Hačikó - příběh psa (2009)

Citlivě a lidsky natočený slzopudný film o jednom chlupatějším přátelství. Celou dobu piánko, záběry na smutný psí očka... vyloženě dojímající. Nic víc, nic míň. Byl by z toho asi lepší nějaký cca 20 minutový kraťas. Ale pokud si chcete pobrečet, Hačikó je sázka na jistotu.

Heartless (2009)

Pořád se nemohu rozhodnout, co si o tom filmu myslet. Jim Sturgess je opět skvělý, i když už byl lepší (Across the Universe, 21). Námět byl zajímavý, ale ten konec... Pokud čekáte nějaké velké jasné vysvětlení, zde se ho nedočkáte. Zpracování je zajímavé, ale chtělo by to buď rychlejší tempo nebo naopak větší prostor pro jiné postavy než Jamieho. Doporučuji se podívat, litovat nebude, ale možná budete stejně zaskočeni a zmateni jako já.

Herec - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Cina je jako vždy perfektní, dobová atmosféra taky ČT jde, technicky to je vše dobré. Ale ten scénář je na mě příliš velké klišé, a ani pokus o překvapivý zvrat to nezachrání. Je to příliš dlouhé a nemohl jsem se zbavit pocitu, že tohle téma už se u nás zpracovalo 1000x. Doba komunismu je sice filmařsky vděčná, ale když se spojí se šablonovitým dějem a postavami, tak mám jen pocit ztraceného času. Další dva díly vynechám, ale věřím, že diváky si to najde. Cinovi bych to přál, zaslouží si velkou pozornost.

Hledání (2014) (seriál)

(Psáno po zhlédnutí prvních dvou sérií.) Gay seriál, který se nesnaží udělat image na explicitních sex scénách, ukázkami darkroomů nebo nekontrolovatelnou drogovou párty jízdu. Normální civilní pohled do života tří gay třicátníků, kteří řeší stejné problémy, jako třeba vy. A je jedno, jestli jste hetero nebo gay, prostě každý v tom svém životě něco hledáme. Přiznám se, že nejvíce mě na seriálu zajímala dějová linka Patrika (Jonathan Groff, díky kterému jsem se vlastně na seriál začal koukat), v druhé sérii pak v podstatě jen ona (i díky sympatickému britskému představiteli Kevina). Jednak jí je věnován největší prostor, ale také mi byla nejbližší. Agustionovo fňukání nad životem ani Domovo kuřecí okénko mě nějak moc nezaujaly. Jednotlivé díly nemají v podstatě žádnou strukturu, konce působí dost prázdně a i závěr druhé série je takový... nijaký. Vlastně nevím, co si o tom seriálu příliš myslet, možná je až příliš civilní, možná mu ubližuje krátká stopáž a málo dílů pro vyprávění "velkých" příběhů. Jediné co vím, že se těším na další díly (které snad budou).

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Rozvleklá pohádka pro dospělé. Asi tak bych zhodnotil své bezprostřední dojmy. Nádherné záběry na Středozem, skvělé herecké obsazení v čele s dokonalým Martinem Freemanem, který společně s Ianem McKellenem září nad ostatní, tradičně dobrá hudba ve stylu LOTRa... Ostatně všechno ve stylu dosud natočení trilogie. Rozdělení Hobita na tři díly se ukázalo již v prvním díle jako špatný krok - vše je roztáhlé, dialogy jsou často o ničem, jen proto aby tam byl každý detail. Ale pořád je to Středozem a Peter Jackson a i když bych cítil, že bych chtěl dát 3*, protože dějově jsem se prostě na 3 hodiny nudil, tak nemohu. Skvělé finále, hodně nostalgická scéna s Glumem, a ještě víc nostalgický úvod s Frodem... Prostě to má stále své kouzlo, Jacksonovi jsem to sežral a nerad mu budu sypat peníze do kasičky i při dalších částech. Ale na druhou stranu moc rád. Moje ideální dospělá pohádka!

Hon na lišku (2014)

Pokud bych měl vybrat jeden filmový žánr, který mě naprosto míjí, bylo by to "sportovní drama". Cíleně se takovým filmům vyhýbám, protože sport mi nic neříká, ale u Foxcatchera jsem udělal výjimku především kvůli hereckému obsazení a Oscarovým nominacím. A právě herecké výkony jsou to, co u filmu hodnotím 3*. Jedna pro Channinga (nevím jestli je dobře obsazený neherec nebo geniální herec hrající s minimalistickým rejstříkem), jedna pro standardně dobrého Ruffala a poslední pro naprosto geniálního a úchylného Carella, který by si možná zasloužil i dvě a Oscarová nominace je zcela zasloužená. Za sebe musím konstatovat, že jsem rád, že se film nezaměřil na sportovní kariéry, ale spíše na jednotlivé postavy a jejich charaktery, které jsou vykresleny a zahrány velice dobře. To je ale pro mě vše, film by klidně mohl mít o půl hodiny méně. Pochválit ještě musím syrovou hudbu, která dobře doplňuje atmosféru. Pokud jste fanoušci sportu/wrestlingu, přihoďte si jednu hvězdičku. Nemůžu říct, že bych zhlédnutí litoval, ale jednou stačilo.

Horké letní noci (2017)

Timothée je dokonalý, Maika Monroe mu skvěle sekunduje. Na režisérký a scénáristický debut to není vůbec špatné, film má dobrou atmosféru a osmdesátkový vibe s dobře vybraným soundtrackem (The Modern Lovers!). V poslední třetině se to ale nějak zvrhne a stane se z toho příliš velké drama plné klišé a nepochopitelného jednání postav. Je to škoda, ale vidět se to dá, hlavně pokud máte rádi 80s a Chalameta.

Hostel (2005) odpad!

Krev, krev, krev... humus, humus, humus... nuda, nuda, nuda... a bohužel té nudy tam je nejvíc.

Hotel Transylvánie (2012)

S animáky to jde každý rok více a více z kopce. Možná to je tím, že každým rokem jsem více a více starší (kdo by to řekl), ale své "staré" oblíbené animáky si vždy užiju i po desáté/dvacáté/sté. A po dlouhé době jsem si užil i novinku! Geniální komediální nápady spojené s hororovými postavami, skvělý překlad i neurážející dabing. Přišlo mi, že se jednalo spíše o animák pro dospělé, většinu narážek dětské publikum nemohlo pochopit. Naštěstí se film neutápí v přílišné potřebě vychovávat a moralizovat, takže se zábava neztratila pod nechutným nánosem naučného klišé. Animovaná oddechovka, které se nemusíte bát!

Hráči (1998)

Pohodový film stojící na výkonu Matta Damona a stále pro mě nesympatického Edwarda Nortona. Nesmím zapomenout na excelentního Johna Malkoviche a jeho ruskou angličtinu. Závěrečná partie Malkoviche a Damona je hereckým i pokerovým koncertem. Pravděpodobně film, který byste nemuseli vidět znovu, ale rozhodně nelitujete, že jste ho zhlédli.