Oteckovia (2018) (seriál) odpad!

Otec na tom dosť frčí, takže som žiaľ nejaké útržky videl. Scenáristky očividne čakávajú na nejakého tretiaka pred školou, zmlátia ho, ukradnú mu slohovú prácu a tú vydávajú za scenár. Katastrofálne herecké výkony. Dnes som sa dočítal, že oslavujú 500 častí. 500 časti odpadu, dna. Ale nie totálneho. Stála čakám na reality show Nahá farma varí lepšie ožeň ma.

Gravitace (2013)

Film, ktorý vás z kina dostane do vesmíru. Veľmi silná vizuálna stránka, pri efektoch je vidieť, že je už rok 2013. Jedinečný film, nič podobné tu ešte nebolo. Absentuje však silnejší príbeh, ktorý by vás hlbšie posadil do kresla. Film, ktorý dokážete oceniť len na kino plátne a preto mu na ČSFD predpokladám rovnaký osud ako mal Avatar: výrazný pokles v rebríčku po jeho prechode na pirátske internetové verzie. Pozn: dnešný stav 88%, 92. najlepší film.

Muž z oceli (2013)

Ďalšia hovadina pre efektofilov. Aj keď nerozumiem, ako sa im tie efekty mohli páčiť. Kulisári a kostyméri to vážne prehnali, mal som pocit, že pozerám nejaké scifi B-éčko. V rámci deja mierne zaujali niektoré pasáže z dectva, avšak akonáhle nabehli na scénu špeciálne efekty, tak som sa chytal za hlavu. Minutáž vážne prehnaná, prvýkrát v živote som zaspal v kine. A dúfam, že je len náhoda, že film produkoval aj Christopher Nolan a ten ostane naďalej zárukou kvality.

Oldboy (2013)

Originál som nevidel, takže nemôžem porovnať. V podstate som odporca remakov, tento som si pozrel len preto, že kamarát vyhral lístky na predpremiéru. Po filmárskej stránke všetko funguje, predsa len Lee vie. Nezbaštil som mu však dej, kde si niekto naplánuje pomstu na 20 rokov postavenú na náhodách a taktiež Sharltovy Copleymu, čo by hlavnému záporakovi, som to proste neveril. Na druhej strane neviem, čím to bolo, ale scény, kde hlavný hrdina dáva holými rukami nakladačku obrovskej presile, som namiesto obrovských návalov smiechu tentokrát žral.

Revival (2013)

Taká v pohode reklama na fľaškový Gambrinus. Výborný Krobot a posledných 20 minút.

Rivalové (2013)

Keby bol Rush naozaj skutočným príbehom, bolo by to jasných 5*. Film sa snaží ukázať rivalitu medzi Laudom a Huntom a pritom väčšina aj keď vynikajúcich scén, ktorá túto rivalitu ukazuje, je buď úplne vymyslená, alebo prekrúca históriu. A to mi dosť vadí.

Šmejdi (2013)

Z filmárskeho hľadiska nič moc, ale o to tu nejde. Svoje poslanie, teda spraviť osvetu o šmejdoch, dokument splnil.

Diktátor (2012)

Cohen je jeden z posledných, na koho sa dá spoľahnúť, že spraví kvalitnú komédiu. Slabšie vtipy sa striedajú s lepšími (ktoré sú v prevahe) a takmer celý čas sa mu darí narozdiel od Bruna neprekročiť určitú hranicu. V mnohom mi pripomínal Zohana, na ktorom som sa síce bavil v kine viac, ale vtedy som nemal to hrozné miesto v prvom rade. A pojem demokracia nebol ešte nikdy nikde lepšie vysvetlený.

Méďa (2012)

Na celom filme bol najlepší asi trailer. Pár krát som sa síce z chuti zasmial, ale väčšina vtipov (najmä tých najambicióznejších) bola strela vedľa. Vulgarizmy vo filmoch mi nevadia, pokiaľ majú pointu, čo tu bolo len výnimkou. A tiež nechápem, čo robil Mark Wahlberg v komédii.