Méďa (2012)

Skvělá černá komedie, Wahlberg je zde přesně typově obsazený, Kunis je kočka, film obsahuje spoustu (jakože SPOUSTU) popkulturních odkazů a narážek. Jen jsem se nemohl zbavit celou dobu dvou zásadních pocitů: 1) je to vykrádačka Wilfreda a za 2) po slibném začátku začalo neuvěřitelné a předvídatelné dějové klišé, se kterým se má pozornost a nadšení snížilo o dobrou polovinu. Něco mezi 3* a 4*, ale myslím, že si zaslouží spíš vyšší hodnocení. Přeci jen, je to "vymazlený" vtipný snímek, jen kdybych tam pořád neviděl toho Wilfreda!

Mumie (1999)

Dnešek opět potvrdil, že se Mumie neokouká. Zábavná akční jízda, několik hlášek, a i po 14 letech skvělé technické zpracování. A Rachel Weisz je prostě kočka!

Mrtví a neklidní (2013)

Dokonale úchylné! Mám rád originalitu a jistou specifičnost a Warm Bodies je rozhodně něco, co jste ještě neviděli. Příběh Romea a Julie, včetně slavné balkonové scény, předělaný do postapokalyptického zombie světa? To si nechám líbit! Příjemná stopáž zaručuje zábavu po celou délku, Nicholas Hoult je skvělý i jako zombie a s Palmerovou jim to ladilo. Jako malý bonus tvůrci mi ještě přidali Johna Malkoviche, takže není co řešit... Skvělá zábava! Nechápu, jak to může někdo přirovnávat k Twilight, protože... prostě NE! (Btw. kde tam byl ten žánrově slibovaný "horor"?)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Rozvleklá pohádka pro dospělé. Asi tak bych zhodnotil své bezprostřední dojmy. Nádherné záběry na Středozem, skvělé herecké obsazení v čele s dokonalým Martinem Freemanem, který společně s Ianem McKellenem září nad ostatní, tradičně dobrá hudba ve stylu LOTRa... Ostatně všechno ve stylu dosud natočení trilogie. Rozdělení Hobita na tři díly se ukázalo již v prvním díle jako špatný krok - vše je roztáhlé, dialogy jsou často o ničem, jen proto aby tam byl každý detail. Ale pořád je to Středozem a Peter Jackson a i když bych cítil, že bych chtěl dát 3*, protože dějově jsem se prostě na 3 hodiny nudil, tak nemohu. Skvělé finále, hodně nostalgická scéna s Glumem, a ještě víc nostalgický úvod s Frodem... Prostě to má stále své kouzlo, Jacksonovi jsem to sežral a nerad mu budu sypat peníze do kasičky i při dalších částech. Ale na druhou stranu moc rád. Moje ideální dospělá pohádka!

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Pilot: Splnil očekávání. Horrorová atmosféra tajuplného domu, několik velice solidních lekaček a skvělí herci (opravdu výborní, obzvlášť v kontextu americké seriálové scény). Nechybělo napětí a několikrát jsem lehce připosraně přivíral oči. Jestli byl účel toho seriálu, aby se strašpytlové jako já řádně zapotili, tak byl 100% splněn. Zároveň k tomu i poutavá (i když na první pohled ohraná) dějová linka, která úplně volá po stažení dalších dílů... A určitě na ně dojde! 1. série: 12 dílů uteklo jak voda. Horrorová část čítající lekačky a tápání ve tmě postupně ustupovala a stále více ji nahrazovalo napětí a odhalování mysteriózní historie domu. Skvělé zvraty, chvílemi si skutečně nemůžete být jistí, že víte co je skutečné nebo kdo je živý a kdo mrtvý. Samozřejmě občas vyvstanou nějaké otázky na logiku nastoleného světa, ale vzhledem k žánru bych to tolik neřešil. 4* především za skvělou atmosféru a herecké výkony. Nejvíce vyčnívají Jassica Lange a Evan Peters, kteří mě skutečně ohromili a nemůže se dočkat na jejich výkony v druhé sérii. Na závěr bych ještě zmínil skvělé úvodní titulky u každého dílu, po dlouhé době se nějaké seriálové intro podařilo.

