Veronica Mars (2004) (seriál)

Fascinuje mě zdejší hodnocení tohoto seriálu. Dlouho jsem si myslel, že to je nějaká "teen kravina", ale nedávno jsem náhodou stáhl prvních pár dílů a stal se na Veronice docela závislý. Teď jsem téměř u konce třetí řady a musím říct, že jsem se u ní nikdy nenudil. Co tento seriál dělá výjimečný jsou za 1) vynikající postavy zahrané skvělými herci a za 2) kombinace cool detektivky a teen seriálu. Samotná postava Veronicy je naprosto dokonalá a Kristen Bell je famózní. Druhé nej patří Jasonu Dohringovi za Logana. Ostatní jsou taktéž vynikající, není tam žádná zbytečná, nudná a otravná postava, naprosto mě baví šerif Lamb. Seriál neztrácí na kvalitě, první série je více osobní a seznamujeme se více s postavami, závěr je již akčně famózní a překvapivý. Dějové zvratvy v rámci celé série jsou nepředvídatelné a originální, postupně budete podezřívat prakticky kohokoliv ze seriálu. Druhá série začne trochu chaoticky, možná až překombinovaně, po pár dílech se to však zklidní. Sice už to není "ta" první série, ale stále je se na co koukat. Ale hlavní zápletka není tak poutavá. Třetí série nabírá nový dech, sází na více hlavních zápletek a nové prostředí vysoké školy. Nechápu zdejší hodnocení lidí, kteří viděli 10 minut na Nově s příšerným dabingem a hodnotí podle toho celý seriál. Minimálně 80% si to zaslouží, protože pokud někdo volá po "neokoukaných nenudných neklišoidních teen seriálech", je to právě tento! Jen škoda, že již je Veronica Mars minulostí...

Dracula (1996) (divadelní záznam)

Vynikající muzikál a záznam, který kdysi dávno započal můj zájem o hudební divadlo. Kvalitní interpreti, dobrá výprava, choreografie... Leckterý současný muzikál by mohl závidět.

'Star Wars': A Musical Journey (2005) (TV film)

Nejlepší "Musical Journey" v mém životě. Melodie a scény, které znám navzpaměť od svého raného mládí ze šesti kultovních filmů v dokonalém spojení. Nemohl jsem se ubránit husí kůži, pro milovníky SW jasná povinnost, stejně tak pro milovníky dobré filmové hudby.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

Legendární hra, Svěrák je tam naprosto dokonalý (některé ostatní výkony moc nekomentuji, celé to stojí na Svěrákově postavě, která je napsána a zahrána bravurně. Jedna z nejlepších her Cimrmanů... Tak končí naše komedie... Doufám!

Habermannův mlýn (2010)

Po dlouhé, ale opravdu dlouhé době český film, který mě dokázal zaujmout. Už jen kvůli tématu, o kterém by se tu dalo napsat mnoho slov, ale lepší je se na film podívat. V porovnání se současnou českou tvorbou je to silný nadprůměr, tvořený silným příběhem a dobrými hereckými výkony. Výprava a kamera taktéž nadprůměrná. Důležité pro mě je, že přinutí diváka se zamyslet, celou dobu nám jsou Němci prezentováni jako "ti zlí". Ale tady vidíme, že Češi byli schopní toho samého. Smutné je, že nacisté jednali v mnoho případech na příkaz a nesouhlasili vnitřně s tím, co dělali. Čeští obyvatelé Sudet to však udělali ze své povahy a vlastního rozhodnutí. Kdyby ten film byl o čemkoliv jiném, jsou to lepší 4*, ale to téma je natolik silné, že dávám plný počet a doufám, že v budoucnu bude více takových českých filmů.

Sociální síť (2010)

Když se psalo, že vznikne film o vnziku Facebooku, přišla mi to jako nekonečná zhovadilost. Pak se postupně odhalovala jména, byly první trailery a já se překvapivě začal těšit. A výsledek byl ještě lepší, než se dalo čekat. Fincher je skvělý režisér, propojení děje se soudy je geniální. Nejgeniálnější jsou ovšem výkony herců (snad kromě trochu podivného Timberlaka), Andrew Garfield je vynikající, Jesse Eisenberg taktéž. Jejich scény byly jednoznačně nejlepší. Inteligentní, napínavý a zajímavý film, který je dobře technicky a herecky odveden.

Americký zločin (2007)

Mrazivé drama, na které nezapomenete. Vynikající výkony, tíživá atmosféra. Catherine Keener. O tomto filmu se nedá moc psát, musí se vidět a zažít. Fakt, že vše, co je ve filmu ukázáno či o čem se mluví je 100% pravda, je skutečně mrazivý. Nikdy jsem o tomto případu neslyšel, ale doufejme že na světě není více lidí jako byla Gertrude Baniszewski.

Mladí rebelové (2008)

Naprosto vynikající snímek, nevím co k tomu dodat... Citlivý, výborně natočený, excelentně zahraný, skvělý výběr hudby... Škoda jen otevřeného "zadumaného" konce, který sice koresponduje s celým filmem, ale mám raději zcela uzavřené příběhy.

Speed Racer (2008)

Totální nářez... zhlédnutí DVD s tímto filmem jsem dlouho odkládal, ale dnes jsem se konečně odhodlal a naprosto jsem se nechal unést barevným světem, který je vypiplaný do nejmenších detailů. Cílený kýč, poutavá dějová linka (i když mi tak nějak bylo jasné, že to skončí dobře...), parádní akce v autech, sympatičtí herci v čele s vynikajícím Emilem Hirschem. Wachowští mě tímto snímkem opravdu ohromili, tohle podle mě posouvá hranice rodinného filmu, příjde mi to mnohem vypiplanější a poctivější, než tolik obdivovaný "Avatar". Dokonalost a stejně jako u spousty jiných filmů je mi líto, že jsem to neviděl v kině... Ale co se dá dělat... asi největší překvapení roku 2008.