Želvy Ninja (2014)

Pro mě velké zklamání. Při reinkarnaci želvích dobrodružství jsem čekal o něco více, než jen prázdné a nablýskané pozlátko.

Kmeny - Rap (2015) (epizoda) odpad!

O čem že tenhle díl vlastně byl? Při závěrečných titulkách jsem se zmohl pouze na větu: "a to bylo jako všechno?".

Opři žebřík o nebe (2014)

Hlavní protagonista Marián Kuffa je velice sympatický člověk a moc dobře ví, co chce. Snaží se pomáhat lidem ve jménu boha, avšak dělá to tak trochu po svém. Pod svá křídla přijal bandu feťáku, alkoholiků a sociálních případů. Ti mu na oplátku vesměs spílají a vracejí se zpátky na dno. Chce to mít opravdu silného ducha, vydržet pracovat s podobnými případy. Nicméně, pro mě je Marian hrdina, který se snaží dělat ze světa lepší místo. Ačkoli nejsem věřící, nebo alespoň ne v tomto duchu, přál bych si víc podobných míst, kam by si ztracené duše mohli přijít pro druhou šanci. (MFDF 2014) 4*

Limity Evropy (2014)

Klišoidní záběry Kyjevských barikád, které nespočetněkrát obletěly snad všechny televize. Postav kameru na stativ na několika různých místech, tvař se zdrchaně a čekej na potlesk. Co od tohoto filmu tvůrce čekal? Balancuje na hranici odpadu. (MFDF 2014)

Argentinská lekce (2010)

Společně se Sibiřskou lekcí pro mě to nejlepší z MFDF 2014. A to se ani nejednalo o soutěžní snímek. Dokumenty jsem shlédl v rámci sekce Master Class, ke které patřilo i setkání s panem režisérem a musím uznat, že pan Staroń je opravdu sympatický člověk a s kamerou to umí. Argentinská lekce mi nabídla do necelé hodiny vměstnané události ze dvou let v běžné Argentinské vesnici. Je to až neuvěřitelné, jak silný příběh dokázal režisér natočit, přestože používá výhradně neinvazivní metody natáčení. (MFDF 2014) 5*

Sibiřská lekce (1998)

Společně s Argentinskou lekcí pro mě to nejlepší z MFDF 2014. A to se ani nejednalo o soutěžní snímek. Dokumenty jsem shlédl v rámci sekce Master Class, ke které patřilo i setkání s panem režisérem a musím uznat, že pan Staroń je opravdu sympatický člověk a s kamerou to umí. Sibiřská lekce je sice 16 let starý snímek, ale přesto mi pomohla nahlédnout do všedního života na vzdálené Sibiři. Tamní život je víceméně zobrazený jako těžký depres, ale zároveň ukazuje i to, že člověk může být šťastný v podstatě kdekoliv. Jen je potřeba si najít to své. (MFDF 2014) 5*

1971 (2014)

Dokumenty podobného typu mě spíše nudí, než baví, ale musím uznat, že jsem se zde dozvěděl mnoho zajímavých informací. Ne že by nehezké praktiky FBI a podobných organizací byly něčím překvapivým. Zpracování celkem ušlo a hrané scény byly víceméně zajímavé a pomohly mi v představivosti, jak to tehdy asi bylo. Žádná sláva to sice nebyla, nuda ale také ne a pro doplnění znalostí postačí. (MFDF 2014) 3*

Honba za větrem (2014)

„Bíla? Zelená? Bílá nebo zelená?“ Zajímavý pohled do duše stárnoucího pouličního drogového dealera. Jak stárne, tak se pomalu proměňuje svět kolem něj a on jakoby do tohoto světa už nepatřil. (MFDF 2014) 4*

Komín (2013)

Dětská bezstarostnost a dětské hry nepoznamenané moderními technologiemi. Roztomilé. (MFDF 2014) 3,5*