Nespoutaný Django (2012)

Téměř tři hodiny trvající film jsem slupl jako malinu a troufám si říci, že se jedná o film roku. Tarantino je v životní formě! 100%

Ptáčata (2008)

Neskutečně úderný film z Islandu. Nebylo mi z něj dobře a podruhé si ho pravděopodobně nepustím. Ale něco co má takovou sílu v pouhých pár minutách musím prostě náležitě ocenit. Brrrrr 5* - 90%

Hledáme Korejce ze severu (2012)

Opravdu bych nevěřil, co je možné natočit pomocí mobilního telefonu. I diváci v sále se udivovali. Že by skrytá reklama na iVercajk? Ale ne, opravdu se jedná o silný a poutavý příběh o manipulaci Jihokorejské vlády, Čínském podsvětí a nelehkém životě v těchto končinách. Buďme rádi, že doby komunismu v tomto duchu už jsou za námi. Jero Yun měl dobré oko a jsem zvědavý na jeho budoucnost ve filmové branži. (MFDF 2012)

Prašná noc (2012)

Výborně zachycený všední život afgánských "zametačů" silnic a absurdita jejich povolání. Velmi zajímavý a poutavý počin. (MFDF 2012)

Na stojáka: Best of Karel Hynek (2011) (pořad)

Nikdy jsem tento pořad nesledoval. Přišlo mi to jako velmi slabý odvar britských, nebo amerických komiků. Nicméně jsem náhodou narazil na Karla Hynka a jeho vystoupení "Pražák v Brně". To mě pobavilo na tolik, že jsem shlédl zbytek jeho vystoupení a u všech se víceméně dobře pobavil. Nedávno jsem však narazil na nové pokračování v podání české televize a jsem z toho trochu rozpačitý. Karel přitvrdil na vulgaritách a ubral na humoru. Uvidíme do budoucna. Za toto hvězda dolů.

Jaro ano ano ano (2012)

Krásný poetický a poklidný příběh. Proč ne? (MFDF 2012)

Občan K. (2012)

Já jsem byl nadšený... Samozřejmě tady nejde až tak o ten film, který byl tedy z mého hlediska zpracovaný bravurně, ale hlavně o ten nápad. Ruku na srdce, koho by něco podobného napadlo? A kdo by to opravdu uskutečnil? Já se pobavil a zamyslel. Skvělý umělecký počin. (MFDF 2012)

Tobrucká přísaha (2012)

Z kina předčasně jen tak neodcházím, ale tohle byla tak neskutečná nuda plná politiky a z mého pohledu propagace Francie, že jsem opustil sál. To nejhorší na konec MFDF 2012

Směr Nowa Huta (2012)

Nic moc neříkající obrazová patlanice s často nezajímavými rozhovory. Podobné záběry a rozhovory by se dali lehce zdokumentovat i u nás. Asi jsem čekal něco jiného. Čekal jsem více toho života z postkomunistického průmyslového města. Tohle mi v podstatě nic nedalo. (MFDF 2012)