Až tak moc tě nežere (2009)

Americké slepice hledají lásku. Průměrná americká romantická komedie aneb Student Agency nikdy nezklame... 2* za film a 1* za zcela subjektivní fakt, že se u toho moc dobře spalo. (A teda z herců mě zaujal Justin Long, kterého jsem nějak do té doby nikde nezaregistroval, ale jediný to tam nějak vytahoval z průměru svým civilním projevem.)

Vzhůru do oblak (2009)

Pixar... To už u mě mluví samo za sebe. Propracovaná animace, emoční příběh a skoro žádný humor. Nebavil jsem se, prostě ne a ne a NE. Ale neříkám, že to není kvalitní animák, jistě jsou horší, ale upřímně mi to ani pro ty děti nepřišlo zábavné.

Nenávist (2004)

Dobrá atmosféra a dobří herci kontra šílená zápletka (resp. nedomyšlená, bez logiky a rozuzlení) a neděsivě-lacině vypadající "strašidlo". Prostě průměrný horor s několika dobrými momenty, ale nečekejte od toho nějaké objasnění, pointu nebo prostě nečekejte ani závěr. Škoda.

Láska nikdy neumírá (2012) (divadelní záznam)

Pokračování slavného muzikálu A.L.Webbera "The Phantom of the Opera" - zůstává dokonalá hudba, děj je jak vystřižený z mexické telenovely (ale ostatně i původní Fantom není úplně vrchol kreativity a napínavosti) a v tomto případě (záznam australské inscenace) se k tomu přidává kýčovitá přeplácaná výprava a průměrní herci, kteří nadpůrměrně zpívají. V celé té pompéznosti, hudební i scénické se ztrácí to hlavní - herectví a emoce a je to jaksi utopené a pro běžného diváka to bude nudná podívaná. Muzikál je to po hudební stránce dokonalý, místy pro mě povedenější než původní Fantom, ale jelikož mám také srovnání s londýnským nastudování, kde herci byli o třídu lepší, tak nemůžu hodnotit příliš vysoko. Každopádně je škoda, že tento muzikál ve světě neuspěl, zasloužil si leší osud...

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

České komedie 80. let mi vůbec nic neříkají. Hysterka, neposedný manžel a ještě víc neposedné dítě. Nic co bychom neznali a nevím, proč bych se na to měl koukat 85 minut. 3* jen jako smeknutí k herectví Tomáše Holého a v úctě ke klasice. Ale už nikdy více žádných filmů paní Poledňákové...

Kocour v botách (2011)

Naprostý průměr v poli animáků, resp. drží se současného standardu animáků s velice slušnou animací (taky i velice dobře podpořenou 3D, které mě snad poprvé bavilo), neoriginalitou a především nezapamatovatelností. Madagaskar je jen jeden, Shrek také, Ice Age také... tohle je ale tak nijaké, že o tom zítra nebudu vědět. Příběh klišé (až na jeden překvapující konec jedné postavy) a velice (velice!) otravné vejce. Co to jako je, postava vajíčka? A upřímě, sedělo před náma dost dětí a dospělí se smáli více než ty děti, které se bavily jen tehdy, když se to hýbalo. Nějak ten film neplní už ani zabavovací funkci. Prostě naprostý průměr, za který se nevyplatí platit, je spousta lepších animáků (ale i horších samozřejmě). 50%

Dream Boy (2008)

Pěkný začátek, zajímavě pojatá gay láska, takovým minimalistickým způsobem. Bohužel šílený konec vystřižený jak z béčkového hororu (co to tam vůbec dělalo, nerozumím tomu) a průměrné herecké výkony (o milostných scénách radši pomlčím) z toho dělají zapomenutlný film, který snad ani nedoporučuju. Dokážu strávit příjemnějších 90 minut. Škoda nevyužitého potenciálu.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Normální americká komedie na jedno podívání, která rozhodně není špatná, ale že by byla vyloženě geniální, to se také říct nedá. Pár skutečně vtipných momentů tam však bylo, takže dávám hezké (na americkou mainstream komedii) 3*. Ale musím říci, že Adamu Sandlerovi a Kevinu Jamesovi to velice sluší :).

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Popcornová zábava pro mládež se slušnými herci, v čele s nadějným Loganem Lermanem. Nesmíte to brát nijak vážně, pak se i zasmějete, ale nevím jestli byl účel zparodizovat řecké báje, ale vidět Brosnana jako Kentaura a Umu Thurman jako Medůzu (dosti cool s brýlema :-)), to si přece nemůžete nechat ujít! Rozhodně to není průser, ani žádný extrémní zážitek. Teda pokud vám není 14... Hezký lehký nadprůměr v současné kinozábavě pro mladé.

Saltová (2010)

Akční jednorázovka na jedno podívání, která nenudí ani extrémně nepobaví. Angelina Jolie opět zachraňuje svět pomocí scénáře na úrovni dětí ZŠ a vlastní fyzikálních zákonů. Ale upřímě to moc nevadí. Dobré herecké výkony, vizuál i hudba, vše co se dá čekat se naplnilo. Lehký nadprůměr, kdyby byl scénář lepší bez několika "WTF" momentů, bylo by hodnocení o jednu hvězdu vyšší.