Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

Recenze (1 411)

plakát

V lepší společnosti (2010) 

To je tak, když se Katie Marks v podání dobré Kisten Dunst dostane do lepší společnosti psychicky narušeného manžela v podání ještě o něco lepšího Ryana Goslinga. Nicméně ani výkony obou nedokáží povznést film výrazněji nad průměr. Je otázkou, jak to bylo ve skutečnosti, nicméně je těžké si představit, proč se Katie stále vracela a proč to policie  či soud nedokázali vyšetřit.

plakát

Hořící Mississippi (1988) 

Jeden z nejlepších filmů ukazující rasismus v šedesátých létech na malém městečku v Mississippi. Tolik negativních emocích, které většina obyvatel vyvolává, se jen tak nevidí. A oproti tomu skvělý Gene Hackman a solidní Willem Dafoe, kteří se pouští do zdánlivě marného hledání tří ztracených aktivistů za lidská práva.

plakát

Star Trek II: Khanův hněv (1982) 

Za mě jednoznačně nejlepší film celé série. Má dostatek hlášek, napětí i emocí - i díky povedenému / smutnějšímu závěru.  Khan tomu přidává ze strany záporného hrdiny, Ušatá Kristie Alley zase šmrncu. Duel Enterprise vs Reliant má prostě koule. Navíc - Byl jsem a vždy budu Vaším přítelem je prostě kult, tady nemůžu jinak než 5* hodnocení.

plakát

Zakladatel (2016) 

Zajímavý životopisný film o tom, jak se dá vybudovat tak obrovská síť rychlého občerstvení. Za mě to je zobrazení Raye Kroce poměrně věrné s dostatkem zajímavých informacích, navíc to není typická glorifikace slavné osobnosti, ale náhled na vizi podnikání, kde peníze jsou na prvním místě. Na jednu stranu - ano, bráchové si Kroce neměli pouštět k tělu, odrbal je slušně, ale na druhou stranu - bez nasazení a pracovitosti Kroce by McDonald téměř nikdo neznal, samotný nápad prostě nestačí. Michael Keaton svým hereckým výkonem potěšil.

plakát

Viník (2021) 

Tísňové volání z Dánska jsem neviděl, tak nemůžu srovnávat, nicméně Viník funguje celkem dobře, přestože je to takřka doslova one man show a Jake Gyllenhaal si s tím radí dobře a sám dokáže stupňovat napětí a zároveň vyvolávat otázky o odpovědnosti za vlastní činy. Konec není úplně překvapivý. Na jedno podívání je to tak nějak fajn.

plakát

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda) 

Zajímavá povídka, kde více než samotný svět burlesek funguje vcítění se do role celkem sympatické  mladé učitelky bojující se svou nadváhou a hlavně se svým sebevědomím. Především v kombinaci  s problémovým žákem to funguje dobře. Milé překvapení.

plakát

Očista (2013) 

Rozporuplný film. Dobrý náměť, přestože logiku, jak by mohla očista ve skutečnosti fungovat, to nemá, přesto dává na začátku velmi dobrý základ. Ostatně první část filmu je výborná, blížící se očista dává tušit napětí a funguje dobře, bohužel druhá část tak nějak postrádá originalitu, některé akce se poměrně opakují, přestože zde by mělo napětí gradovat. I tak to je lepší průměr a docela by mě zajímalo, jak to fungovalo po samotné očistě.

plakát

Star Trek X: Nemesis (2002) 

Určitě jeden z lepších filmů celé série Star Trek. Poměrně temné, souboj s kopií mladšího Picarda je fajn.

plakát

Bod obnovy (2023) 

Výborně. Jsem rád, že tvůrci našli odvahu pustit se do sci-fi filmu v českém prostředí, jedná se tedy spíše o detektivku v interiérech roku 2041, ale je to fajn vidět v našich podmínkách takový film. Dá se najít řada drobnějších nedostatků - až moc dialogů, někdy trochu nelogické věci v roce 2041 nebo možní více akce, ale i tak je to jednoznačně nadprůměrný film a doufám, že podobné filmy budou přibývat.

plakát

Rebel Moon: Druhá část – Jizvonoška (2024) 

Vlastně bych mohl zkopírovat hodnocení z jedničky. Zack Snyder pokračuje v mixu Sedmi statečných a Star Wars a to zcela okatě a bez nějaké výraznější invence. Akce je poměrně dost, film má celkem tempo, ale v ničem nepřekvapí a hlavně v ničem moc výrazně nezaujme. Snad je několika nelogickými kroky. Je to škoda, sci-fi není nikdy dost, nicméně na trojku určitě netrpělivě čekat nebudu.