Ong-bak (2003)

Filmy tohoto typu jsou moje krevní skupina. Miluju thajský box a Ong-bak je první film na toto téma, ve kterém je skutečně vypíchnuto všechno, co v člověku je. A že je Tony frajer, to mu nikdo nemůže upřít. A ani trochu mi nevadí, že Pinkaew byl nezkušený režisér. V tomto případě je tedy dějová linie sice dost chudá "Jak se vlastenec honí za hlavou sochy", o ni ale ani tak moc nejde, ale ty neuvěřitelně propracované bojové scény, Tonyho akrobatické kousky, při kterých jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, včetně zpomalovaček nejlepších záběrů, jsou opravdu hodné velmi vysokého hodnocení. Po dlouhé době můžu říct,: Tento film byl tak dobrý, že ani nemám slov." 5hvězdiček pro Tonyho Jaa a Muay-thai!

Ong bak 2: Pomsta (2008)

Musím přiznat, že ačkoli mě dvojka už tolik nefascinuje jako jednička, nebylo to zlé. Hlavně vím, že tady nejde o nějaké úžasné herecké výkony, ale o Tonyho kaskadérské kousky, které jsou sice hodně podobné jako v jedničce, ale přece je v nich i něco nového. Mlácení obrů v závěrečném boji je sice jako hozené přes kopírák, ale Tony je zkrátka Tony, na něj se dá dívat pořád, protože při jeho akrobatických kouscích se tají dech.

Ong Bak 3 (2010)

Tony, vzchop se! Nikdy bych nevěřila, že mu dám tak nízké hodnocení, ale i ta jedna hvězdička už je s odřenýma ušima

Opilí slávou (2006)

DiCillovo pojetí pohádky, jak homeless sympaťák k lásce a slávě přišel. Nebýt toho, že dvojice Buscemi - Pitt tady exceluje snad líp než v Boardwalk Empire, byla by z toho v režisérově pojetí asi průměrná romantická pitomost. Příjemná žánrovka, které tam napálím o něco víc hlavně kvůli těm dvěma.

Orphan (2009)

No, tak tohle jsem nečekala. Ten mladej sopel, kterej má na svědomí trapárnu Dům voskových figurín, je schopnej něčeho takovýho? Vynikající psychothriller v čele s psychoděvčátkem. A dokonce se objevil i Karel Roden. Nemám slov. Snad jen aby si to Jaume Collet - Serra, ten kluk ušatej, zase nepokazil...

Ostré předměty (2018) (seriál)

Nápadně podobné True detective jižanské dusno by se dalo krájet. Děj je sice zbytečně natahovaný do minisérie o osmi dílech, ale ani tak se nudit nebudete. Pomocí flashbacků se dostáváme hlouběji do hlavy hlavní hrdinky, aby spoustu otázek stejně zůstalo nezodpovězeno. Postava detectiva Richarda je tu v podstatě ne kvůli vraždám dvou mladých děvčat, ale proto, aby ukazoval své přednosti hlavní hrdince. Přesto to má v ději své místo. Bohužel ani očekávané WTF na konci se nekonalo, rozuzlení bylo očekávané. Každopádně především ženské obsazení je hodno nějakého toho ocenění. Tradičně uveřitelná Amy Adams ani Patricia Clarkson nikoho asi nepřekvapí. Pro mě příjemné překvapení v podobě mladičké Elizy Scanlen, ta holka má talent a doufám, že ji uvidím i v dalších projektech.

O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996)

Ponuré nebarevné prostředí s podivným oparem působí jako kdybych se dívala spíš na drama se špatným koncem než na pohádku, kde láska překoná všechny nástrahy. Blažek je opět ze všech princů nejprincovatější a tak to má být. Role pro jeden z nejhezčích hlasů českého dabingu Ježkovou je ale napsána dost špatně a její jednání nekoresponduje tak docela s klasickým vzorem tohoto žánru. Škoda.

Pád (2013) (seriál)

Další seriál z dílny britské BBC nezklamal. Po pomalém rozjezdu první série, kdy pozvolna pronikáme do života sériového vraha a charakteru hlavní vyšetřovatelky, jsem si nebyla jistá vývojem. Ono se to totiž ani nijak nevyvíjí, jen tu pozorujeme vrahovu psychoanalýzu a napjatě očekáváme další jeho útok. V druhé sérii se mu vyšetřovatelka dostává na kobylku a mě to začíná neskutečně bavit, pomalé tempo tomu nakonec svědčí a pomalu začínám chápat, že seriál je především o psychologii a skvělé chemii a mezi hlavními protagonisty, ačkoli se po hodně dlouhou dobu vlastně ani nesetkají. Vyžehlená, ale stále sexy dáma Gillian Anderson hraje chladnou, ale sebevědomou vyšetřovatelku výborně a Jamie Dornan v době, kdy se ještě nestihl ztrapnit v roli Kristiána Šedého, nezůstává v pozadí. Jeho sériový vrah je natolik přesvědčivý, že jeho přítomnost cítíte všude a co víc, Dexter mu nesahá ani po kotníky.

Pach krve (2003)

Zlý to určitě nebylo, především příšerky byly velmi vtipné. Ale vážně, je to sice teenagerovský, což nemusím, ale tenhle horor měl něco do sebe, scéna v chatrči a na stromě byla fascinující, pěkná slečna, k ní nějaký líbivý hoch a úspěch je na světě.

Panic je nanic (2006) odpad!

Tenhle hnus si ani nezaslouží nějaký komentář. Čeští tvůrci komedií si z nás snad dělají srandu! Trapní herci v čele se Šárkou Vaňkovou, která se svého času nacpala všude, to všechno v jednom filmu, je mi z toho nanic.