Komplicové (2012) (seriál)

BBC produkci jsem si zamilovala, jejich jednoduchost a lehkost, s jakou umí vyprávět příběhy a nepotřebují k tomu celý peněžní ústav. Inside men jsou jedním z těch minisérií... První díl mě zprvu až tak nezaujal, ale jakmile se postupně začaly prolínat obě časové osy, krásně to do sebe zapadlo jako puzzle. Britské ostrovy přechovávají zdatné herce, ústřední trio hraje na výbornou. Makintoshe a Browna mám ráda už z Luthera, jdu hledat další seriály, kde se objevili.

Konce a začátky (2019)

Shailene se nám opět topí v nevysvětlitelných psychosračkách a ačkoli není žádná femme fatale, neví s kým souložit dřív. Chaotický střih a toulavá kamera na sebe strhává veškerou pozornost, což je vlastně vzhledem k nudnému scénáři, vlastně úplně jedno. Vážně ztracené dvě hodiny.

Králova přízeň (2008)

Krásně natočený film, který by sice v tomto případě mohl být o něco málo delší, chvílemi je to příliš uspěchané, ale zase na druhé straně tam není vynecháno nic podstatného. Vynikající herecké výkony, dokonce mě i mile překvapila Scarlett. A navíc tuhle dobu mám ráda, takže je skutečně jen málo věcí, které bych mohla vytknout.

Král zabijáků (1998)

No, není to nic extra, ale líbila se mi ta jednoduchost a lehkost. Akčních scén bylo málo, které byly ještě místy zkaženy špatným střihem, zejména scény ve výtahu, ale Jet Li je prostě bezva. Filmu bych odpustila i tu skutečně nehodící se hudbu, která doprovázela akční scény. Tam bych fakt čekala něco víc "od podlahy" a ne laciný hip-hop. Je pravda, že nebýt Jeta Li, film by neměl absolutně nic, čím by zaujal, takže 3hvězdičky jsou především za něj.

Krotitelé upírů (2003)

Špatný to nebylo, ale nejlepší na tom byl Jackie Chan, který se ve filmu bohužel mihl jen na pár minut jen asi ve dvou scénách. Jackieho svatba byla skutečně velice veselá. Co se týká zbytku filmu, můžu říct jen to, že jsem od něj očekávala trochu víc. Chvílemi bylo těžké překousnout ty roztomilé šikmooké slečny a když už je to film s upírskou tematikou, čekala bych víc akčních scén s propracovanou choreografií, ale bohužel jsem se nedočkala. Kdyby šoupli do hlavní role Jackieho, byla by to mnohem lepší podívaná. Alespoň co se bojových scén týče.... Hvězdička navíc je za titulní píseň, zpěv spáchal sám Jackie.

Krvavý diamant (2006)

Úžasná výprava do země, kam se navzdory krásné přírodě asi nechcete podívat. Sekání rukou, plenění vesnic, znásilňování a únosy dětí na převýchovu k RUF jsou bohužel v souvislosti s diamanty běžná záležitost. Jeden z místních najde obří šutr. Pašerák ho chce a chce ho dobře prodat. Do toho tam přijíždí šťouravá novinářka, kterou už sere psát o všech těch hrůzách a snaží se dělat nějaké ty dobré skutky. Skvělé herecké výkony, počínaje Leem, kterýmu už snad nikdo nemůže vyčítat nevyzrálost z Titanicu (a dodneška je na něm vidět, že sám tuhle roli nepovažuje za úplně šťastnou) a Djimonem, jehož střídání všech možných emocí mu žeru i s navijákem. Doporučuji scénu s paviány, tady se vyřádili oba... Jeden z filmů, který se stále drží v mé top desítce.

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Ale jo, série Rush hour se mi líbí, tak tohle hodnocení asi dávám jenom díky předchozím dvěma dílům. Je to sice stejně akčně našlápnuté jako jednička a dvojka, ale rozhodně to nedosahuje takových kvalit. Nevím, jestli je to tím, že už má Jackie svoje léta nebo v tomto díle chtěli spíš povytáhnout Chrise, ale už to prostě nejsou ty Jackieho komediální bitky, co bývaly. Ale kdyby nic jiného, tak boj s katanou byl perfektní.

Kung Fu Panda (2008)

No, Shrek to není, ale asi je to tím, že ten tu byl dřív. Animace skvělá, prostorově výrazná panda velice roztomilá. Hodinka a půl, neusínala jsem u toho, naopak se dobře bavila,,,

Kurýr (2002)

Dobrý akčňák, až na bojové scény, které mě teda vyloženě dostaly. Statham jako herec sice dobrý, ale neměl by nikde ukazovat, že je bůhvíjakej bojovník, protože scény, kdy se Statham ohání rukama, nohama, mě málem přivedly k pláči. Kdybych se zdržela jakékoliv podobné anylýzy, tak je tenhle film na 4 hvězdičky.

Kurýr 3 (2008)

Jsem hluboce zarmoucena. Ještě se mi nestalo, že bych u nějakého filmu zuřila tak, jako právě u posledního Kurýra. To už není ta relativně klidná jednička, ale naprosto příšerně sestříhaná kinematografická tragédie. Z filmu jsem neměla prakticky nic, při akčnějších scénách jsem jen neustále těkala očima, abych alespoň trochu pochytila, co se děje. Nepochybuju o Stathamových kvalitách, ale do čtyřky už by se raději pouštět neměl.