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Je jedno kdo to dělá, je jedno jak to dělá, je jedno proč to dělá. Ale důležité je, že to dělá. Je potřeba upozornit na to, že špagety za 10 kaček se nedaj jíst, že bujóny jsou sračky, že na Éčka je potřeba si dávat pozor, že ledový čaje jsou přeslazený sračky.............. Pokaždý, když vidím v obchodě někoho, kdo si čte složení produktu, mám radost a vzpomenu si i na pana Vaňka a říkám si, že jeho pořad má snad smysl. Někdy by neškodilo více komplexních informací či přesnější údaje, ale jako "příručka pro začátečníky" nebo takový "rozcestník" poslouží dobře.

Hotel Transylvánie (2012)

S animáky to jde každý rok více a více z kopce. Možná to je tím, že každým rokem jsem více a více starší (kdo by to řekl), ale své "staré" oblíbené animáky si vždy užiju i po desáté/dvacáté/sté. A po dlouhé době jsem si užil i novinku! Geniální komediální nápady spojené s hororovými postavami, skvělý překlad i neurážející dabing. Přišlo mi, že se jednalo spíše o animák pro dospělé, většinu narážek dětské publikum nemohlo pochopit. Naštěstí se film neutápí v přílišné potřebě vychovávat a moralizovat, takže se zábava neztratila pod nechutným nánosem naučného klišé. Animovaná oddechovka, které se nemusíte bát!

Adéla ještě nevečeřela (2010) (divadelní záznam)

Skvělý český muzikál, který skvěle čerpá z filmové předlohy a paroduje i sám sebe. K tomu mnoho odkazů na světové i české muzikály, které pochopí jen "zasvěcení" (ale třeba variaci na "Teď královnou jsem já" si užijí i laici). Kouzlo divadelního představení spočívalo především v geniální improvizaci Aleše Hámy a Jiřího Langmajera. Bohužel se na DVD dostal z neznámého důvodu Petr Vondráček, který je nesnesitelně nudný, proto 1* dolů. Kéž by se tento muzikál vrátil ve stejné kvalitě na jeviště... Kdyby bylo více českých muzikálů takto přirozených, vtipných a nehrajících si na velké umění, mohlo by být v našem divadelním světě lépe.

Jack a obři (2013)

Opravdu velké překvapení. Šel jsem na film z "nouze", protože buď můj doprovod vše viděl nebo na žádný duchaplnější film nechtěl jít. Takže jsem odevzdaně šel na Jacka a obry... a bavil se! Skvělá akční jízda, stále se něco děje a vše je okořeněné lehkým humorem a nadsázkou. Pěkná hudba i výprava, akční střih. Nicholase Houlta miluji již od Skins, tady sice nefetuje, nesouloží a tak, ale i tak je extrémně zábavné se na něj koukat. Ewan McGregor snad nemá špatné role a jeho dokonalý účes po celou dobu filmu je EPIC. K tomu herec s nejúchylnějším "úsměvem" (spíš úšklebem) Ewen Bremner a výborná kočka na začátku filmu. Pokud chcete vidět, jak z Obi Wana dělají obři štrůdl, rozhodně musíte Jacka a obry vidět! A pokud se chcete odreagovat u dobrého dobrodružného filmu, tak je Jack a obři ideální volbou. Jen si počkejte na DVD, kdy vám zážitek nebude kazit dabing (i když mi nepřišel nijak obzvlášť urážlivý, originál je originál).

Let (2012)

Nevím jak ten film vhodně okomentovat. Jedná se o velice silné téma se skvělým Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Pokud máte alkoholismus v rodině či vám nějak zásadně zasáhl do života, není to nejveselejší podívaná. Osobně jsem měl celý víkend po pátečním zhlédnutí slušnou depku, ale o tom ten film je. O emocích.