Proto dávám tři hvězdičky, filmy který nenadchne ale ani neurazí.

PIKO (2010)

Tento na půl hraný film/dokument mapuje počátky vaření a uživání pervitinu u nás. Nesnaší se divákovi vyloženě vnutit "antidrugs" myšlenku ale spíš ukázat, že dlouhodobé užívání člověku štestí nepřinese, ba naopak. Navíc autentické výpovědi uživatelů, kriminalisty a pak i záběry z TV nova z roku 1994 podtrhují dobrou atmosféru tohoto snímku.