Sherlock - Poslední případ (2017) (epizoda)

Úžasný seriál, na který budu dlouho vzpomínat, ale upřímně doufám, že pokračování už nebude. V nejlepším se má přestat, další pokračování by byla jen nastavovaná kaše, kterou pohání předchozí úspěchy. Poslední dvě série už se neřeší normální případy, nýbrž se tu začíná hodně hrát na city a kombinovat, až se to trochu tvůrcům vymklo z ruky. Nevidím už ani další posun v postavě samotného Sherlocka. Nerada jsem ho viděla v roli citově poraženého s ranami z dětství a tak nějak mám pocit, že tento přerod ze sociopata, kterému jsou všichni u zadní časti těla, mu nesluší a ani za mák mu to nevěřím. Nicméně tomu napálím plný počet, protože i tak jsem u posledního dílu seděla jak na trní. The game is over.

Síly temna (2006)

No, na film jsem se podívala do konce, to je celkem pokrok... Protože mě zaujala scéna srážky s kamionem. Tak jsem filmu dala šanci. Ale nebýt této scény a celkem pěkné hudby, asi bych to hodila do odpadu. Není třeba komentovat herecké obsazení, protože to měl být asi nějaký comeback skupiny Backstreet boys a ty čarodějnické efekty teda taky nebyly dvakrát oslňující... Žalostné

Skleněný (2019)

Body Shyamalanovi za snahu dokončit svůj příběh. Je fakt, že se to tak úplně nepovedlo, ale ta snaha je tu aspoň vidět. První půlka je hodně o povídání a analýze Vyvoleného, Rozpolceného a Skleněného v podání ne příliš dobře zvolené postavy psycholožky Paulsen. A nebýt McAvoye, který podává naprosto nadpozemský výkon, dost bych se nudila. Druhá půlka už je trochu akčnější, ale ne natolik, aby se u toho tajil dech, nicméně v kontextu příběhu dostačující. Willis je teda na podobné šaškárny trochu starý, ale utáhne to. Jackson zklamal na plné čáře, nevím proč, asi už psychoušů v jeho podání mám trochu dost. Lepší průměr, aspoň nám necpou další blockbuster značkovou Marvelovku, kterých začíná být přehršel.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Co k tomu dodat? Carlo Goldoni, styl Komedie dell'arte a do toho výborný Miroslav Donutil. Myslí, že by to nikdo nezahrál líp.

Smrtící andílci (2002)

Ano, příběh je skutečně průměrný, hlavně ta klasická proměna, kdy se nájemná vražedkyně chystá vrhnout do chomoutu a se vším seknout. Akční scény fajn, zvlášť souboj mezi Lynn a Hong nebyl vůbec špatný, ale přesto tomu něco chybělo. V každém případě spojení tří drsných asijských koček je samo o sobě určitě zajímavá podívaná.

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Klidně mě můžete ukamenovat, ale Lethal Weapon 4 se mi ze všech dílů líbil nejvíc. Řekla bych, že je to určitě zásluhou Jeta Li, který se tady poprvé pořádně představil. Je důkazem toho, že dokáže zahrát téměř cokoliv: Jak "toho hodnýho", tak chladnokrevného zabijáka. A pořád má stejně sympatický výraz. Mělo to zkrátka dost šťávy.

Soudný den (2008)

Bojovnice s dokonalou push-upkou, perfektním make-upem a dokonalou postavou, která snad za celý film nevyfasuje jediné škrábnutí. První polovina filmu byla neuvěřitelně nudná, až to bylo skoro k pláči. Pak se tam začalo dít cosi, co už možná mělo jakž takž nějaký smysl, ale stejně to bylo všechno pohřbeno příšerným střihem ( např. honička v autě). Tam mi skoro úplně ušlo, co se tam děje...

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Každé ráno zapínám jistý program se Spongebobem svému synovi. K tomuto hodnocení mě přimělo jedno ráno, kdy běžel díl, kde Patrik hvězdice prosazuje své právo mýt se mu jen tehdy, když se mu chce. Následný výčet toho, co všechno na těle si nemyje a co jak smrdí, doprovázené vizuální ukázkou, byť animovanou, mě málem přimělo vrátit celý obsah snídaně do mísy... Ne, fakt to nechápu, co všichni mají s krabíma hambáčema.

Správná dvojka (2015) (seriál)

Na Perryho dost suchý humor, postava Felixe nanejvýš otravná. Český dabing katastrofa... Přátelofil by se tomu měl obloukem vyhnout.

Stáhni mě do pekla (2009)

Něco takového se nevidí každý den. Po dlouhé době můžu říct, že se jedná o kvalitní horor s velice vtipnou stínovou postavičkou kozlíka Šikuly, který byl zpestřený pohádkovým tanečkem... I když to bylo místy silně nechutné, docela jsem se i nasmála, zápletka vskutku originální. Lekačky sice očekávané, ale o to silnější.